Deskovky - doporučení na novou, zajímavou

57514
18.10.19 14:38

Deskovky - doporučení na novou, zajímavou

Prosím, doporučte mi nějakou deskovku ( nebo hru) pro děti (8 a 10), ale aby to bavilo i mě.
Ideálně něco, co se odehraje do 1 hodiny. nemá pravidla na xx stran. A hlavně je trošku něčím nová ( už mi moc neba ty strategické Carcassony, Osadníci, Takenoko), děti vcelku baví postřehovky ( máme Junglespeed, Doble, Cortex), ale nevím, jestli chci další, pokud to nebude pecka. Dixit už máme hodně obehraný. Cluedo mi nezaujalo. Hodně se mi líbí Koncept. Bavil nás dost Ubongo, Bang.. Nesnáším Monopoly, Dostihy a sázky, člověče nezlob se.
Prosím k vaším typům nějaký komentář - proč se Vám líbí, v čem je zajímavá. (Protože jen hozené názvy od anonymníh lidí mi moc nepom. žou, je mi jasné, že co člověk, to názor. )
Dík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2389
18.10.19 14:43

Nás dost baví Rummikub, je to něco jako když hraješ žolíky s kartama, ale tohle je s takovými žetony, čísly… je to dost na logiku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13966
18.10.19 14:44

My hrajeme Talisman, je to dobrodružná RPG hra. Čtvrté vydání je v češtině s pěknýma figurkama, náš sedmiletý ji miluje :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1595
18.10.19 14:44

Me v tomto veku bavilo Z pohadky do pohadky, to bylo vzdycky o nervy a deska mela krasnou ilustraci..zizaly, pak jsem mela takovou toustou knihu a tam bylo asi 30 ruznych her, od sachu, po tematicke hry o bambim, petru panovi, tom a jerry a to me hodne bavilo, pak tam byl klasicky mlyn, dama,. Pak jsme meli nejake vzdelvaci hry, ty hrajeme s manzelem do dnes, ale na jine urovni teda ;) skveli je taky uno, takove prsi na vysim levlu, hrajem s prateli na grilovackach a to je sprostych slov :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2187
18.10.19 14:47

Úplně jiný a zajímavý typ hry je Plyšová hlídka, je to kombinace gamebook a deskovky, je to kooperativní hra, odehrána za hodinu není, ale dá se vše vyfotit, schovat do sáčků se jmény hráčů a příště pokračovat. Je tedy drahá, ale stojí za to.

Jinak jsem tu dnes zrovna dávala seznam her, třeba si v tom něco najdete, co nemáte:
Duch (Duchová), Dobble, Chodí pešek okolo (Mindok), Střelené kachny, Port Royal, Plný kurník (Pepko), Labyrint (Ravensburger), Karak, Kaleidoskop (Mindok), Krycí jména obrázky, Barevný kód (Mindok), Ovocný salát, Cortex, Jungle Speed, Ubongo, Halali (Mindok, pro dva)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57514
18.10.19 14:49
@cancerka píše: Úplně jiný a zajímavý typ hry je Plyšová hlídka, je to kombinace gamebook a deskovky, je to kooperativní hra, odehrána za hodinu není, ale dá se vše vyfotit, schovat do sáčků se jmény hráčů a příště pokračovat. Je tedy drahá, ale stojí za to.Jinak jsem tu dnes zrovna dávala seznam her, třeba si v tom něco najdete, co nemáte:
Duch (Duchová), Dobble, Chodí pešek okolo (Mindok), Střelené kachny, Port Royal, Plný kurník (Pepko), Labyrint (Ravensburger), Karak, Kaleidoskop (Mindok), Krycí jména obrázky, Barevný kód (Mindok), Ovocný salát, Cortex, Jungle Speed, Ubongo, Halali (Mindok, pro dva)

NO, o plyšové hlídce jsem uvažovala. Ale cenově je to teda raketa. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
222
18.10.19 14:49

Enigma (to je něco jak ubongo), Tik tak bum (junior - hra se slovy), různé druhy Activit, hodně nás bavily Théby, ale ty nevím jestli se dají ještě sehnat :D plus nekonečný úspěch měly karty na způsob Černých historek (které jsou pro dospělé), ale verze pro děti… Myslím že to jsou nějaké modré, růžové, zelené a pod :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8825
18.10.19 14:53

My teď přes léto hráli hodně Triominos, je to něco jako scrabble akorát s číslama :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1323
18.10.19 14:56

@cancerka ahoj,ta plyšová hlídka mě zaujala, teda i ta cena :mrgreen: s jak velkými dětmi to hraješ? je to hodně složité? nerada bych studovala návod několik dní. Synovi jsem teď kupovala world of tanks a nějak se v tom ztrácím a ani mě to moc nebaví, ale co bych pro ně neudělala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2187
18.10.19 14:59

@Majinka7 no mám děti 9 a 11, ale hrajeme to s nimi, moc je to baví, dokáží se vžít do toho příběhu. Pravidla jsou na zatrolených hrách ( https://www.zatrolene-hry.cz/…7/k-stazeni/) tak zvažte, jak moc je to pro vás složité. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57514
18.10.19 15:07
@Majinka7 píše:
@cancerka ahoj,ta plyšová hlídka mě zaujala, teda i ta cena :mrgreen: s jak velkými dětmi to hraješ? je to hodně složité? nerada bych studovala návod několik dní. Synovi jsem teď kupovala world of tanks a nějak se v tom ztrácím a ani mě to moc nebaví, ale co bych pro ně neudělala.

Hele, já teď koukala, že na mallu je maji za 1700, s onadnes slevový kuponem 1500, to už jsem ochotna dát. Oproti hras, kde mi je nabízeli dneska za 2,2 kila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1323
18.10.19 15:15

@cancerka děkuju, prostuduji si to a uvidím, děti ji neznají, sice mají ve škole kroužek deskových her, ale tuhle, asi kvůli ceně, tam nemají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1323
18.10.19 15:16

@Lama Lama tak to je síla za 2,2tis, těch 1500,– už se dá pokud to bude děti i mě bavit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
18.10.19 15:18

Moje nejoblíbenější:
http://hrajeme.cz/hry/12735/
7 divů světa - je až pro 7 hráčů - hrajeme obvykle v pěti, takže máme pořád na výběr, kdo který div dostane - buď se dohodneme a každý si vybere sám a nebo losujeme. Každý div má stranu A a B - lehčí a trochu těžší verze. Pravidla jsou delší, ale po pár hrách se už do nich nemusíme koukat. Až do konce hry není úplně jasné, kdo vyhraje - body se počítají podle určitého schématu. Lze zvolit x různých strategií k výhře. Máme už dva roky a zatím se nám neobehrála.

http://hrajeme.cz/hry/12993/
Istanbul - hrajeme moc rádi, každá hra může být jiná už jen tím, že pokaždé začíná někdo jiný.

http://hrajeme.cz/hry/11543/
Ticket to ride - tu hraje moc ráda dcera - dá se v pohodě hrát ve dvou i ve více hráčích na rozdíl od těch dvou výše. Taky až do konce není jasné, kdo vyhraje, protože každý hráč tají jakou cestu staví, i zda se mu ji podařilo dostavět.

http://hrajeme.cz/hry/13355/
Azul
Taková oddechovka. Ale ty kostičky mozaiky jsou nádherné a hlavně hodně příjemné do ruky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
18.10.19 15:20

@cancerka Port roayal hrajeme taky rádi. A hlavně je to karetní hra, která se dá sbalit na dovolenou. Máme i rozšíření, ale to moc nechápeme. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama