Děti chtějí zůstat s tátou

52
24.10.20 10:56

Deti chteji zustat s tatou

Zdravim, nenasel jsem kategorii Sam s detmi…jeste pred nedavnem jsme byli docela stastna rodina, mame dva krasne kluky 5 a 9 let, jsme respektive jsme s ex spolu byli prez 10 let. Nedavno se dostala do financnich problemu a misto toho, aby to resila se mnou, tak se prilepila na chlapa, ktery je financne zabezpeceny, nejspis se do sebe zamilovali, on bydli cca 40 km od Brna, ted uz za nim jezdi kazdy den na noc, je mi zni na bliti, dal jsem ji ultimatum, ze se do zitrka ma rozhodnout, jestli on, nebo rodina, hrozne mne to psychycky ubiji…Jsem si temer jistej, ze se zitra odstehuje.Neco podobnyho jsme resili pred par lety, ale z jinych duvodu, tam to nedoslo tak daleko jak ted, dala prednost rodine. S cim ale ted nepocitala, ze deti chteji zustat se mnou, doma, kde se citi v bezpeci. Porad na ne tlaci, at jedou s ni, ze je ji smutno, ale oni nechteji, maji ke mne urcite bliz. Moc chci, aby byli se mnou, problem je akorat v tom, ze v praci koncim docela casto pozdeji, nez do jdy je otevrena druzina a skolka. Mate nekdo zkusenosti s vyzvedavanim deti cizi osobou? Vim, ze jsou placene agentury, ale to vyjde mesicne na dost penez, jsou nejake jine moznosti? Ex chci co nejvice vymazat ze zivota, miloval jsem ji a je to jedinny zpusob, jak se od ni emocionalne odpoutat. Neverim tomu, ze se treba za nejaky cas bude chtit vratit, nechci si delat zbytecne nadeje a zacit zas trochu zit. Diky za kazdy komentar :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24.10.20 11:03

Já tomu asi nerozumím, píšeš o ex.. Ale,, Nedavno se dostala do financnich problemu a misto toho, aby to resila se mnou,, takže jste ještě jako papírově spolu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
523
24.10.20 11:04

A babičky nemáte? Podle mě dítě může vyzvednout z družiny kdokoliv, stačí když rodič informuje školu a dá souhlas. Jinak třeba nějaká sousedka, která má děti ve stejné škole nebo kamarád, kamarádka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14286
24.10.20 11:05

Ci je byt/barak, ve kterem zijete? Jste manzele? Druzina je ta posledni vec, co bych ted resila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9628
24.10.20 11:11

@Mylosh11 tak pokud se chceš o děti starat, tak přizpůsobit se dětem, změnit práci? ten mladší půjde do první třídy, alespoň zpočátku bude potřebovat pomáhat s úkoly, tam nestačí vyzvednout večer z družiny, nakrmit, poslat do koupelny a spát :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14595
24.10.20 11:12

Nemůžeš vymazat matku svých dětí ze svého života a už vůbec ne ze života svých dětí. Tím jim jenom ublžííš. Jako že daleko víc, než to že teď procházíte hnusným rozvodem.

Je jasný, že to pro tebe je těžké, ale prostě se potřbeuješ naučit se s tím, že to nedopadlo vyrovnat a najít konstruktivní cestu, jak se ženou fungovat. Oba dva máte na rozpadu vaší rodiny přesně 50 % viny. Opravdu to není jen mrcha co opustila dokonalou rodinu a perfektního muže.

Takže pro svoje děti - přiznej si, že teď jsi v háji a potřebuješ pomoc a začni využívat odbornou pomoc k tomu, aby si zvládl to že ti je špatně postupně sebral síly řešit věci konstruktivně. Tedy psychoterapeuta, případně psychiatra, pokud ses už propadl do stavů, které je potřeba řešit medikací.

Vymazat někoho, koho sis vybral k založení rodiny prostě nemůžeš - skrze děti jste spolu provázáni do té doby než budou děti samostatné.

A čím víc se budeš snažit matku od jejích dětí odříznout, tí víc ona bude bojovat a tím hůř u soudu dopadneš, zejména pokud nemáš prostor se o děti starat a podle všeho úplně nemáš představu co všechno to obnáší, protože ráno zmizíš a vracíš se až když děti spí.

Musíte se dohodnout, protože jinak je soud prostě svěří jí do péče. Zejména pokud budeš ten nestabilní, co matce brání ve styku s dětmi.

Na konkrétní domluvu a praktické řešení jak vám to bude fungovat si vezměte třeba mediátora, pokdu v tuhle chvíli nejsi schopná fungovat konstruktivně.
http://www.amcr.cz/mediatori/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3929
24.10.20 11:14

Hele, že ty ji chceš vymazat ze života, to je asi lidsky pochopitelné, ale nepůjde to. Je to máma tvých dětí. Z jejich životů ji vymazat nemůžeš, ublížil bys tím hlavně jim. Rozumím tomu, že jsi teď naštvaný, ale jak píšpu holky výše, družina je to poslední, co bych řešila. Řešte spolu celkově péči o děti tak, aby neztratily vztah ani s jedním z vás. I když chtějí zůstat doma s tebou, ona zůstane jejich mámou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14286
24.10.20 11:14
@sagina píše:
@Mylosh11 tak pokud se chceš o děti starat, tak přizpůsobit se dětem, změnit práci? ten mladší půjde do první třídy, alespoň zpočátku bude potřebovat pomáhat s úkoly, tam nestačí vyzvednout večer z družiny, nakrmit, poslat do koupelny a spát :nevim:

Presne. A hlavne by si mel uvedomit, ze matka ma na deti stejne pravo, jako on, takze dokud neprobehne soud o svereni do pece, urceni styku a alimentu, tak je muze klidne zbalit i pres jejich nesouhlas a odvest s sebou. Jsou jeste prilis mali na to, aby se mohli sami rozhodnout, kde budou zit. Takhle by nejspis vysoudili stridavou peci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3929
24.10.20 11:21
@unuděná píše:
Presne. A hlavne by si mel uvedomit, ze matka ma na deti stejne pravo, jako on, takze dokud neprobehne soud o svereni do pece, urceni styku a alimentu, tak je muze klidne zbalit i pres jejich nesouhlas a odvest s sebou. Jsou jeste prilis mali na to, aby se mohli sami rozhodnout, kde budou zit. Takhle by nejspis vysoudili stridavou peci.

Především ty děti mají právo na matku! Nemůže jim ji vymazat ze života proto, že jeho podvedla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8483
24.10.20 11:22

Jak se ona může dostat do finančních problémů, když má muže?

Nemůžeš jen tak vymazat ze života dětem jejich mámu.
Ony třeba chtějí zůstat u tebe, ale určitě se chtějí i nadále vídat i s ní. Tak, jak budou potřebovat. To bys jim měl umožnit.

Chápu, že se cítíš ublížený, že dala přednost jinému, ale asi to s tebou nebylo tak růžové, když už to udělala defacto podruhé. Budeš to muset překousnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3929
24.10.20 11:26
@Lucie_Sx píše:
Jak se ona může dostat do finančních problémů, když má muže?

Jo, tahle otázka mě taky napadla, ale nechtěla jsem do toho zabředávat. Ty děti mi přišly důležitější.
Každopádně to naznačuje, že vztah asi nebyl v pořádku delší dobu a sotva to bude vina jen jedné strany. Pokud teda nezačala házet peníze do automatů nebo tak něco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1021
24.10.20 11:30

A to je exka taková hvězda, že její nový objev chce platit za to, aby se patlal s dvěma cizími dětmi?

Jestli by nestálo za to, jí na příští výlet přibalit sebou dva kazišuky. :lol:

Ale jestli už ji nechceš zpátky, tak můžeš přinejmenším do doby rozhodnutí soudu nesouhlasit se změnou místa pobytu dětí ani se změnou školy.
Vyzvedávat ze školky může kdokoliv, koho pověříš, ale na to je potřeba mít děti v péči, aby druhý rodič nemohl nesouhlasit.

Zajdi za advokátem a nech si pořádně vysvětlit, co a jak dělat. Za ty prachy to stojí a nesháněj moudrosti na internetu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29405
24.10.20 11:36

@Mylosh11 nemohla se jen ONA dostat do finančních problémů. Pokud jste manželé, tak ty dluhy jsou vás obou… To ostatní tu už bylo řečeno. Manželka pracuje kde? Předpokládám, že v Brně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9047
24.10.20 11:52

Ten váš vztah asi celkově stál za starou belu.
Asi nejste normální ani jeden, když se takto chováte.
Jak se ona mohla dostat do finančních problémů, když jste spolu deset let?
Jak tebe může vůbec napadnout se od ní co nejvíce separovat a podporovat děti v tom, že s ní nemají být? Že ti to citově vyhovuje? Laskavě ber ohled na děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2394
24.10.20 11:55

Že se v manželství ženská dostane do finančních potíží, zní opravdu divně. Že péče o děti znamená jen zajistit vyzvedávání ze školy, je velice naivní. Ženská dělá směrem k dětem mnohem víc, hlavně se jim přizpůsobuje často i zkráceným úvazkem, výběrem práce apod.,,,kde budou třeba v případě nemoci?… jenže chlapi nic z toho nevidí. Ženská nejspíš ulítla, nebo jí doma něco chybělo, nejspíš jste problémy měli už dřív, jednak jsi to i naznačil, ale soudě i podle těch jejích finančních potíží. Téměř vždy jsou na vině oba dva. Matku rozhodně ze života dětí nevymažeš, o to se ani nepokoušej, hlavně kvůli dětem. Nijak je neočkuj a klidně je s ní pošli na víkend, třeba budeš překvapen, jak rychle se věc vyřeší. A když ne, tak se rozejdete, ani ona tebe nevymaže ze života dětí, to se neboj…já jako dítě, které vyrůstalo v manželství s hádkama říkám, že často je lepší jít od sebe než udržovat něco, co se ani vztahem nazývat nedá. Já si nepřála nic jiného, než aby se naši tehdy rozvedli, dnes bych si jich i dokázala vážit, hlavně otce, ale bohužel, nestalo se tak.

Ale to už u vás hodně předbíhám. Teď jsou školy zavřené, asi budeš muset zůstat s dětma doma? budeš toho schopen? aspoň si to vyzkoušíš. Nebo nevím jak to teď máte. Dala bych tomu čas, a pokud rozchod myslíš vážně, tak to stejně budeš muset řešit jinde, než tady. Najdi si právníka, nebo zajdi na sociálku, oni tě nasměrují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama