Děti a seznámení s novým partnerem

Anonymní
19.1.21 12:32

Děti a seznámení s novým partnerem

Ahoj holky, vůbec si nevím v tomhle rady, kdy je vhodná doba.
S manželem se rozvádíme, já s dětmi bydlím jinde (ještě nemáme soudně vyresnou úpravu styku). S přítelem jsem rok, ale jinak se známe velmi dlouho. Chci se zeptat, jakou máte zkušenost se seznamováním svých dětí s novým partnerem. Já mám dvě holky 9 a 11 let. Vůbec nevím jak na to. Jak jste to udělaly, jaká byla příležitost, jak jste je na to připravily. Nechci na to spěchat, chci aby děti vsttebaly jedno a až se to vše uklidní, tak možná pak by už mohlo dojít k seznámení. Dekuju za rady :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8242
19.1.21 12:42

A jak dlouho jste s manželem od sebe a jak vzali dcery to, že se rozvadite?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68943
19.1.21 12:50

Žádné velké oficiality. Ideálně s bandou dalších lidí někam vyrazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.21 13:12
@JancaS84 píše:
A jak dlouho jste s manželem od sebe a jak vzali dcery to, že se rozvadite?

Od sebe jsme 3.mesice, ale tak poslední rok možná rok a půl byly svědky častých hadek. Ta mladší si pořád mysli, ze se dáme dohromady. Jako na oko to zvládáj celkem dobře. Ale mají nás rady oba dva a nechtějí ani jednomu ublížit.
Na seznamování je času dost to je mi jasné.

• Citovat
  • Nahlásit
4867
19.1.21 13:17
@Anonymní píše:
Ahoj holky, vůbec si nevím v tomhle rady, kdy je vhodná doba.
S manželem se rozvádíme, já s dětmi bydlím jinde (ještě nemáme soudně vyresnou úpravu styku). S přítelem jsem rok, ale jinak se známe velmi dlouho. Chci se zeptat, jakou máte zkušenost se seznamováním svých dětí s novým partnerem. Já mám dvě holky 9 a 11 let. Vůbec nevím jak na to. Jak jste to udělaly, jaká byla příležitost, jak jste je na to připravily. Nechci na to spěchat, chci aby děti vsttebaly jedno a až se to vše uklidní, tak možná pak by už mohlo dojít k seznámení. Dekuju za rady :kytka:

A je nutne je seznamovat? Nemuzes byt s tim chlapem milenci parkrat do tydne? Musis tahat domu noveho tatinka (o to totiz nema nikdo moc zajem)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
425
19.1.21 13:26

Já bych dětem určitě dopřála ještě čas to vše vstřebat… nejdříve za půl roku bych jela na výlet a domluvila bych se s přítelem ať na nás počká tam. Dělala bych, že to je náhodné setkání s tím že od té doby budete na výlet jezdit častěji společně 😁Po nějaké době bych řekla dětem, že ho začínáte mít ráda a uvidíme jejich reakci co oni na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1973
19.1.21 13:27

Syn měl 8 let když se potkal s mým mužem, bylo to až po osmi měsících, predtim věděl ze já se s nim vídám, muž mu pak občas poslal po mně dáreček (k narozeninám, svátku), no a pak jsme šli všichni tři do zoo, malej dostal nějaké cokoladky a super, hned se s nim kluk bavil a byli kamarádi :lol: a to se jen tak s někým nebaví, naopak, koho nezná, toho si většinou nevšímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1137
19.1.21 13:36

Ja detem rekla ze jsem poznala novyho kluka, kamarada, ze se s nim stykam, chodime ven a poznavame se a ze je pro me dulezity. Ze je nechci nutit a az budou oni chtit tak at mi reknou, ze muzeme treba vyrazit ven spolecne. Ale rozhodne jsem ho nijak neschovavala ani netajila. Bavili jsme se o nem kdo to je, jaky je atd. Nejdriv se jen zajimali a nechteli ho poznat, po case zacali byt zvedavi a sami prisli jestli ho teda muzou videt. Sli jsme do cirkusu a bylo to vsechno uplne super. Je pro ne tatou, mame spolecne dite, deti se chteji nechat prejmenovat-ale to sem nepatri-
A to bylo tenkrat detem 7 a 3. Mladsi byl rad ze ma partaka na vlacky :D starsi hodne chtela uz klid doma a abych ja byla vesela mama a ne to zoufalstvi co zazivala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1542
19.1.21 13:50

Nechte ty holky napřed zvyknout si na nový život. Berte to tak, že napřed se jim život změnil, když začaly časté hádky, potom když zjistily, že se rozvádíte, teď zase protože budete žít jen ve třech spolu. Není moc vhodné jim to zase hned nabourat seznámením s novým chlapem… Myslím, že by nebylo na škodu s tím třeba ještě rok počkat. Vy alespoň zjistíte, jestli o tohoto partnera opravdu stojíte i ve chvíli, kdy už nejste deprimovaná a nešťastná ze vztahu s ex. Protože leckdy jsou ti noví skvělí hlavně proto, že to nejsou ti staří. Ale jakmile se člověk uklidní a dá do pohody, zjistí, že to byla jen náplast a ani tento není to, co ve skutečnosti hledají… Navíc když teď dětem řeknete, že už rok máte partnera, tak jim dojde, že jste ho měla už ve chvíli, kdy jste ještě byla manželka jejich otce - a to vám může ošklivě pošramotit vztah…

Ale úplně upřímně? Pokud s tím mužem chcete jen chodit, nechcete si ho stěhovat domů a brát si ho, seznámení bych úplně vypustila. Není to přece nutné. Choďte si s ním na rande, občas dejte holky hlídat a zůstaňte u něj a je to. Přece neplatí pravidlo, že s každým partnerem musíte žít v jednom bytě a nutně z něj dělat součást nejbližší rodiny.

Rozhodně neseznamovat dřív, než obě holky pochopí a přijmou, že s jejich otcem už se dohromady nedáte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.21 16:19
@Pavlik Morozov píše:
A je nutne je seznamovat? Nemuzes byt s tim chlapem milenci parkrat do tydne? Musis tahat domu noveho tatinka (o to totiz nema nikdo moc zajem)

Ale já píšu, že až vstřebájí jedno a až vše uklidní. To může trvat rok dva… Já hned nikoho nikam netaham.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.21 16:25
@DeeDee.518 píše:
Nechte ty holky napřed zvyknout si na nový život. Berte to tak, že napřed se jim život změnil, když začaly časté hádky, potom když zjistily, že se rozvádíte, teď zase protože budete žít jen ve třech spolu. Není moc vhodné jim to zase hned nabourat seznámením s novým chlapem… Myslím, že by nebylo na škodu s tím třeba ještě rok počkat. Vy alespoň zjistíte, jestli o tohoto partnera opravdu stojíte i ve chvíli, kdy už nejste deprimovaná a nešťastná ze vztahu s ex. Protože leckdy jsou ti noví skvělí hlavně proto, že to nejsou ti staří. Ale jakmile se člověk uklidní a dá do pohody, zjistí, že to byla jen náplast a ani tento není to, co ve skutečnosti hledají… Navíc když teď dětem řeknete, že už rok máte partnera, tak jim dojde, že jste ho měla už ve chvíli, kdy jste ještě byla manželka jejich otce - a to vám může ošklivě pošramotit vztah…

Ale úplně upřímně? Pokud s tím mužem chcete jen chodit, nechcete si ho stěhovat domů a brát si ho, seznámení bych úplně vypustila. Není to přece nutné. Choďte si s ním na rande, občas dejte holky hlídat a zůstaňte u něj a je to. Přece neplatí pravidlo, že s každým partnerem musíte žít v jednom bytě a nutně z něj dělat součást nejbližší rodiny.

Rozhodně neseznamovat dřív, než obě holky pochopí a přijmou, že s jejich otcem už se dohromady nedáte.

Já ani nejsem připravena s někým hned bydlet. Nevím, jak to bude do budoucna, bohužel teď vím, že chci být sama. Oklwpat se po rozvodu, byť s detma sama. Jen nejsou hloupé a určitě časem poznají, že někoho mám. Určitě domu hned někoho zvát nechci to ne. Proto jsem chtěla znát zkušenosti ostatních, kdo si tím prošel.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.21 17:40

Já přítele znala víc než rok, než jsem jej přivedla k dětem. Prvně jsme si tam jeli půjčit lednici do auta ( jeli jsme s kamarádkou na prodloužený víkend). Pomazlili zvěř ( bydlí na vesnici). Pak jsme jeli lednici vrátit… Vždycky víceméně kratší návštěvy. Pak nás vzal do zoo, pak na výlet… Prvně jsme u něj spali 4m od seznámení. Já s nimi v pokoji, on jinde

• Citovat
  • Nahlásit
4867
19.1.21 19:36
@Anonymní píše:
Ale já píšu, že až vstřebájí jedno a až vše uklidní. To může trvat rok dva… Já hned nikoho nikam netaham.

A proc vubec nekdy z nej delat nahradniho tatinka? Byl by problem to nechat v modu milenec?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24183
19.1.21 21:14

@Pavlik Morozov tak ne všichni chtějí zbytek života strávit v módu milenců.
Zakladatelko, za mě, nech to děti vstřebat. Některé to zvládnou s přehledem, jiné to obreci, některé vyčítají, že si vyměnila tátu…nechala bych to být do té doby, dokud se nesrovnaji s tím, že s tátou je to už uzavřené. Pak jim můžeš říct, že máš kamaráda, se kterým jsi, když jsou u táty ( můj syn se zacal třeba zajímat, jestli mi doma není smutno, když je u táty), a že by je rád poznal. No a nejlepší je to někde ve více lidech, třeba nějaký výlet nebo grilování, kde budou mít děti i jiné deti-kamarady. Je to takové nenásilné.
I my to měli v plánu takhle, nakonec to dopadlo jinak a syn kdyz byl s tátou, tak nás potkal a dopadlo to v pohodě. A pak už asi po měsíci syn chtěl, aby se k nám strejda nastěhoval :mrgreen: prostě mu sednul. Teď spolu žijeme a je to fajn.
Ale určitě bych na nějaký seznamování netlačila, pokud bych neměla v plánu společný život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68943
19.1.21 21:33
@Pavlik Morozov píše:
A proc vubec nekdy z nej delat nahradniho tatinka? Byl by problem to nechat v modu milenec?

A proč to hážeš do polohy bud a nebo?
Nemůže být zároven přítel, přesto nebýt náhradním tatínkem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat