Děti ke styku převezme jiná osoba

Anonymní
3.6.15 12:01

Děti ke styku převezme jiná osoba

Může otec, který si bere ke styku děti, pověřit k převzetí a péči o ně jinou osobu? Potřebuje tato osoba plnou moc nebo něco jiného?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
3.6.15 12:13

Pokud se nedohodnou, záleží co mají v rozsudku. My máme soudně určený styk, v rozsudku je výslovně uvedeno „otec převezme dítě v bydlišti matky“. Takže pokud bychom se my dva nedohodli, nemusím já nikomu jinému než otci dítě vydat.

• Nahlásit
  • Citovat
Kobea
3.6.15 12:17

Určitě se spolu můžete domluvit, kdo jiný by si mohl převzít dítě.

Moje zkušenost je taková, že jsem loni dávala děti babičce (otec se mnou nemluvil a dosud nemluví). Babička děti nevrátila tak, jak měla. Dětem propadla zaplacená týdenní akce v době, kdy děti měly být u mě. Od té doby mají Smolíka a pokud si nepřijede osobně otec, děti zůstanou doma.

• Nahlásit
  • Citovat
3141
3.6.15 13:07

@Kobea
To je drsný. A jak ti to babička zdůvodnila? To ti to udělala naschvál, nebo je tak nezodpovědná, nebo se něco nepředvídatelného přihodilo?

Jinak k dotazu- je to o dohodě, pokud dohoda není možná platí to, co je v rozsudku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
3.6.15 13:27

@me2dova Našli si záminku, kterou bych tady nerada prezentovala. Kdyby to náhodou objevil exmanžel, musela bych se tu zase přejmenovat :pocitac:, protože by přišel na to, jak se tu jmenuju teď :roll:.
Kdyby to nebylo tohle, bylo by to něco jiného. V každém případě jsme už skoro rok na válečné stezce.
Byl to od nich naschvál. A to věděli, že nejsou v právu. Já jsem tenkrát měla jedinečnou možnost udělat soudní odebrání dětí, protože právo bylo na mé straně, ale po konzultaci se sociálkou jsem to neudělala. Kvůli dětem, aby je to nepoznamenalo.

• Nahlásit
  • Citovat
3141
3.6.15 15:49

@Kobea
Tak to je blbý. Dospělí by si neměli svoje spory řešit tím, že do nich budou zatahovat děti a dělat tomu druhému naschvály. Když nemá dost rozumu exmanžel, měla by ho mít jeho matka. Tak přeju, ať se to brzy urovná…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
3.6.15 16:06

@me2dova Díky.
Vypadá to, že tady jablko daleko od stromu nespadlo :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
56906
3.6.15 17:51
@Anonymní píše:
Může otec, který si bere ke styku děti, pověřit k převzetí a péči o ně jinou osobu? Potřebuje tato osoba plnou moc nebo něco jiného?

ano, může, plnou moc mít nemusí, ale pokud jde o převzetí a je v rozsudku uvedeno, že vyzvedává otec, tak otec musí mít souhlas druhého rodiče - ten cizímu předat nemusí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama