Dětem vstup zakázán do restaurace či kavárny?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »

Reklama

Lidym
Ukecaná baba ;) 2132 příspěvků 36 inzerátů 16.10.17 12:41

Mám živého čtyřleťáka, co není schopný se najíst bez odbíhání. Jednou za rok v rámci výletu se najíme někde na zahrádce, zjistím, že je to s ním na mrtvici a počkám si na další rok. S takovým děckem mě to v restauraci ani nebaví. To, že má sedět u stolu ho samozřejmě učím.

Anonymní  14.03.18 05:43
@j.a.n.i1 píše:
@sonaholubova Nesetkala, ale je tedy fakt, že do nich zas tak často nechodím…@Tiger-lily A jinak nezáleží na majiteli, takovýhle zákaz je diskriminační a tedy protiprávní. I když bych s ním občas souhlasila…

Blbost. Není diskriminační. Je pouze na majiteli pro jakou klientelu se rozhodne mít dveře otevřené. Podle tvé teorie by mohli děti i do bordelu. A v tom případě je diskriminační a protiprávní protikuřácký zákon, kteerý nařizuje majitelům restauračních zařízení, koho mohou a nemohou nechat ve své provozovně.
A mezi náma, děcka nemají v hospodě co dělat, v restauraci taky ne, mají snad matku, která umí vařit. A pokud neumí, není to problém restaurace.
Upřímně jako zákaznice restauračních zařízení jsem často skřípala zuby, když kolem lítali a vřeštěli nevychovaní smradi. Bohužel naše společnost se mění a je nutno se jí přizpůsobovat. Když rostou nevychované děti, tak se restaurace přizpůsobí.

Cuddy
Extra třída :D 14807 příspěvků 14.03.18 06:38
@Anonymní píše:
Blbost. Není diskriminační. Je pouze na majiteli pro jakou klientelu se rozhodne mít dveře otevřené. Podle tvé teorie by mohli děti i do bordelu. A v tom případě je diskriminační a protiprávní protikuřácký zákon, kteerý nařizuje majitelům restauračních zařízení, koho mohou a nemohou nechat ve své provozovně.
A mezi náma, děcka nemají v hospodě co dělat, v restauraci taky ne, mají snad matku, která umí vařit. A pokud neumí, není to problém restaurace.
Upřímně jako zákaznice restauračních zařízení jsem často skřípala zuby, když kolem lítali a vřeštěli nevychovaní smradi. Bohužel naše společnost se mění a je nutno se jí přizpůsobovat. Když rostou nevychované děti, tak se restaurace přizpůsobí.

Bohuzel vidis svet moc cernobile. Dle tebe rodina s detmi nema „narok“ travit cas na horach, vyletech apod? Nebo ma matka pro tyto deti varit sebou obed do sklenicky nebo jak se maji deti na takovemto pobytu najist, kdyz je rodina ubytovana v hotelu s polopenzi a pres den jsou pryc? A nikdy jsi nevidela dite sedet zpusobne u stolu s rodici, ktere si kresli nebo mu cte rodic potichu knizku? My s ditetem uspesne do restauracic chodime, dite se nehne od stolu a nikoho nerusime. Nevychovane litajici deti take nemam rada, ale on existuje i jiny typ deti. Presto prave kvuli nim mam rada zarizeni, ktere nejsou vylozene baby friendly a na deti necili.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 17587 příspěvků 14.03.18 07:34
@Anonymní píše:
A mezi náma, děcka nemají v hospodě co dělat, v restauraci taky ne,mají snad matku, která umí vařit.A pokud neumí, není to problém restaurace.

Aha - takže do restaurací chodí ti, co neumějí vařit. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

altanero
Stálice 74 příspěvků 14.03.18 08:55

Pokud se děti neumějí chovat, měly by chodit do restaurací, kde jsou na děti přizpůsobení. Já také nejsem nadšená, když kolem běhá hejno nevychovanců, koukají mi do talíře, a když slušně požádám rodiče, aby si je ukáznili, udělají z člověka Heroda. Já když vidím nápis, že je restaurace přátelské k dětem, tak jdu raději jinam a očekávám, že mě v restauraci nebudou děti obtěžovat.

Hanka1
Extra třída :D 13096 příspěvků 14.03.18 09:33
@altanero píše:
Pokud se děti neumějí chovat, měly by chodit do restaurací, kde jsou na děti přizpůsobení. Já také nejsem nadšená, když kolem běhá hejno nevychovanců, koukají mi do talíře, a když slušně požádám rodiče, aby si je ukáznili, udělají z člověka Heroda. Já když vidím nápis, že je restaurace přátelské k dětem, tak jdu raději jinam a očekávám, že mě v restauraci nebudou děti obtěžovat.

Napodobne jeste mam pochopeni v poledne, ale proste po osme hodine vecer, kdy si chci v klidu vypit sklenicku vina s kamoskou nebo si dat pred kinem s manzelem kavu a tam mne ibtezuje vrestici mimino v kocarku a pobihajici triletak tak to mi fakt vadi. Protoze ja sve deti udala, chci mit klid a v normalni ne zrovna babyfriendky restauraci obtezuji mne tam hlukem deti cizi? No kde to jsme? Ted jak se v restauracich nesmi kourit, tak mi prijde, ze he tam smradat vice nez predtim, pres den si jsou, ale vecer at otravuji rodice doma…

malá_holka
Závislačka 3717 příspěvků 14.03.18 09:45

Mě obtěžujou rodiny co si děcka neumí trochu srovnat, když se jim musím vyhýbat jak na opičí dráze a když řvou. A rodiče vesměs vypadaj s nervama v háji, chlavně chlapi :mrgreen:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61239 příspěvků 3 inzeráty 14.03.18 10:40
@Anonymní píše:

Jo, tak si zkus dětem oficiálně ten vstup do restaurace zakázat a uvidíš jak rychle dostaneš pokutu za dikriminaci… A srovnávat to s bordelem je hodně mimo, protože tam to reguluje zákon, nikoliv rozhodnutí majitele.

Hanka1
Extra třída :D 13096 příspěvků 14.03.18 10:47
@j.a.n.i1 píše:
Jo, tak si zkus dětem oficiálně ten vstup do restaurace zakázat a uvidíš jak rychle dostaneš pokutu za dikriminaci… A srovnávat to s bordelem je hodně mimo, protože tam to reguluje zákon, nikoliv rozhodnutí majitele.

Jo jo na to dojel jeden majitel hotelu a restaurace u Ml. Boleslavi p. Dal cedulku na dvere, ze detem vstup zakazan a hnedke mel kontrolu z kraje, z financaku, pak se toho chytnul tisk. Udelal tu chybu, ze dal ven i dovnitr herni prvky, takze se mu tam natahly matky, co detem vytahly svacinu a piticko a samy tam cucaly pul dne jedno kafe. Odesla mu kvuli to u klientela tvorena z manazeru blizske Skodovky, kteri tam chodili na poledni jednani, protoze v jekotu a s behajicima detma se jedna fakt blbe…

Bábrdl
Generální žvanilka 20123 příspěvků 14.03.18 10:57
@Cuddy píše:
Bohuzel vidis svet moc cernobile. Dle tebe rodina s detmi nema „narok“ travit cas na horach, vyletech apod? Nebo ma matka pro tyto deti varit sebou obed do sklenicky nebo jak se maji deti na takovemto pobytu najist, kdyz je rodina ubytovana v hotelu s polopenzi a pres den jsou pryc? A nikdy jsi nevidela dite sedet zpusobne u stolu s rodici, ktere si kresli nebo mu cte rodic potichu knizku? My s ditetem uspesne do restauracic chodime, dite se nehne od stolu a nikoho nerusime. Nevychovane litajici deti take nemam rada, ale on existuje i jiny typ deti. Presto prave kvuli nim mam rada zarizeni, ktere nejsou vylozene baby friendly a na deti necili.

Já když jsem dítě socializovala, rozuměj chodila s ním do restaurací :mrgreen:, tak jsem mu vždycky při vlezu zopakovala pravidla (mluvíme tlumeně, neběháme, nezvyšujeme hlas, sedíme u stolu atd.) a byla jsem překvapená, kolikrát mi někdo z obsluhy, kdo to slyšel, řekl „kdyby takové byly všechny matky“ (což byla jedna z mála věcí, kdy jsem se cítila jako supermatka) :mrgreen:

Ale je pravda, že v dětské kavárně to neřeším. Tam to beru tak, že jsou na haranty zařízení a nebudu děcko cepovat, když tam všichni vřeští, lítají po herních prvcích atd.

Bábrdl
Generální žvanilka 20123 příspěvků 14.03.18 10:59
@Hanka1 píše:
Ted jak se v restauracich nesmi kourit, tak mi prijde, ze he tam smradat vice nez predtim, pres den si jsou, ale vecer at otravuji rodice doma…

Vážně? Já myslela, že odpůrci toho zákona žádný nárůst rodin s dětmi nepozorují :mrgreen:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32586 příspěvků 10 inzerátů 14.03.18 13:09
@Anonymní píše:

@Cuddy Podle mého osobního názoru bych nechala na majiteli, jak bude svůj podnik koncipovat. Restaurace na horské chatě cílí na rodinnou klientelu, takže mají většinou i dětský koutek nebo dokonce hlídání, když chtějí i rodiče chvilku pro sebe. Nevím, proč by děti neměly co dělat v restauraci, i děti se účastní rodinných výletů, oslav a měly by se naučit chování u stolu. Pokud chce majitel provozovat bar, diskotéku, pivnici nebo snad nějakou gurmánskou restauraci, kde je přítomnost dětí nežádoucí buď z hlediska narušování jejich mravního vývoje nebo by rušily společnost, pro kterou je podnik určen, je svaté právo majitele na to příchozí s dětmi upozornit, že by měli vyhledat jiný podnik a ti by to měli pochopit, aniž by se cítili ukřivděně.

Hanka1
Extra třída :D 13096 příspěvků 14.03.18 22:29
@Bábrdl píše:
Já když jsem dítě socializovala, rozuměj chodila s ním do restaurací :mrgreen:, tak jsem mu vždycky při vlezu zopakovala pravidla (mluvíme tlumeně, neběháme, nezvyšujeme hlas, sedíme u stolu atd.) a byla jsem překvapená, kolikrát mi někdo z obsluhy, kdo to slyšel, řekl „kdyby takové byly všechny matky“ (což byla jedna z mála věcí, kdy jsem se cítila jako supermatka) :mrgreen:Ale je pravda, že v dětské kavárně to neřeším. Tam to beru tak, že jsou na haranty zařízení a nebudu děcko cepovat, když tam všichni vřeští, lítají po herních prvcích atd.

Napodobne a zacali jsme s tim v Ikea restauraci a v restauracich v prazske Zoo a jeste v Praze za rohem jsme meli takovou domackou pres den nekurackou kavarnu, pak nebyl problem usmerneneho triletaka vzit do normalni restaurace, kde v pohode vydrzel sedet a neotravovat… :palec: (nove omalovanky a male pastelky jsem mela v pohotovosti v kabelce)

ivabozi
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 17.04.18 00:20
@Anonymní píše:

No, holka, ty se musíš doma pořádně otáčet, když si myslíš, že matka má za úkol doma vařit. Kdyby děti do restaurace nepatřily, asi by neexistovalo dětské menu. Vždy je to o soudnosti rodičů, o tom, jak to děti zvládnou a holt někdy asi ne. A ano, do hospody(pivnice, kde se jen pije alkohol) a do bordelů děti skutečně nepatří.

sloninka
Ukecaná baba ;) 1947 příspěvků 17.04.18 00:41

Děti mám ráda, ale své volno si chci užít v klidu. A bohužel některé maminky neumí své děti v tom klidu udržet a neberou ohled na ostatní. Nejen večer v restauraci nebo kavárně. Už 2. rokem jsem byla na dovolené s cestovkou, která se legálně specializuje na pobyty, kam nesmí osoby mladší 15-ti let.

Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Tumáš, Angelo! Trump měl po ní mrsknout bonbony, Macronovi vytkl terorismus

Po nedávném summitu G7 v Kanadě svět obletěla fotografie, na které to prý... číst dále >

Sex za léky, všude kondomy, prostitutky a obtěžování. Takhle si žijí Lékaři bez hranic!

Přispíváte na chod neziskové organizace Lékaři bez hranic? Pak se budete... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tři tipy, jak nosit overal. Hodí se i pro baculky

Skvělý a praktický kousek, který v sobě spojuje top i kalhoty, se hodí do... číst dále >

Čtyřčata přišla na svět v osmém měsíci. Rodiče si přejí soukromí a klid

Čtyřčata, která se narodila 11. června v pražské motolské nemocnici, přišla... číst dále >

Reklama