Děsí mě děti/lidé s Downovým syndromem

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
239
29.6.22 20:34

Děsí mě děti/lidé s Downovým syndromem

Máte to někdo stejně? Nedokázala bych mít postižené dítě. Já vím, že každý říká - že jejich dítě je úžasné i tak a žádná nemoc to nezmění a ono se to zlomí, až to dítě uvidíš a bla, bla, bla. Nejvíc mě děsí Downův syndrom, prostě to jde hned vidět a ty děti jsou vážně hloupé a ošklivé, úplně mi nahání hrůzu už jen z fotky. Vypadají jak z hororu…
Podle mě si hromada maminek, co má děti s tímto postižením jen nalhavá, že jejich dítě je krásné a mají plnohodnotný život a podobně. Úplně mě štve, že nemůžete nahlas říct, že to dítě prostě hezké není, protože se hned do vás všichni obují, že jste hrozná a že každé dítě je krásné a podobně. Ne, není, každé dítě krásné není, vám jako jeho matce to možná přijde. Ale opravdu nemůžete nutit ostatní lidi okolo, aby vám to odkývali. Každému přijde hezké něco jiného a není špatně říct, že se vám někdo nelíbí…. Je to normální bože, některé matky by se měli vzpamatovat

Vím, že za to ty děti nemůžou, že se tak narodí, to mi říkat nemusíte, jen jsem se chtěla zeptat, zda to má někdo stejně.
A ano, prosím anonymně, chodí sem i kolegyně a ta je přesně ten případ a znovu se s ní hádat nehodlám

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Velikost písma:
5568
29.6.22 20:38

Ti povím tajemství, jo? Drtivá většina minimimin je pěkně hnusná. Tvoje bylo nejspíš taky hnusné. Nicméně existují dobré důvody, proč se lidem prostě neříká, že jsou jejich děti hnusné, i kdyby to tak stokrát bylo. Pokud ty máš potřebu říkat jiným matkám něco takového a neumíš použít diplomatické „Je opravdu roztomilý“, tak ti ani ten správný počet chromozomů to mizerné SQ zjevně nevysaturoval.

• Nahlásit
239
29.6.22 20:41

@SlečnaDahlia já se k jejich dětem nevyjadřuju ( jako že bych přišla a hned jim řekla, že jejich děcko je hnusný, to fakt ne), ale když do mě hodinu několikrát týdně hustí- podívej jak je krásná, Ježíši to je rozkošný, že je to to nejhezčí dítě na světě a bla, bla, tak už z toho mám hlavu jako balón a nějak se vyjádřím 🙂 někdy to prostě nejde už přejít. Pokud si nepřejí vědět můj názor, tak mi nemají podsouvat ty jejich o dokonalosti a kráse jejich děcka

• Nahlásit
2175
29.6.22 20:44

Myslím že lidé s Downovým syndromem mají mnohem víc rozumu než ty anonymní hrdino.

• Nahlásit
9159
29.6.22 20:44

Ne, nemám to stejně. Pohled na člověka, dospělého, dítě, který vypadá jinak, než je norma, mě neděsí. A už vůbec by mě nenapadlo něco takového říkat. Navíc, já do hlavy té konkrétní matky nevidím, ona své dítě miluje, tak jako já to svoje. To je totiž úplně normální, postižené, nepostižené dítě. Navíc existuje určité společenské zvyky, normy, které by měl každý člověk se základní sociální inteligencí dodržovat.

• Nahlásit
994
29.6.22 20:47

Nevidím důvod, proč někomu ubližovat. Ten, koho miluješ, pro Tebe bude vždycky krásný, nedejbože dítě. Někdo možná objektivně krásný není, ale Ty jsi podle mě neskutečně hloupá.

• Nahlásit
11591
29.6.22 20:48
@Anonymní píše:
@SlečnaDahlia já se k jejich dětem nevyjadřuju ( jako že bych přišla a hned jim řekla, že jejich děcko je hnusný, to fakt ne), ale když do mě hodinu několikrát týdně hustí- podívej jak je krásná, Ježíši to je rozkošný, že je to to nejhezčí dítě na světě a bla, bla, tak už z toho mám hlavu jako balón a nějak se vyjádřím 🙂 někdy to prostě nejde už přejít. Pokud si nepřejí vědět můj názor, tak mi nemají podsouvat ty jejich o dokonalosti a kráse jejich děcka

A kdo ti tohle nekolikrat tydne rika?

• Nahlásit
33570
29.6.22 20:49
@Anonymní píše:
Máte to někdo stejně? Nedokázala bych mít postižené dítě. Já vím, že každý říká - že jejich dítě je úžasné i tak a žádná nemoc to nezmění a ono se to zlomí, až to dítě uvidíš a bla, bla, bla. Nejvíc mě děsí Downův syndrom, prostě to jde hned vidět a ty děti jsou vážně hloupé a ošklivé, úplně mi nahání hrůzu už jen z fotky. Vypadají jak z hororu…
Podle mě si hromada maminek, co má děti s tímto postižením jen nalhavá, že jejich dítě je krásné a mají plnohodnotný život a podobně. Úplně mě štve, že nemůžete nahlas říct, že to dítě prostě hezké není, protože se hned do vás všichni obují, že jste hrozná a že každé dítě je krásné a podobně. Ne, není, každé dítě krásné není, vám jako jeho matce to možná přijde. Ale opravdu nemůžete nutit ostatní lidi okolo, aby vám to odkývali. Každému přijde hezké něco jiného a není špatně říct, že se vám někdo nelíbí…. Je to normální bože, některé matky by se měli vzpamatovatVím, že za to ty děti nemůžou, že se tak narodí, to mi říkat nemusíte, jen jsem se chtěla zeptat, zda to má někdo stejně.
A ano, prosím anonymně, chodí sem i kolegyně a ta je přesně ten případ a znovu se s ní hádat nehodlám

@admin proč anonym? Takový hnusný příspěvek. Odtajněte tuto osobu.

Příspěvek upraven 29.06.22 v 20:52

• Nahlásit
23099
29.6.22 20:51
@Anonymní píše:
Podle mě si hromada maminek, co má děti s tímto postižením jen nalhavá, že jejich dítě je krásné a mají plnohodnotný život a podobně. Úplně mě štve, že nemůžete nahlas říct, že to dítě prostě hezké není, protože se hned do vás všichni obují, že jste hrozná a že každé dítě je krásné a podobně. Ne, není, každé dítě krásné není, vám jako jeho matce to možná přijde. Ale opravdu nemůžete nutit ostatní lidi okolo, aby vám to odkývali. Každému přijde hezké něco jiného a není špatně říct, že se vám někdo nelíbí…. Je to normální bože, některé matky by se měli vzpamatovatVím, že za to ty děti nemůžou, že se tak narodí, to mi říkat nemusíte, jen jsem se chtěla zeptat, zda to má někdo stejně.
úplně nevidím žádný důvod, proč bych měla někomu vnucovat svůj názor, že jeho dítě není hezký/pěkný/normální :think: ty to raději taky nedělej, jednak budeš za nevychovanou a druhak to hned ukáže tvůj, řekněme poněkud omezený „vhled“. Prostě to nekomentuj a je to, ne?
  • Nahlásit
12311
29.6.22 20:51
:roll: :roll:
  • Nahlásit
23099
29.6.22 20:52
@SlečnaDahlia píše:
Ti povím tajemství, jo? Drtivá většina minimimin je pěkně hnusná. Tvoje bylo nejspíš taky hnusné.Nicméně existují dobré důvody, proč se lidem prostě neříká, že jsou jejich děti hnusné, i kdyby to tak stokrát bylo. Pokud ty máš potřebu říkat jiným matkám něco takového a neumíš použít diplomatické „Je opravdu roztomilý“, tak ti ani ten správný počet chromozomů to mizerné SQ zjevně nevysaturoval.

počkej, ty myslíš, že má děti?? :think: tak to je lituju, snad nebudou nikdy nemocné nebo nedej bože nehezké :think:

• Nahlásit
23631
29.6.22 20:53
@Anonymní píše:

tohle se musí ocitovat to je perla

• Nahlásit
12311
29.6.22 20:54

@topazio Souhlas

• Nahlásit
2175
29.6.22 20:57

Seš povrchní ubožátko. Ve vyjádření „to dítě je krásné“ není pouze hodnocení vzhledu, ale celé bytosti. Matky tak vyjadřují svou lásku.

A ano, je špatné říct, že se ti někdo nelíbí (vzhled)!!!

Tebe asi matka ráda neměla, jinak nechápu, kde se v tobě vzaly takové povrchní myšlenkové pochody. Musíš být vnitřně nešťastná, když máš zapotřebí vůbec něco takového z huby vypustit.

• Nahlásit
33570
29.6.22 20:57
@Annabela11 píše:
@topazio Souhlas

Opravdu mě zajímá, kdo tohle napsal. :poblion:

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat