Reklama

Děti a hodně velkých psů?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Karlie
Stálice 59 příspěvků 20.02.18 15:42
Děti a hodně velkých psů?

Ahoj všem. :)
Tchyně mi nasadila brouka do hlavy. Krom toho, že máme tři děti (kluky 10, 7, 4), máme s manželem taky chovatelskou stanici dost velkých psů - tosa inu. Podle tchyně je to hazard a když už, máme chovat nějaké jiné psy, menší. Je názoru, že pes v domě nemá co dělat. Mohla se zbláznit, když zjistila, že našich šest psů běžně pouštíme do domu, na pohovku, občas jim dáme něco od stolu, mazlíme je, občas spí s námi v posteli apod. Se všemi se pracuje, cvičí a naše děti mají rádi (cizí lidi úplně nemusí, vyhýbají se jim). Samozřejmě s mladšími nezůstávají o samotě. Připadá vám osobně něco z toho jako problém nebo je tchyně hysterická?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

rosmarine
Kecalka 164 příspěvků 20.02.18 15:47

Me to jako problem pripada. Ale ja nejsem objektivni, bojim se psu, mam s nimi i s jejich panicky spatnou zkusenost a vic nez jeden pes na zahrade, je pro me neprijatelny.

prekvapenana2
Kecalka 241 příspěvků 20.02.18 15:52

Ty kraso, teď na ně koukám… Jsou Teda krásný ale slušný obrici :lol: tak záleží na vás jestli je zvládáte… Ale za mě já bych to asi nechtěla, max 2. Ale když jste přežili dobu kdy děti byli menší tak teď už to musí být dobrý ne?

Moona1984
Kecalka 106 příspěvků 20.02.18 15:53

Tak není to určitě o velikosti psů, jako spíš o jejich množství. Miluji psy, sama je chovám, nikdy bych je nenechala samotné s dětmi.

zuza92
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 20.02.18 15:55

Já bych to jako problém neviděla, když na to máte prostory :mrgreen: já bych domu 6 psů a 3 děti nenaskládala :mrgreen:. Když máte chovatelskou stanici, tak asi máte i zkušenosti.
Já mám fenku rotvajlera (jen jednu). Někteří lidi na to taky koukaji divně, že jsme si k dítěti pořídili tohle „zabijácký“ plemeno. Kdo ví chápe, kdo nechce chápat tomu to nevysvětlíš ;)

Uživatel je onlineHeivka
Závislačka 3094 příspěvků 20.02.18 15:58

Tchyně je hysterická, mám sice jenom dva velké psy, a zatím jedno dítě (druhé bude v létě) ale pokud se psům náležitě věnujete a máte je vychované a se základním výcvikem (což u psů z CHS předpokládám) tak v soužití nevidím problém, děti se velmi brzy naučí „psí řeč“ a poznají kdy si mohou hrát a kdy je lepší psa nechat v klidu. Samozřejmě, že takové prostředí vyžaduje větší pozornost rodičů, než v domácnosti bez zvířat. S Tosa Inu jsem se setkala několikrát (nejlepší bylo, když se moje dle příbuzných hrozně velká čuba v klidu zaparkovala pod hrudníkem Tosy a nechala si olizovat hlavu) a vždycky z nich vyzařoval klid a vyrovnanost a zároveň budí dostatečný respekt aby je nikdo zbytečně neotravoval. Určitě své psy znáte a víte co je ještě bezpečné a co by už bylo přes čáru. A k malým dětem je velký pes podle mě lepší, protože se dítěte nebude bát a riziko, že dítě psa zraní nebo mu něco bolestivého provede je přeci jen menší než u malého pejska.

Karlie
Stálice 59 příspěvků 20.02.18 16:01

@rosmarine V pořádku, sama vím, že 80% pejskařů jsou opravdu (s prominutím) hovada, která si ty psy prostě nedokážou vychovat a průser je na světě. Nezazlívám ti to, každý názor dobrý názor, pokud má své opodstatnění. :kytka:

@prekvapenana2 Zvládáme naprosto v pohodě, i když byly děti menší. Prostě se to hlídalo a nenechávali se u sebe bez dozoru a teď už je to pohoda úplně, jen ten čtyřletý se ještě víc hlídá, ostatní dva přesně ví, co můžou a nemůžou. :)

@Moona1984 Nechat je samotné s detmi bych si taky nikdy nedovolila. Ne snad, že by psovi „najednou“ ruplo v bedně, ale člověk prostě nikdy neví, obzvlášť tady, kdy ten pes má obrovskou sílu a stačí když malého drknou ocasem (to nechávají normálně modřiny, když s ním víc mlátí)…

Venetia
Hvězda diskuse 35778 příspěvků 20.02.18 16:01
@Karlie píše:
Ahoj všem. :)
Tchyně mi nasadila brouka do hlavy. Krom toho, že máme tři děti (kluky 10, 7, 4), máme s manželem taky chovatelskou stanici dost velkých psů - tosa inu. Podle tchyně je to hazard a když už, máme chovat nějaké jiné psy, menší. Je názoru, že pes v domě nemá co dělat. Mohla se zbláznit, když zjistila, že našich šest psů běžně pouštíme do domu, na pohovku, občas jim dáme něco od stolu, mazlíme je, občas spí s námi v posteli apod. Se všemi se pracuje, cvičí a naše děti mají rádi (cizí lidi úplně nemusí, vyhýbají se jim). Samozřejmě s mladšími nezůstávají o samotě. Připadá vám osobně něco z toho jako problém nebo je tchyně hysterická?

mne ne.. ale kdo k tomu nema vztah tomu to nevysvetlis..mar­na prace

vrtulka78
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 20.02.18 16:03

Můžu se zeptat, co se stalo, že řešíte psy, když už máte 3 poměrně velké děti a chovatelskou stanici, takže i psy máte asi už delší dobu. Takový dotaz bych chápala v době, kdy byste měla stanici a byla poprvé těhotná, nebo děti a chystala se pořizovat velké psy. Ve vaší situaci mi dotaz nedává moc smysl, leda by byl vyvolaný nějakým průšvihem :think:

Jinak za mě, pokud si to zvládnete zorganizovat tak, aby děti nebyly se psy bez dozoru (protože to je potenciální zdroj problémů), tak proč ne.

Satisfaction
Kecalka 279 příspěvků 20.02.18 16:04

No podle věku dětí už to tak máte nějaký pátek a žijete spokojeně, tak proč to řešit na popud někoho kdo s vámi nebydlí?

Uživatel je onlineHeivka
Závislačka 3094 příspěvků 20.02.18 16:06

@rosmarine A jaké přesně máte zkušenosti, ať víme jakým situacím se s hafany vyhnout. Nedávno mě totiž hrozně seřvala ženská, že jí moje čuba čuchla k noze (psi byli na vodítku na krátko u nohy a já se vyhýbala tak, že jsem s holkama byla na trávníku a paní nás stejně musela obejít sranou, kde byli psi i když zbytek chodníku byl úplně prázdný) a že se psů bojí. Tak by mě jenom zajímal názor z druhé strany a odpověď nemít psa neberu, já se totiž bojím lidí(kdysi mě málem ušlapal dav).

Karlie
Stálice 59 příspěvků 20.02.18 16:06

@vrtulka78 Tchyně s tím má problém od začátku chovky (4 roky zpět) a od té doby to pořád opakuje a pořád do manžela, do mně i so dětí hrotí a teď, když jsem zaregistrovaná na emiminu, napadlo mě, že bych se po dalším tchyně divadle mohla zeptat tady. :)

scentini
Závislačka 3403 příspěvků 20.02.18 16:14

Tosa inu jsou nadherni, zavidim. My mame uz jen jednoho ridgebacka. Je to ten nejhodnejsi chlapecek na svete :mrgreen:. Na tchyni bych se vyprdla.

vrtulka78
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 20.02.18 16:20

@Karlie hm, tak to je blbe, že tchýně takhle reje a otravuje vám tím život. Je fakt důležité pohlídat, aby dítě neúmyslně nevyprovokovalo nějaký konflikt a uvědomit si, že smečka se v krizových situacích chová trochu jinak než jedinec. Ale lidi, co psy moc nemusí, vždycky budou mít problém to pochopit.

sakota
Kelišová 5482 příspěvků 20.02.18 16:22

Pokud na to mate nervy a prostor, tak tchyni nereste. Mne to prijde ok. ;) hodne stesti jak s hafanama, tak s detma. Neco mi rika, ze s tema psama je to milionkrat snazsi! :D

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Kdo je aktivistka z Dukovy mše? Žena migranta, která protestovala s polonahým Hilšerem

Její protest byl poklidný a tichý, přesto jím aktivistka Aneta Petani... číst dále >

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >