Desková hra k Vánocům

565
15.12.18 22:55

Desková hra k Vánocům

Ahoj všichni :mavam:
zajímalo by mě, jaké deskové hry či jiné společenské hry doma hrajete? My máme Monopoly, Člověče nezlob se, I know, Česko, Soudruhu nezlob se, Černé historky…
Ráda bych nám k Vánocům něco koupila, ale je toho opravdu hrozně moc a je těžké se v tom vyznat, navíc by mě zajímaly vaše názory :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

3111
15.12.18 23:00

Sice tu už diskuse na toto téma jsou, ale což…

My deskovky milujeme (2 dospělí), hrajeme jak spolu, tak případně s kamarády. Nejraději máme: Dixit (pro víc lidí, nejlépe 5-6), Bang (také 5+ lidí), Královské rošády (jde i ve dvou, lépe 3-6 lidí), Ankh-Morpork (výborné i ve 2, jde do 4 lidí), Zámky krále Ludvíka (taky 2-4), Osadníky z Katanu (nejlépe myslím 3-4 lidi), Kingdomino (2-4). Máme ještě další, ale tyhle zmíněné jsou nejoblíbenější.

Chce to specifikovat, jaké chceš tipy - pro kolik lidí? Pro děti, nebo spíš pro dospělé? Spíš srandovní hry, nebo i složitější strategické?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
562
15.12.18 23:07

My rádi hrajeme Česko pro pamětníky aktivity a krycí jména jsou super :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
565
15.12.18 23:08

@klamonožka
Pro dospělé :) něco aby se dalo hrát dobře ve dvou a více lidech. A asi nejsem úplně schopná říct, co nás baví nejvíc, přijde mi, že od všeho máme něco.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
565
15.12.18 23:09
@podaji píše:
My rádi hrajeme Česko pro pamětníky aktivity a krycí jména jsou super :mrgreen:

Na ty krycí jmena taky koukala :) jaké to je? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3111
15.12.18 23:23

@Teris195 Krycí jména jsou super, ale ne pro dva, nejlépe pro čtyři i více.

Activity taky nejsou moc pro dva.

Nejlépe se nám ve dvou osvědčují tyto:
https://www.zatrolene-hry.cz/…udvika-4402/ strategická, stavíš místnosti v zámku, taková celkem milá, ne moc akční, máme ji moc rádi
https://www.zatrolene-hry.cz/…orpork-1937/ strategická, obsazování čtvrtí ve městě, snaha splnit svou misi a překazit ji ostatním, nejen pro fanoušky Pratchettovek - i když je to samozřejmě lepší, pak v tom najdeš spoustu skrytých humorů ;). Celkem akční.
https://www.zatrolene-hry.cz/…domino-6209/ rychlovka, takové mini-Carcassonne v 10-15 minutách

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3749
15.12.18 23:33

Máme doma hodně her, hrajeme většinou ve dvou.
Baví nás hodně karty mrtvého muže - zábavná svižná hra jak pro dva, tak pro víc lidí

Dominion - máme krátce a překvapila a je fakt bezva a ne extrémně náročná.

Legendy andoru - dost složitější hra, hrajeme ve dvou, příběhová, strategická a náročnější na čas ale taky nás bavila :-)

Momentálně se mi zdá nejlepší asi ten Dominion a Karty mrtvého muže :-)
Záleží jaký styl hledáte… Dobrá je třeba Caverna, ale je to hoodně na přípravu, prostor, spoustu kartiček a kostiček

Krycí jména je super ale pro skupinu lidí :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama