Desinfekce hraček a nábytku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Agiba
Kecalka 347 příspěvků 1 inzerát 09.10.14 18:19
Desinfekce hraček a nábytku

Ahoj maminky. Prosim vas, pouzivate nektera nejake specialni pripravky napriklad na penove puzzle, kdyz otirate prevalovak a podobne??
Ja vzdy vse odprachuju a pak otru Sanitolem proti 99%bakteriim :lol: akorat sem tim ted otirala penove puzzle a muz mi rekl, ze bych maleho na to ted davat nemela, jeste reje ksichtikem v podlaze a tim padem vse ocucava a olizuje. Myslite, ze obycejna voda je dostacujici?? Nejsem nejakej uklizeci magor :) prave naopak si rikam, ze bych mela pridat. Vysavame jednou tydne a podlahu vytiram klidne i jednou za dva tydny, ale mimi se jeste nebatoli, kam polozim, tam ho i najdu ;) a na zemi je max.na decce s hrazdickou, nebo na tom puzzle. Mam tedy nejak hrotit to desinfikovani?? Utiram tim sanitolem kliky od dveri, vypinace a pod. ale i detskou komodu, postylku,…
Dudliky sterilizuji casto, hracky peru nebo omyvam, mam i desinfekci pri miminka Aquaint, ale to je mini rozprasovac spis jen na ty dudliky a na ruce.
 Diky!

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 47048 příspěvků 09.10.14 18:29

@Agiba zadelas mu akorat na to, ze nebude mit zadnou imunitu a bude mit alergie. Dle meho nazoru staci omyt obycejnou vodou s jarem. A hodne oplachnout, at tam nic nezustane. To stejne s hrackami apod.

lllucie
Ukecaná baba ;) 1278 příspěvků 09.10.14 18:31

Ty vogy sem prase :-( ale hračky meju jen pred prvním použitím, nebo kdyz jsou viditelně špinavé, kliky ani vypínače nemeju…mozna jednou do roka…vodou s jarem…díte pije z lahvicek az od 9ti měsíců, vrcholu mytí je, ze je prozenu myckou, no a sanytolem nemeju vubec nic okolo dítěte…urcite tvoje desinfikovani je dostatečný…ja mam treti díte skoro roční a vsichni sou zdravý jak ripy. Proste uklidi
porad normálně jako pred dětmi.

Mirka Dušínová
Ukecaná baba ;) 1600 příspěvků 09.10.14 18:32

No řeknu ti to asi takhle. Já nedesinfikuji nic, pokud mi doma upadne dudlík opláchnu ho teplou vodou a nazdar, látkové hračky si zaplavou jednou za čas v pračce s batoletem (prášek) nebo plastové umyju jarem. Děti žijí a nejsou nemocné ťuk, ťuk.

Mata87
Zasloužilá kecalka 698 příspěvků 09.10.14 18:32

@Agiba souhlasim, nifim mu imunitu, nic se nema prehanet

soanpe
Závislačka 3138 příspěvků 09.10.14 18:33

Nikdy jsem nepouzivala zadnou dezinfeci.

Trudinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.14 18:38

Doufám že to je jen provokace, protože jinak jsem asi totální špindíra :lol: Desinfekci používám tak na WC, max občas na tu podlahu (střídám). Přebalovák jsem omyla mýdlovou vodou když jsem ho koupili, pak jsem ho pokud byla třeba omyla vodou, Sanytolem jsem ho tedy NIKDY nemyla. Na hracky bych desinfekci (ani dětskou) nepoužívala, vždy je to chemie, ta je kolikrát horší než těch pár bacilů…

merde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.14 18:38

Nemam v baraku vubec zadnou takovouhle desinfekci, naopak si mys;lim, ze dezinfekce prispivaji ke zhorseni zdravotniho stavu. Veci peru, uklizims normalnim ekolog. jarem, na zachod mam taky ekologicke prostredky, obleceni a hracky, peru na vyssi teploty, plastove hracky pred pouzitim omyju normalne v jarove vode.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 47048 příspěvků 09.10.14 18:39

Prave, ze pribuzna dezinfikovala kompletne vsechno. Dite je astmatik, alergik, porad nemocne a to je ji uz 9 let! Vzdy byla tyden ve skolce a tri tydny doma, hruza. Vidim souvislost s tou dezinfekci. Dite musi mit nejakou spinu v okoli, at si vytvari imunitu, jinak ji zacne tvorit proti vlastnimu telu… Podivej na Romy, jak jsou zdravi. Tim nechci tvrdit, at neuklizis, ale nedezifikovala bych. I sterilizator je dle me zbytecny, staci prevarit.

Příspěvek upraven 09.10.14 v 18:40

ynax
Extra třída :D 13126 příspěvků 09.10.14 18:39

Ty bláho, to jako fakt děláš? 8o 8o
Dudlíky i hračky jsem umyla před prvním použitím - no hračky. Ty první chrastítka, pak už nic. Nic jsem nikdy neutírala desinfekcí a už vůbec ne kliky… Podle mého to moc hrotíš a zaděláváš mu na problém do budoucna. Nebude vůbec odolný. Btw. zajímalo by mě, jak to chceš řešit venku? Doma sterilní prostředí, venku totální bordel. Co uděláš, až bude padat na trávu, chodník, máchat si ručičku ve vodě, něco mu spadne na zem a dá to do pusy…

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 45308 příspěvků 09.10.14 18:41

Dezinfikuji podlahu obcas az ted, kdyz je starsi a uci se na nocnik. Parkrat ten bobek jaksi skoncil, kde nemel :? Dale jsem nosila takovou tu malou dezinfekci na ruce v tasce, pokud jsem na prochazce musela prebalovat pokakane dite, cakla jsem si to pak na ruce, neb jsem s nima nandavala dudlika, pridrzovala pri kojeni a tak. Ale hracky a penove puzzle jsem nedezinfikovala nikdy, beztak drive nebo pozdeji zkusi olizovat boty a na hristi se cpat piskem a kaminkama.

pikola
Generální žvanilka 20222 příspěvků 09.10.14 18:41

Jo bcas umeju detskou zidli, necim jako desinfekcnim a to je tak vse.. se divim, ze to nase dite jeste zije, nikdy jsem nic nesterilizovala a pije vodu z koohoutku. Neprevarenou.

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 09.10.14 18:46

Na můj vkus to hrotíš už teď :lol: Hračky nemyju, dokud nejsou viditelně ocumlané nebo upatlané, kliky dělám jen na vánoce (leštím, o nějaké desinfekci nemůže být řeč:), prach utírám všude a na všem stejně- mokrým hadříkem. Na druhou stranu častěji luxuju a vytírám, ale to je dáno tím, že domácnost se 2 dosp. a miminem tu podlahu upatlá míň, než 2dospělí a dvě děti 3 a 4,5r.

fidela
Kecalka 207 příspěvků 09.10.14 19:06

Já teda dezinfekci používám jen když syn zvrací a pozvrací věci co nejdou vyprat, tak to přejedu dezinfekci. Jinak to dle mého není potřeba, kolem nás je tolik bakterií že to je jak boj s větrnými mlýny. Za chvíli je tam máš zase. Navíc se tím akorát zadělává dětem na problém co se týká alergií. Při dezinfekci se postupem času stávají bakterie rezistentní a akorát se pěstují rezistentní typy bakterií.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34548 příspěvků 09.10.14 19:12

Ja jsem teda tedka po nemoci soupla chrastitka do mycky s jednou desinfekcni tabletou mkilton, ale bylo to poprve za celou dobu a chrastidla uzstejne potrebovala umejt.

Pred prehnanou bdesinfekci varuji. neni to jen zbytecnost, je to skoro rizikovy podnik. Muzes vypestovat odolne kmeny bakterii, na ktere ti pak uz nic nezabere.

Pred lety se na JIPkach instalovala vzduchotechnika, aby jim tam okny pri vetrani nahoidou nezaletela nejaka bakterie zvenku. pak se zjistilo, ze to, co prileti zvenku, je uplny cajicek proti tomu, co jim tam roste v podlaze. Opakovanou desinfekci vypestovali rezistentni kmeny a pak se jich zbavit… to se bouraji kachliky, vytrhava podlaha…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >