Děti mají pořád rýmu

566
7.4.16 10:59

děti mají pořád rýmu

Ahoj holky, už nevím co na to, dcera roky, má pořád rýmu, je zahleněná každou chvilku, a mladší půl roku, ted má taky rýmu zaraženou, je to pořád dokola, už nevím čím to? co udělat, aby se rýmy zbavily? poradí někdo? není to třeba něčím doma? co by vadilo dětem? nevím teda co, ale radši se ptám, pořád větrám doma, tak fakt nevím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

39408
7.4.16 11:00

@esmeralda44 u nás pomohlo vytržení nosní mandle

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
7.4.16 11:05

No moje 1,5 leta ma rymu uz pul roku..tece sama takze nevysavam, nestrikam protoze neni zarazena..brali jsme fanistil ale nepomahal, ted nam dr napsala aerius ale po 4 dnech pouzivani zatim nevidim zlepseni…taky nevim co s tim. Mandle ji trhat nechci je mala, a nemocna krome rymy neni.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
425
7.4.16 11:06

Ahojky, nejdříve bych asi zašla na ORL, ať udělají výtěry. To je asi základ. Jestli nic nenajdou, nech si napsat žádanku na alergologii. Je fajn mít inhalátor a 2 x denně inhalovat vincentku. Nevím jak velkou máš dcerku, ale kolem 5 roku děti zvládají i výplach nosu. Jinak pravidelně zvlhčovat sliznici sprejem z mořskou vodou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12071
7.4.16 11:12

@esmeralda44 na odhleneni je super Sinupret, ale nefim estli muze zabirat i na vleklou rýmu.. Jinak zkus začít zvlhčovat Vincentka sprej junior a nechte udělat stery. Ono to muze byt lečims i jak pises třeba něčím doma, nebo zkus vic oblikat a dbát na backory

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44484
7.4.16 11:24
@smurfka píše:
No moje 1,5 leta ma rymu uz pul roku..tece sama takze nevysavam, nestrikam protoze neni zarazena..brali jsme fanistil ale nepomahal, ted nam dr napsala aerius ale po 4 dnech pouzivani zatim nevidim zlepseni…taky nevim co s tim. Mandle ji trhat nechci je mala, a nemocna krome rymy neni.. :nevim:

Máme úplně ten samý problém 8o 8o
Naše malá 3,5 roku, první rok ve školce, není vůbec nemocná, jednou měla lehký kašel, tak jsem jí měla asi dva týdny doma, jen s přírodními léky jsme to zvládli. Ale furt, doslova pořád jí teče z nosu :zed: Už jsem vyzkoušela leccos, inhalovala vincentku, stříkali jsme do nosu vincentku, stérimar s mědí, měla pamycon a teď už jsem to vzdala a nedělám nic. Rýma je čirá, jen občas má hustější, ale samo se to zase změní v čirou.
Dr. s tím zatím nic nedělá, ale dneska tam zrovna jdu na něj uhodit, ať to začne řešit, protože už mě to nebaví. Ve školce už taky brblaj. Ale jinak jí vůbec nic není, normálně veselá, zahleněná mi nějak nepřijde, že by to v ní chrčelo, nekašle, jen prostě furt má nudli. A teda chrápe trošku, tak se obávám, jestli to fakt nebude tou mandlí. Ale na operaci teda fakt nechci :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
7.4.16 11:33

@Moise tak starsi syn taky chrape…ma pry zvetsene mandle uz od narozeni, ale nemocny nebyva..takze mandle zatim nechavame..( nekdo mi tvrdi ze mandle zachytavaji ty humusy a proto nejdou dal do tela a nebyvaji nemoce, druhy tvrdi pravy opak, ze se humusy zachytavaji na mandlech proto je dite furt nemocne, takze to zatim neresime)..jen s tou malou nevim..delala nam ster z krku, tam nic nemela, musim zajit jeste na ster z nosu a kdyz nebude ani tam nic, tak leda navsteva alergologie asi.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44484
7.4.16 11:45

@smurfka ona právě taky vyloženě nemocná nebývá, letošní zimní sezonu jsem vyloženě jak v jiříkově vidění, že děti ještě nemocné nebyly. Vždycky to byla naprostá hrůza a zimu většinou na střídačku prochrchlali :cert:
Já mám tak nějak respekt ke každému zásahu do těla, který je nevratný, takže o mandlích zatím ani neuvažuju, že bychom je dávali pryč.
Dneska si jdu vyžádat výtěry. Na alergu už jsme byli, kvůli jinému problému asi před rokem a půl a dělali jí testy a nevyšlo jí tam nic :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5257
7.4.16 12:00

U nas hodne pomohla ta konvicka na vyplachovani nosu 2× denne - http://www.rhinohorn.cz/ . Mladymu je ted 5 roku a uz si to zvlada vyplachovat sam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58873
7.4.16 12:14

@esmeralda44 co možná alergie, nebyli jste na alergu? prach, roztoči atd..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1670
7.4.16 12:21
@esmeralda44 píše:
Ahoj holky, už nevím co na to, dcera roky, má pořád rýmu, je zahleněná každou chvilku, a mladší půl roku, ted má taky rýmu zaraženou, je to pořád dokola, už nevím čím to? co udělat, aby se rýmy zbavily? poradí někdo? není to třeba něčím doma? co by vadilo dětem? nevím teda co, ale radši se ptám, pořád větrám doma, tak fakt nevím

Detska doktorka Vas nikam neposlala? Muze byt klidne alergie na neco.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16744
7.4.16 12:26

Zkuste od Karla Hádka nosní olej baby, super věc, nedá se sehnat v lekárně, jen na jeho stránkách, ale je to přírodní kosmetika, žádná chemie z lekáren, muže se i preventivně vytírat nos, malej často trpěl na rýmu, u odsávání hrozný boj nebo aspon pořád kýchal, co používáme tenhle olejíček, tak je v pohodě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38140
7.4.16 12:35

@esmeralda44 tak ono taky zalezi, jestli je ta ryma cira nebo do zelena, tak ci tak bych sla na ORL, aby udelali vyter, koukli na mandli, pripadne poslali na rtg dutin (to jsme ted absolvovali a po nekolika mesicich rym a kaslu byl „konecne“ odhalen zanet dutin :roll: )
pokud by na ORL nic zvlastniho nenasli, tak alergologie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lutonka
7.4.16 12:37

Nam pomohla solna jeskyne. Chodime od ledna pravidelne jednou tydne a rymicky se nam vyhybaji, i kdyz na podzim smrkali porad..

• Nahlásit
  • Citovat
101
7.4.16 12:38

Malej má taky rýmu, žijeme ve starým domě, kde mi je zima. Snažím se topit přiměřeně. malej z toho má přes tu zimu pořád suchou sliznici a zadní rýmu. Zvlhčovač použít nemůžu, měla bych pak plíseň. Do nosu mu dávám sterimar nebo vincentku a na zadní rýmu dostává sinupret, občas si vezme pastilku na krk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama