Děti 10 a 7,5 kluci, spí s mámou (přítelkyní) v posteli

5
25.3.20 22:57

Děti 10 a 7,5 kluci, spí s mámou (přítelkyní) v posteli..

Ahoj, Rád bych se zde optal na názor ostatních ohledně spaní dvou školních kluků 10 a 7,5 let s mámou (mojí přítelkyní) v posteli? Já s tím mám vcelku problém a protože vlastní děti nemám zajímá mě názor ostatních..Jestliže tam nejsem spí všichni spolu a jakmile přijdu tak první co se děti ptají jestli tam budu spát..a vlastně vidím že jim vadí, když tam spím, byť je beru jako parťáky a jinak spolu dobře vycházíme. Vadí mi že tak velcí kluci nedokáží spát ve svých pokojích a my nemáme své soukromí a klidný spánek. Když tam spím tak menší každou noc přijde a musí jít k mámě, jinak spát nebude. já mám hodně lehké spaní a tak mě tohle probudí a jak se pak celou noc vrtí tak nespím a jsem ráno hotovej z toho že jsem nevyspalej,,řešení se přestěhovat do obýváku nefunguje protože již neusnu. No a když tam nejsem spí tam všichni spolu. Snažil jsem se přítelkyni naznačit že jak já ona si zasloužíme klidný spánek,,ale nějak nereaguje,,nebo s tím že to jsou její děti a potřebují to.. No a tak, jak to máte vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
25.3.20 23:03

Čtyřletá spí se mnou v posteli v ložnici. Její otec spí v obýváku. Máme to tak dobrovolně ku spokojenosti všech :)

• Citovat
  • Nahlásit
28198
25.3.20 23:03
@robiw píše:
Ahoj, Rád bych se zde optal na názor ostatních ohledně spaní dvou školních kluků 10 a 7,5 let s mámou (mojí přítelkyní) v posteli? Já s tím mám vcelku problém a protože vlastní děti nemám zajímá mě názor ostatních..Jestliže tam nejsem spí všichni spolu a jakmile přijdu tak první co se děti ptají jestli tam budu spát..a vlastně vidím že jim vadí, když tam spím, byť je beru jako parťáky a jinak spolu dobře vycházíme. Vadí mi že tak velcí kluci nedokáží spát ve svých pokojích a my nemáme své soukromí a klidný spánek. Když tam spím tak menší každou noc přijde a musí jít k mámě, jinak spát nebude. já mám hodně lehké spaní a tak mě tohle probudí a jak se pak celou noc vrtí tak nespím a jsem ráno hotovej z toho že jsem nevyspalej,,řešení se přestěhovat do obýváku nefunguje protože již neusnu. No a když tam nejsem spí tam všichni spolu. Snažil jsem se přítelkyni naznačit že jak já ona si zasloužíme klidný spánek,,ale nějak nereaguje,,nebo s tím že to jsou její děti a potřebují to.. No a tak, jak to máte vy?

Náš syn k nám v noci taky chodí, ale je mladší. Holt sis našel dětnou partnerku, která má své zvyky. Děti se třeba cítí víc v bezpečí. Ty jsi pro ně vetřelec. Jako dítě rozvedených rodičů se spoustou otčímů je dokážu velmi dobře pochopit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1262
25.3.20 23:04

Je to ruzne, jsou zeny, ktere uci dite spat samotne v postylce skoro od narozeni, takze tyto deti jsou vycepovane a „nedolizaji“, protoze vedi, ze neuspeji. Jakmile si dite nechas do postele, tak se strasne tezko odvyka…ja mam skoro devitilete dite a pak batole a oba mam nakvartyrovane v posteli. Uprimne u strarsi cekam na zacatek puberty, do te doby neocekavam, ze by sama odesla. Takovych lidi, co to maji stejne, znam vic. Stejne tak znam lidi, pro ktere je tohle naprosto nepochopitelne.
Kazdopadne kdyby tva pritelkyne ustoupila a kluka do postele nepustila, kdyz tam ses ty, mohl by to malej brat tak, ze mama dala prednost tobe pred nim, takze myslim, ze pritelkyne se tomu bude chtit vyhnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
834
25.3.20 23:05

Přijde mi to ne úplně běžné, ale zároveň nic špatného. Pokud jsou sami bez otce, je normální, že jsou si blíž a drží se jediného zbylého rodiče.
Pokud chodíš s matkou, chodíš tak trochu i s jejími dětmi a nemůžeš čekat, že kvůli tobě se bude měnit hod rodiny - spíš se bude čekat, že se do značné míry přizpůsobila ty, jako nováček, navíc oni vždycky budou rodina, ty s nimi za pár měsíců nebo let nemusíš být…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9415
25.3.20 23:09

Každý dítě je jiný, každá máma je jiná… Děti si prošly rozchodem rodičů, tak potřebují bezpečí. Teď se jim do toho montuje cizí chlápek. Zkus to vzít z jejich pohledu. Tady na emiminu moc nepochodis, protože většina osazenstva se tu nevyspala už několik let :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.20 23:12

Moje děti také letky, mému partnerovi novemu přišlo také.. zvláštní. 10 a 7 let. Pak se stal také otcem. Díky tedy i mě:) A naše dítě ve věku 6 let v posteli vřele vita. Netvrdím, že tak musí být vždy, takové prozření, ale on sám nechápe:) in

• Citovat
  • Nahlásit
17079
25.3.20 23:13
@Tarinka píše:
Každý dítě je jiný, každá máma je jiná… Děti si prošly rozchodem rodičů, tak potřebují bezpečí. Teď se jim do toho montuje cizí chlápek. Zkus to vzít z jejich pohledu. Tady na emiminu moc nepochodis, protože většina osazenstva se tu nevyspala už několik let :lol:

to bylo to, co jsem si u toho myslela: jen pockej, az ty deti budes mit. To bude peklo, kdyz te nevyspani po jedne noci tak rozlozi. Ja uz nespim 4. rokem panecku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5874
25.3.20 23:14

No, asi bys to měl říci té přítelkyni matce, protože to asi dlouhodobě nebudeš zvládat, abys více nocí špatně spával. Když tě dítě vzbudí, ty už neusneš, chápu tě, že se ti to nelíbí, měla bych to stejně. Asi najít nějaké řešení, buď kluky osamostatnit, nebo ty spát jinde (což by mě osobně třeba nevadilo, ale každý to má jinak). Řešte to, protože vyspat se musíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.20 23:16
Omluva za chyby - lezly a mně 😶
@Anonymní píše:
Moje děti také letky, mému partnerovi novemu přišlo také.. zvláštní. 10 a 7 let. Pak se stal také otcem. Díky tedy i mě:) A naše dítě ve věku 6 let v posteli vřele vita. Netvrdím, že tak musí být vždy, takové prozření, ale on sám nechápe:) in
  • Citovat
  • Nahlásit
9593
25.3.20 23:32

S námi spí náš devítiletý syn také v posteli, ale jsme oba jeho rodiče :D.
Kdybych byla sama a měla přítele, asi bych se snažila na tu noc syna uložit do jeho postele, přišlo by mi divné, aby spal v posteli s prakticky cizím mužem. Ale zase chápu i ty děti, že jsou tak zvyklé a noční chození k rodičům není tak jednoduché odbourat. Musíte se dohodnout s přítelkyní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
25.3.20 23:35

Děkuji za příspěvky..Zatím co čtu, tak je to dle ostatních v pohodě a vlastně jen já, který nemám děti to vnímám špatně. Dodám že děti neplánujeme Já 45,přítelkyně 40. Jasně že chápu že jsem vetřelec a že u mamky mají pocit bezpečí. Takže vlastně nezbývá nic než si koupit lepší matraci a rovnou usínat v obýváku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
473
25.3.20 23:43

@robiw Jak já ti rozumím, přes půl roku žiju s přítelkyní, která má syna 3,5 roku a spí s námi noc co noc. Já mám 12ti letá dvojčata od jejich narození jsem otec samoživitel. Dvojčata se mnou spala do nějakých 4 let a to měly klidné spaní, pak už oba chtěli mít postel pro sebe a chodili jen o víkendu ráno, což teda chodí do dnes. Takže jsem byl roky zvyklý mít postel pro sebe, jen se psem, který ale nehnutě spí celou noc. Nějak si stále nemohu na malého v posteli zvyknout. Mám ho moc rád, zvykli jsme si na sebe hned, svého otce nezná a nikdy s ním nežil, takže mě bere jako tátu a užívá si přítomnost chlapa v rodině, což nikdy dříve nepoznal, je to fajn, ale já se nevyspím. Cestuje po posteli, je schopný se během noci X krát otočit. Kope a hází rukama. A to ještě nemáme postel, kvůli tomu, aby měla dvojčata svůj a malý svůj pokoj spíme v obýváku na sedačce. Pokoj malého je prázdný, tak tam každou noc tam utíkám já, bohužel, přesně jak píšeš, už neusnu. Plně s tebou soucítím, ale co s tím neporadím. Na nějaká ultimáta bych byl opatrný. Mohlo by to narušit vztah dětí k tobě, mohly by to začít brát tak, že jim kradeš maminku. A dost možná i vztah s přítelkyní. Dal bych tomu ještě čas, případně bych si chodil lehnout do obýváku rovnou. Já jen doufám že u nás tenhle stav nebude trvat do 10let jako u vás, pořád se utěšuji tím, že už brzo malý přijde na to, že je fajn mít svou postel pro sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1769
25.3.20 23:48

Ano, děti nejsou tvé, neznáš je od malička, nevíš, jaké to je, byt pravidelně v noci buzen během prvního roku dítěte a už jsi zvyklý na své pohodlí, tak pro to nemáš tolik pochopení.. Ideální bude, když tam budeš spát v tom obýváku nebo třeba dětském pokoji, jestli mají.. Přítelkyni tam může být s tebou a spát pak půjde do ložnice za dětmi a spokojeni budete všichni :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
25.3.20 23:53

@Tomáš916 Díky za podporu! Koukám že nás je víc :D Pro mne je to nová zkušenost a v mém okolí jsem se tímto nesetkal. No a tak jsem se potřeboval zeptat širší veřejnosti na názor a na zkušenosti. Tak držím palce ať u tebe malej nespí do 10 ;) Je to prostě těžký jít za ženou a pak spát odsunutý jinde..Ale co, jsou horší věci :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama