Děti nechtějí být s mámou

Anonymní
22.8.21 21:45

Děti nechtějí být s mámou

Dobrý večer, už nevím, kudy kam, jdu se tedy zkusit zeptat sem. Rozvádím se s manželem, odcizili jsme se, už dlouho jsme spolu nežili jako partneři, ale jen vedle sebe a manžel pro mě byl jako třetí dítě. Děti spolu máme dvě - syna (3) a dceru (necelých 6 let). Na rozvodu jsme se nakonec dohodli, i když manžel se rozvádět nechtěl. Já jsem se původně chtěla odstěhovat s dětmi do svého rodiště, 120 km od místa, kde teď žijeme. S tím manžel nesouhlasil, protože by prý přišel o děti. Nakonec jsme se dohodli tak, že já s dětmi zůstanu bydlet v domě, který patří jen manželovi, budeme tady v nájmu a manžel se odstěhuje ke svým rodičům cca 12 km odtud. Manžel ještě odstěhovaný není, ale v podstatě už celé prázdniny se v domě nezdržuje. Já jsem s dětmi byla do května tohoto roku doma, rodičák mi sice skončil už v prosinci loňského roku, ale kvůli manželovu pracovnímu vytížení jsem nemohla jít nikam do práce, protože syn ještě nechodil do školky. V květnu nastoupil do školky a já do práce, zatím na DPP, od září mám slíbenou prac. smlouvu. Zároveň jsem v květnu začala dojíždět na psychoterapie, 1× týdně, do vzdáleného města, takže mi to vždycky zabralo skoro celý den. Takže problém č. 1, začala jsem s dětmi trávit méně času, než byly dosud zvyklé. Do toho jsme jim oznámili, že jsme se rozešli a budeme se rozvádět. Snažila jsem se to dětem vysvětlit úmerně jejich věku, syn to ještě asi moc nechápe, dcera to oplakala, ale zdálo se mi, že to vzala celkem dobře. Celé prázdniny se nějak plácáme, abych mohla chodit do práce, takže když skončila školka, tak jsem nejprve byla týden s dětma doma, pak byli týden u mojí matky, pak jsem s nima byla zase já doma, další 2 týdny s tátou, další týden znova u mojí matky. Za ty poslední 3 týdny jsem je viděla asi 3×, jednou jsem si pro ně přijela k babičce (manželova máma, u které zrovna s tátou byli) a vzala je do kina a na zmrzku, pak jsem za nima byla když syn slavil narozeniny a pak jsme spolu strávili celý den na výletě mezi tím co byli s tátou na dovolený a než jsem je zase odvezla k mojí mámě. Tento víkend si děti chtěl vzít zase manžel, tak jsem souhlasila, ale bylo mi to líto, že jsem s nima za poslední dobu byla tak málo…ale útěchou mi bylo, že jde jen o necelé dva dny a pak budeme spolu celé dny až do 1. září a až začne školka, tak budeme přes týden taky spolu po školce a po práci. No dneska mi manžel děti přivezl a jel pryč, dcera plakala, že chce tatínka, do toho se přidal syn, že chce za tátou a že nechce být doma se mnou a že se mnou nebude kamarádit… Tak jsem to chvíli poslouchala a jak mi z toho bylo úzko, tak jsem jim řekla, že fajn, že když se mnou být nechtějí, že zítra zavoláme tátovi ať přijede a promluvíme si o tom, co dál, že mu děti řeknou, že nechtějí být se mnou, ale s ním a ať si najde jinou práci, při které se o ně dokáže postarat a odstěhovat se můžu já. Tak s tím souhlasili. Dcera pak chtěla jít spát, šla do postele, chvíli volala tátu, pak mě, když jsem šla za ní a ptala se, co potřebuje, říkala, že mě má ráda… Dala jsem spát i syna, chtěl číst, ale řekla jsem mu, že ne, že se mnou nekamarádí, dala jsem mu pusu, popřála oběma dobrou noc a odešla. A od tý doby tady sedím a je mi všechno tak líto, tak jsem se na ně těšila ono to dopadlo takhle… Vůbec nevím, co mám dělat. Já jsem před dětma o tátovi nikdy neřekla nic špatnýho, nijak ho před nima neočerňuju a i ten rozchod jsem se snažila jim podat tak, aby z toho nevyšel nijak špatně. Je pravda, že já jsem na ně přísnější a u táty mají naprostou anarchii a dost je rozmazluje a všechno jim dovolí, koupí…trochu jako by si je kupoval… Ale že se mnou nechtějí být mě úplně dostalo… Vím, že je to pro ně teď těžký období, všechno je jinak než byli doteď zvyklí…ale já to přestávám zvládat… Otázka zní, zažil tady někdo něco podobnýho? Mám zatnout zuby a snažit se to přečkat? Pořád si říkám že až najedeme na pravidelný režim - školka, moje práce, pravidelné střídání na víkendy s tátou, že si zvyknou, vždyť nejsme ani první ani poslední kdo se rozvádí… Nebo dát na jejich momentální přání a udělat to tak, aby teda byli s tátou? Jsem v koncích…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24506
22.8.21 21:53

Já bych řekla, že je to normální, já se rozešla s ex, když byl synovi 2 a půl roku a cca půl roku mu trvalo si zvyknout, taky pokaždé plakal, když jel od otce a chtěl zůstat tam, pak ho to přešlo. Teď je mu 6, jezdí rád k babickam i otci, většinou je to v klidu, ale dneska třeba brečel že chce radši k babi, která má doma psa :roll: už mi i řekly že by raději bydlel u babi než doma, ale to bývají takové zkraty, když přijde a třeba ho celý víkend rozmazlovali a doma zas najel na běžný režim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14789
22.8.21 21:55

Nedavej jim na vyber, to je hrozne rozhodi, ze je tak zasadni rozhodnuti na nich.
Domluvte si pevny rezim, ten dodrzujte a detem to podejte takto, ze „tak je to domluvene, ted tata a ted mama“.
Muzete ten rozvrh nakreslit a povesit na ted a ukazovat si, ktery je den a kdy kde budou.
Doda jim to trochu stability.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4371
22.8.21 21:55

Ježiš, to děti tak říkají a ty jsi pěkný trdlo, že jsi jim to dala tak sežrat. Máš jim říct, že se ti po nich stýskalo a budou teď zase chvíli s tebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10877
22.8.21 21:56

Mají z toho teď pěknej guláš. Nebrala bych si to osobně. Časem si to sedne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6259
22.8.21 21:57

Moje dcera je závislá na tatínkovi, takže chce primárně jen jeho a to nemusíme být rozvedený… Jinak s detma k nejakemu psychologovi máš v plánu jít???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14789
22.8.21 21:57
@jita22 píše:
Ježiš, to děti tak říkají a ty jsi pěkný trdlo, že jsi jim to dala tak sežrat. Máš jim říct, že se ti po nich stýskalo a budou teď zase chvíli s tebou.

Souhlas, kdyz chteji za tatou, tak jim rict, ze ted jsou s tebou a za tatou pojedou treba pozitri.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22456
22.8.21 22:04

Nemůžeš přehazovat odpovědnost na takhle malý děti. Dávat jim na výběr je hrozně krutý, stejně tak nepřečíst pohádku, protože ti tříletý dítě řeklo, že s tebou nekamarádí. Prober se, ty děti jsou malinký, rozhozený a nešťastný a ty, místo toho, aby jsi jim to ulehčila, tak je potápíš. Je normální, že chtějí rodiče, který tam zrovna není. Já něco podobnýho zažívala jako dítě a můžu ti říct, že za takový přístup bych tě nejradši kopla do pozadí. Ty děti teď potřebujou spoustu lásky a pochopení, ne uraženou ješitnost. Potrmebujou, aby jim někdo řídil život a ne, aby se tříletý mrně mělo rozhodovat… :roll:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21873
22.8.21 22:05

Dávat jim vybrat s kým budou a zároveň se naštvat, když řeknou pravdu, je to nejhorší, co jim můžeš při rozvodu udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1353
22.8.21 22:06

Tyjo… ja vím, že slova od dětí zabolela, ale dát to 3leťákovi takhle sežrat? To bylo trochu přehnaný ne? Děti máte ještě hodně malé, nastalo jim moc změn najednou. Už nemají staré jistoty, nevědí na čem jsou. Chtějí mámu i tátu, nechtějí si vybírat, ale jinak to nejde. Když jsem u táty, chci být s tátou, taky ho vidím míň. Ale mámu mám taky rád, máma je jistota, s tou vždycky všechno přestane bolet a je hned lepší, ale zase si musim uklidit hračky a neda mi další čokoládu… ale zase si se mnou rada kreslí, chci mámu. Jsou to děti, mluvte s nima, mějte pochopení a nastavte režim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4209
22.8.21 22:09

Já bych také řekla, že ony to tak nemysli nebo vůbec nechápou podstatu, co ti vlastně řekly. To nepřečtení pohádky mi taky přijde kruty :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.8.21 22:10

@Kriss Tina @Lucie_Sx @JancaS84 Díky…já si to říkám furt, že si to časem sedne, ale dneska jsem teda selhala…
@jita22 Ano, jsem trdlo…nazvala bych se i jinak :-(
@Pidulka1991 Psychologa pro děti teda v plánu nemám…zatím rozhodně ne…
Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
25947
22.8.21 22:10

Nejsme rozvedení, ale když dětem něco nedovolíme, zásadně chtějí toho druhého rodiče, případně dcera teď prohlašuje, že půjde bydlet k babičce (kde je téměř neomezený přísun sladkosti, počítače/televize, nic moc tam nemusí a na babičku stačí v některých situacích udělat psí oči). :lol:

Rozhodně bych dětem neskákal na nějaké chvilkové výlevy, zvlášť pokud jsou ještě s největší pravděpodobností způsobeny benevolentním či uplácením stylem druhého rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.8.21 22:13

@Janli @terien @fíkofka @Mallorka Ano, máte pravdu, přehnala jsem to a je mi to hrozně líto, ale co se stalo, nedá se odestát :-(

• Citovat
  • Nahlásit
4371
22.8.21 22:14
@Anonymní píše:
@Kriss Tina @Lucie_Sx @JancaS84 Díky…já si to říkám furt, že si to časem sedne, ale dneska jsem teda selhala…
@jita22 Ano, jsem trdlo…nazvala bych se i jinak :-(
@Pidulka1991 Psychologa pro děti teda v plánu nemám…zatím rozhodně ne…
Zakl.

Teď už nic neuděláš, zítra to sprav a příště se snaž si to nebrat tak osobně :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat