Děti na UM, částečně na UM - opravdu více nemocné?

Lo
6179
12.7.13 14:07

Děti na UM, částečně na UM - opravdu více nemocné??

Ahoj, jelikož mám syna ( skoro 5 měsíců ) částečně kojeného a částečně na UM, tak jsem samozřejmě zaslechla, že děti na UM jsou více nemocné a podobně…

Jakoby dítě na UM nemělo být zdravé stejně jako kojené?
Já myslím, že je to nesmysl..přeci MM nezajistí zdraví dítěte, stejně jako je blbost to, že děti na UM budou mít automaticky alergie? :nevim:

Prosím o příspěvky maminky, které mají děti na UM, nebo částečně na UM, ale i maminky, které plně kojí, jak jsou na tom vaše děti..opravdu jsem zvědavá na výsledky „průzkumu“

Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

aminkadf
12.7.13 14:11

Mám sestřenice dvojčata co byly na UM už z porodnice. Dnes jim je 14let a jsou zdravé. Když pominu jednou do roka chřipku. Tak bych řekla, že je to blbost, že jsou víc kojené děti zdravější. Já (25let) jsem byla zase kojená a taky jsem tak marodila. :)

• Nahlásit
  • Citovat
Imane
12.7.13 14:11

@Lo
Mám roční, ještě nebyla nemocná, od 2 týdnu na UM.
Já sama na UM od 6 týdnů, v dětství jedna angína, jedna bronchitida, v současné době jsem nebyla nemocná cca.7 let
Moje sestra: 1. dítě kojila do 3 let, téměř nebyla nemocná, 2. dítě kojené do 2 let, nebylo skoro vůbec nemocné.
Kamarádka 1. dítě kojené - nemocný pořád, 2. dítě kojené - nemocný pořád.

Tož tak. Myslím, že kojením se do těla dítěte dostávají prvních 6 měsíců protilátky, na to, zda jsou děti více či méně nemocné v pozdějším věku to podle mě vliv nemá. Tam hrají roli další faktory.

• Nahlásit
  • Citovat
1900
12.7.13 14:12

Na UM je malý od 2 měsíců, je mu 8 měsíců. Nemoc byla jen jedna - rýma ve 4 měsících. Alergie zatím žádné. Nevěřím, že mlíko na nemoci má vliv :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4478
12.7.13 14:13

Je to blbost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2989

Malá je na UM od 6 týdnů, je jí rok a půl a nikdy nebyla nemocná, je to hloupost..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8936

Mám dítě na UM od narození, do roka byla nemocná často, od roku jenom občas rýma. Nemyslím, že by to bylo z nekojení, nesedělo ji plavání pro miminka, angínu měla virovou chycenou u doktora a pak měla ještě šestou. Od roka už je v pohodě.

Příspěvek upraven 12.07.13 v 14:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Ahoj, dceru jsem kojila 14 dní, pak jsem přešla plně na UM. Jsou jí skoro dva roky, musím zaklepat, že za celou dobu měla pouze jednou antibiotika, jinak asi dvakrát rýmu, toť vše. Co znám maminky z okolí, tak musím říct, že děti, které byly plně na UM jsou zdravější než děti plně kojené. Znám kojeného ročního chlapečka, který měl už 5krát antibiotika a to nepočítám běžná nachlazení. Ale dle mého názoru se nedá obecně říct, že ti nebo ti jsou více nemocní, ono to bude záležet na více faktorech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
12.7.13 14:14

Ne neni to pravda. Akorat co mam vysledovano tak kojene deti vic trpi na exezem.Apon z meho okoli tomu tak je. ;)
Mala je zdrava. Antibiotika za 4,5 roku byli 2× jednou letos angina. A do veku 3let je mela taky jednou. Jinak sem tam ryma kasel ale to neni nemoc. Jo a kojena 5tydnu plne po te postupne uz skoro vubec ve 3mesichc vubec od te doby na UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
380
12.7.13 14:15

Ahoj, taky mě zajímá výsledek „průzkumu“ :). Já kojila dvojčata jen částečně do 4,5 měsíců a ve 3 měsících pár dní zvraceli (asi viróza) a v 5 měsících měli 14 dní průjem. Teď je jim 6 měsíců. Jeden má atopický ekzém, což máme asi v rodině, má ho i do 2 let kojený synovec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2602
12.7.13 14:15

Ahoj,
tak ja obe deti kojila kratce, takze byly na UM a jsou to zatim nejzdravejsi deti v okoli. 1.rok ve skolce mel syn: jednou zanet stredniho ucha a jednou rymu. Ted je mu 5. Mladsi - 8mesicu, zatim nic, krome nestovic, ale to s nemocnosti jako takovou nesouvisi. A navic, jeste neni ani jednou ockovanej ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
615
12.7.13 14:16

Ahoj, moje první dítě na UM bylo poprvé nemocné ve dvou letech, a to ještě viróza jen na dva dny. Že jsou nekojené děti více nemocné? V mém okolí je to naopak, takže ve vztah kojení či nekojení versus nemoc nevěřím. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1533
12.7.13 14:16

No ja myslim, ze deti kojene maji lepsi imunitu vuci beznym nemocem. Moje kamaradka kojit nemohla a jeji holcicka ma porad problemy a chronickou zlutou rymu. Co se tyce alergie tak muj syn kojeny 15 m alergicky na pyly je. Ale jinak nemocny skoro neni a antibiotika meli moje kojene deti snad 2 x v zivote.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4858
12.7.13 14:18

Prvni dcera na UM od porodnice, nemocna byla docela casto do cca 4let (anginy).Druha dcera jen kojena do pul roka (pak UM),nemocna velmi malo, opravdu vyjimecne.
Kluk jen kojeny do pul roka (pak UM) nemocny porad. V 6ti nedeli prudusky, antb. a takhle se to s nim tahlo az do cca 2let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
12.7.13 14:18

Ahoj, já kojená nebyla, a jako dítě jsme byla furt nemocná, jeden zánět průdušek za druhým. a viróza minimálně 8krát do roka. Synové oba plně kojení, starší do 8m, mladší odmítal příkrmy do roka, staršího kojím ráno a večer i teď ve 3 letech, mladšího v roce a půl cca 5 krát denně(plus samozřejmě normální jídlo), a nemoci, starší 1 zánět průdušek(ve 4m), 6. nemoc, a 1 nachlazení, mladší 1 zánět průdušek ve 2m, jinak nic. za poslední rok a čtvrt měli každý jednou slabou rýmu, jinak naprosto zdraví. takže za mě, něco na tom bude. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama