Děti mladší 13 let a natáčení na Youtube

2
31.5.20 12:16

Děti mladší 13ti let a natáčení na youtube

Maminky, zdravím vás, řešila jste některá? Dcera 11 let natáčí svá zvířátka a hru minecraft na youtube. Neviděla jsem na tom nic špatného. Jenže teď prosí, jestli může své sledující pozdravit a občas natočit sebe, kde by řekla, o čem video bude apod. Je to ještě vpořádku? Pokud to není v rozporu s morálkou.. Jak byste to řešily vy? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2732
31.5.20 12:19

V tomhle věku bych ji nenechala. Z internetu už se nikdy v životě nesmaze, nevím jestli by v 18 chtěla koukat na to jak mala točila blbosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3832
31.5.20 12:28

Mě by se to nelíbilo a snažila bych se jí vysvětlit proč. Já nedávám na sociální sítě téměř žádný svoje fotky a děti už vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
194
31.5.20 12:33

Za mě určitě ne. Stačí pár let a spolužáci to můžou použít proti ní…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59280
31.5.20 12:41

@Romanka79 svému synovi jsem vysvětlila důvody, proč si to nepřeji a proč to nebude dělat kvůli své bezpečnosti a pochopil.. Takže asi tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3939
31.5.20 12:42
@Romanka79 píše:
Maminky, zdravím vás, řešila jste některá? Dcera 11 let natáčí svá zvířátka a hru minecraft na youtube. Neviděla jsem na tom nic špatného. Jenže teď prosí, jestli může své sledující pozdravit a občas natočit sebe, kde by řekla, o čem video bude apod. Je to ještě vpořádku? Pokud to není v rozporu s morálkou.. Jak byste to řešily vy? Děkuji.

nelíbilo by se mi to.

I ta videa, co tam dává, bych se snažila omezit, aby nebyla veřejně přístupná, pokud to jde. Jenom pro přátelé, jako na FB, přičemž do přátel si dávám jenom lidi, které osobně znám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
31.5.20 12:45

@martina.se jak lze tato videa zneužít ve smyslu, ktery pisete, že jde o bezpečnost, v jakém smyslu je to nebezpečné?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.20 12:47

Pokud možno zakaž i to, co ti prijde v poradku. To nataceni zviratek a minecraftu. I na tohle ma spousty casu. Aspon do doby, nez zjisti sama, ze to je nebezpecne. Da se na tom slusne vydelavat. Syn sestry si takto prijde na nemale penize. Ale to je jina vec. Je to dospely kluk. Hraje hry a ukazuje je lidem. Ale male dite tam rozhodne nema co delat. Dost je ovlivnuji ruzne kanaly jinych youtuberu, kteri tam nedelaji zrovna ucenlive veci. Nerikam zakazat uplne, ale bejt hodne na pozoru. Neni dnes internet, co byval kdysi. Delaji se ruzne vyzvy nabidky. Ja bych ji to nedovolila, dost na to, kolik lidi vidi jeji byť nepatrné soukromi. A na 11letou slečnu…ja bych se toho bála.

• Nahlásit
  • Citovat
1904
31.5.20 12:50

Je taky dost možné, že osmnáctiletá holka prostě nebude chtít mít na internetu videa, jak hraje ve třinácti Minecraft.

Příspěvek upraven 31.05.20 v 23:42

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59280
31.5.20 12:52
@Romanka79 píše:
@martina.se jak lze tato videa zneužít ve smyslu, ktery pisete, že jde o bezpečnost, v jakém smyslu je to nebezpečné?

Podívejte se na dokument v síti.. Ano, lze tato videa zneužít ke kontaktovani dítěte.. Mám kluka a i tak vysvětleno atd.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43554
31.5.20 13:21

Mám mladšího kluka a videa na YouTube s kamarádem natáčí. Mám přehled o tom, co tam dávají. Teď si i udělal svůj kanál, ale nechce se mu moc stříhat videa, takže tam toho moc nemá. Nevidím na tom nic hroznýho. V jeho věku už má svůj kanál spoustu jeho spolužáků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8487
31.5.20 13:23

Ne, děti nesmí a nesměli natáčet cokoli soukromého. Včetně zvířátek.
Vyvstělila jsem jim, proč si to nepřeji. Když pominu bezpečnost, z mého pohledujakékoli soukromé video na síť nepatří. Pokud by to porušili, trest by byl tvrdý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.20 14:01

Ty deti se vyvyji. Ano pravda at pochyti od starsich spoluzaku, sourozencu nebo z youtube kanalu. Je ve smes asi jedno. Ale za me tohle ne. A to, ze to ma kazdy noa? Ja vidim jak se ty decka dneska chovaj. Tam jsou hlavne nebezpecne ruzne vyzvy, jak tomu nazyvani pranky. Na tohle ma dite v 11 letech mraky casu. Deti se maji vyvyijet s detmi. Ne chytat moresy od dospelich, co na youtube toci videa. Aspon do doby nez jim samy rozumi. A nevidi v tom jen to, ze je to prave IN. At si kazdy vychovava jak chce. Ale za me, nee. Je fajn kdyz ma decko prehled. Ale internet to rozhodne nedělá…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.5.20 20:08

Má desetiletá dcera natáčí na tik tok. Tam jde o krátké klipy, nataci naše zvířata, někdy sebe s různými efekty a triky. Obcas používá své animace. Prostříhava to a nahrává s hudbou. Mám o tom přehled, nezakazuji, vysvětluji. Nebezpečí, rizika. Zakazy bych mozna dosahla toho, ze by se mi prestala sverovat a delala to za mymi zady.

• Nahlásit
  • Citovat
6753
31.5.20 20:23

Náš kluk nechodil na žádnýá Fb Instagram a tak měl jenom MInecraft.. A stalo se nám, že mu volal dvakrát omyl.. Volal dál a dál, kluk to položil.. Pak z něj vypadlo, že mu volá nějaký chlap, a chce si povídat.
Tehdy to zval manžel a slyšel onoho pána, tak, promluvil a on to položil.. Po chvíli vzal manžel svůj mobil a volal na to číslo, a ozval se tam nějaký chlap příjmením, tak mu manžel vynadal, co jestli ještě jednou bude obtěžovat kluka, že ho nahlásí, chlap, že je to omyl, ale je zajímavé, že chlap vola často o chtěl komunikovat s klukem, věděl, že to neni omyl..
Takže já ani omylem nic takového, čím pozděj bude chtít nějaký profil a nebo tak něco, tím lepší..
Ještě nějaké natáčení zvířat, ale určitě ně sabe.. můj názor, každý nechi si to dovolí podle sebe.. Jinak kluk 11 let.. Hraje taky MInecratf- bez kamery.. já vidím kolik děti to sním hraje..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama