Děti 5,5 měsíce nechtějí po obědě UM

2.6.17 13:35

Deti 5,5 mesice nechteji po obede UM

Ahoj, davam prikrmy detem od 4.mesice a vzdy to po obede dopiji UM. Oba sni celou sklenicku 190g masozeleniny a maly to dopihe jeste 160ml mleka a mala jak kdy, ale spis tak 100ml vetsinou. Ted dva dny zasebou mleko po obede vubec nechteji, jen si cucnou a nic. Byla jsem predtim rada, ze tak papaji a piji at jsou silni (jsou nedonoseni, narozeni v 35tt ). Jde mi hlavne o to, aby meli tekutiny. Vodu moc nechteji a caj taky ne. Takze ted jim to bude chybet po tom obede, kdyz doted byli schopni to vypit. Je to divne, maly vzdycky vsechno vypil a snedl, tak se ted divim. Obedvaji ve 12 a ve 13:00 se vzdy dopoji UM a pak maji spanek a dalsi UM az v 16:00 nekdy 17:00 a pak az dalsi ve 20:00 a potom az v 6 rano. Je to normalni, ze nechteji, ze uz proste maji dost? Ale ted proste ta davka toho UM ta den nebude odpovidat. Prosim poradte. Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1647
2.6.17 13:41

@Včelička992 a to každý sní 190g? a pak ještě UM? To můj 7,5mesicni nesni ani těch 190g natož aby pak ještě pil UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
2.6.17 13:42

Smyslem příkrmů je nahrazení mléčné dávky, tudíž je to naprosto v pořádku. Nemohou sníst porci pevné stravy a k tomu vypit láhev mléka. Ta slouží u toho přikrmování jen v počátku, pak se mléčná dávka odbourá. A tvoje děti to právě udělaly. Mléko v poledne už nepotřebují. Po obědě jim nic chybět nebude, tekutiny mají v příkrmu a je vhodné jim začít nabízet i nějakou tu vodu na zapití. Jen čistě na zvykání. Denní mléčná dávka věkem též klesá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.17 13:45

@Fima aha, ja jsem si to myslela, ale nebyl jsem si jista. Proste to meli doted takto, jen se bojim ubytku na vaze, protoze mala ma od narozeni male pribytky i kdyz papa, takze u ni to asi jeste budu zkouset a maleho teda necham tak, ten je s vahou celkem ok. Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1647
2.6.17 13:47

@Včelička992 ještě doplním, že můj malý taky moc nepije, ale doktorka říkala, že když cura, tak to nějak extra řešit nemusím, ale pořád nabízet vodu nebo něco k pití. A UM nechce už skoro vůbec… Prý musí mít 3krat denně mléčné výrobky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.17 13:47

@Mimis2017 ano kazdy sni 190g. Ale te by meli z toho nejake rapidni pribytky se rict neda prave, tak jsem v tom pokracovala. Mala mi za mesic pribrala predtim jen 300g. V 5ti mesicich mela 5kg neco. A maly taky pribral mene, ale zase hodne rostou do delky, mala 5 cm minulou kontrolu vyrostla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14431
2.6.17 13:48

190g je dostačující množství, většina dětí v tomhle věku sní pár lžiček. A eště 160ml mléka je až až, tolik tomu jídlu nedá pomalu muj dvouleták :D jinak UM nemusí mít tolik, já ho třeba trochu i přimíchávala do těch domácích příkrmů nebo sem dělala mléčné kaše. Ale možná by nebylo od věci nabízet mezitim aspon vodu, zvlášt ted v těch vedrech a na zapití těch příkrmů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.17 13:50

@Kriss Tina no jde mi hlavne o ty tekutiny taky. Takze ted jsem udelala caj tak doufam, ze do nich neco dostanu. Co vypiji je jen kminovy, ale to bylo pred par mesici na prdy, ale ted nejak nechteji ani tu vodu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14431
2.6.17 13:53

A s tim přibíráním bych to taky neviděla tak černě, dvojčata bývají drobnější a čim jsou starší tim mín budou přibírat, malej do půl roku třeba přibral cca 4,5 kg a za další půl roku sotva 2kg, takže rozhodně neplaš pokud ti nebudou přibírat tempem jako novorozenci :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1647
2.6.17 13:53

@Včelička992 já si myslím že jim ta zelenina stačí, proto nechtějí mléko. Já jsem začala prikrmovat na konci 4.mesice a od té doby mléko skoro nechce(tak maximálně 2krat denně )… Říkala jsem to doktorce a ta mi říkala, že stačí mléčný výrobky, takže jsem pochopila že když by mléko vůbec nechtěl, tak to nevadí… Ale já se snažím mu aspoň ráno to mliko nacpat, kvůli vitaminum. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.17 13:55

@Mimis2017 je to uz mesic a pul co papaji sklenicky a doted to mleko vypili prave, tak proto mi to prislo divne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.17 14:07

@Včelička992 Hlavně bych děti nenutila. Já sama byla nedonošená (1905 g) a byla jsem menší. Mamka, v dobré víře, abych co nejrychleji dohnala ostatní děti, mě krmila až příliš. Někdy mě i v podstatě nutila, protože jak jsem byla menší, tak jsem i jedla menší dávky, než jsou ty tabulkové a pomaleji jsem přibírala. Ostatní děti jsem dohnala mei 3. a 4. rokem a problém byl, že jsem pak měla sklony k přejídání. Neuměla jsem prostě poznat, kdy dost, protože od mala jsem byla nucená. Bojovala jsem pak s dětskou obezitou, i když jsem to geneticky neměla po kom mít. Možná to v sobě prostě měla celá rodina, že jsem ta malá, slabá, takže mi i více podstrojovali dál a jak píšu, sama jsem měla problém s tím, poznat kdy dost. Děti nejsou hloupé, hladem neumřou, jestli prostě nechtějí, tak už to nepotřebují. A pokud se narodili menší a jsou menší, tak logicky jim stačí i menší množství jídla. Ne naopak, že musejí toho víc, aby to dohnaly. Hold budou chvilku drobnější, ale to nemá na velikost v dospělosti vliv.

• Nahlásit
  • Citovat
2.6.17 14:18
@Anonymní píše:
@Včelička992 Hlavně bych děti nenutila. Já sama byla nedonošená (1905 g) a byla jsem menší. Mamka, v dobré víře, abych co nejrychleji dohnala ostatní děti, mě krmila až příliš. Někdy mě i v podstatě nutila, protože jak jsem byla menší, tak jsem i jedla menší dávky, než jsou ty tabulkové a pomaleji jsem přibírala. Ostatní děti jsem dohnala mei 3. a 4. rokem a problém byl, že jsem pak měla sklony k přejídání. Neuměla jsem prostě poznat, kdy dost, protože od mala jsem byla nucená. Bojovala jsem pak s dětskou obezitou, i když jsem to geneticky neměla po kom mít. Možná to v sobě prostě měla celá rodina, že jsem ta malá, slabá, takže mi i více podstrojovali dál a jak píšu, sama jsem měla problém s tím, poznat kdy dost. Děti nejsou hloupé, hladem neumřou, jestli prostě nechtějí, tak už to nepotřebují. A pokud se narodili menší a jsou menší, tak logicky jim stačí i menší množství jídla. Ne naopak, že musejí toho víc, aby to dohnaly. Hold budou chvilku drobnější, ale to nemá na velikost v dospělosti vliv.

To ja je ani nenutim. Co vypiji to vypiji. Kolikrat mi mala na nic vypije jen 60 um a vic nechce, hlady taky nerve a spi celou nic. To zas jakoze bych to do nich rvala na silu to nee. Ja sama jsem nejedlik a od mala ne taky nutili k jidlu az jsem si k tomu vytvorila odpor a pak jako mala mela problemy s vahou, takze vim trosku, ze nutit nekoho neni dobra cesta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
355
2.6.17 14:27

U nás dávám malému (8 m) taky k obědu masozeleninový příkrm, sní cca 200 g, což je zhruba jedna ta sklenička. A mléko mu dávám tak hodinu a půl po jídle nejdřív, spíš dvě hodiny po jídle..
Celou skleničku a k tomu mléko, to bych se spíš bála, že ho budu přecpávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2664
2.6.17 15:28
@Včelička992 píše:
Ahoj, davam prikrmy detem od 4.mesice a vzdy to po obede dopiji UM. Oba sni celou sklenicku 190g masozeleniny a maly to dopihe jeste 160ml mleka a mala jak kdy, ale spis tak 100ml vetsinou. Ted dva dny zasebou mleko po obede vubec nechteji, jen si cucnou a nic. Byla jsem predtim rada, ze tak papaji a piji at jsou silni (jsou nedonoseni, narozeni v 35tt ). Jde mi hlavne o to, aby meli tekutiny. Vodu moc nechteji a caj taky ne. Takze ted jim to bude chybet po tom obede, kdyz doted byli schopni to vypit. Je to divne, maly vzdycky vsechno vypil a snedl, tak se ted divim. Obedvaji ve 12 a ve 13:00 se vzdy dopoji UM a pak maji spanek a dalsi UM az v 16:00 nekdy 17:00 a pak az dalsi ve 20:00 a potom az v 6 rano. Je to normalni, ze nechteji, ze uz proste maji dost? Ale ted proste ta davka toho UM ta den nebude odpovidat. Prosim poradte. Diky

No, ty brďo. 8o Můj nesní celou sklenku ani teď, v 17m. Lít do něj pak mliko, tak se 100% pozvrací. Myslím, že to s jídlem hodně přeháníš. 5,5m a takové porce, to je síla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama