Deskovky - typy?

1972
11.5.20 01:16

Deskovky doporuceni?

Ahoj, s muzem mame radi vedomostni deskovky, ale uz mi prijde, ze jsme zkusili snad vsechny co trh nabizi. Koupili jsme si Agricolu, ale neni nic pro nas, tak pokud mate nejaky tip na hru co neni nuda a strategie tak budu rada, klidne i v anj:) nejvice nas asi bavily desitky, azkvizy, zeme, zpatky do lavic :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

972
11.5.20 07:02

Ahoj, my máme doma I know a Česko - otázky a odpovědi. :) Nad tím AZ kvízem jsem taky uvažovala, je dobrý?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
11.5.20 07:30

My máme doma asi 50 deskovek, ale všechno jsou to strategie. Ale jedna z nich, nevím přesně, jak se to jmenuje, ale jsou to takové malé kartičky. Na jedné straně je letopočet a na druhé straně obrázek s nějakou událostí, vynálezem, slavnou osobností atp. Funguje to tak, že se do středu položí první kartička s letopočtem nahoru, hráč, který je na řadě si bere kartičku z balíčku, nesmí se dívat na letopočet, jen na ten obrázek a ten pak zařádí nalevo nebo napravo vedle té původní, podle toho, jestli se stala před nebo po. Jakmile položíš kartičku, otočíš ji letopočtem směrem nahoru a podle toho, jestli se trefil tak ji tam buď nechá, nebo ji přemístí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3331
11.5.20 07:30

Agricola přeci není vědomostní hra. :nevim:
Zkoušeli jste Kde leží… (Kotěhůly/Uppsala/Řáholec…)? To I know je taky dobré. Pak jsou klasiky, jako Česko, Evropa, Svět a další z té řady (třeba Český film), ale to jste určitě zkoušeli. A ještě jsem si vzpomněla na Timeline, to je taky fajn a je spousta různých verzí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3331
11.5.20 07:32

@NEITIRI Jo, to je ten Timeline.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3331
11.5.20 07:34

A ještě jsem si vzpomněla na Žahour, to mě taky bavilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1972
11.5.20 09:09

@Ginella az kviz nas bavil:) koupili jsme si vsechny rozsireni, je to super i na cesty:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama