Děti od narození pouze na UM

8936
25.12.10 21:37

Deti od narozeni pouze na UM

Ahoj holky,
zakladam tema pro maminky, ktere sve deti z jakehokoliv duvodu od narozeni nekoji. Nenasla jsem na netu zadne tabulky, ani orientacni, kolik dite vypije, je to urcite individualni, kazde dite pije jinak, ale stejne bych se s vami moc rada podelila o vase zkusenosti s UM, jaky druh vam vyhovuje, jak casto jite, kolik vypijete pres den/pres noc atd, jestli vas i s UM trapi brisko atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8936
25.12.10 21:37

My jsme odchazeli na flasce uz z porodnice, ja jsem z prsa zadne mleko nevymackla, takze krmime Nutrilonem uz od narozeni, mala ma 7 tydnu a uz 2 tydny pije stejnou davku - 130 az 140ml, krmime cca po trech hodinach, ale v noci uz se snazim intervaly protahovat. Je tady nejake podobne stare ditko, kolik vypijete?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6882
25.12.10 21:43

:mavam: ahoj, my jsme z Nutrilonu přešli na Hami1. To nám teď max. vyhovuje, netrpíme zácpou a i lépe spíme. Anička vypije 120ml, přes den krmíme co 3 hodiny, v noci se vzbudí po čtyřech hodinách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8936
25.12.10 21:46

Jeeee … ahoj Consi !!!
V cem je to Hami jine? Vic Anicce chutna? Ja se prave bojim z toho Nutrilonu prechazet na neco jineho, protoze uz nas trapi brisko jenom obcas, tak to moc nechci pokouset :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1346
25.12.10 21:47

Tak já jsem přišla o mlíko po 14 dnech.Nejprve jsem kupovala nutrilon, ale malá pak třeba 3-4 dny nekadila a plakala kvůli bolení bříška.Přešla jsem na Bebu a spokojenost veliká,i peněženka je spokojená :-) i když pokud jde o mlíko jsem ochotná dát jakoukoliv sumu, když bude malá spokojená..Krmím tak po 3 honinách přes den a v noci se jednou na mlíko probudí (tak kolem půlnoci a pak spí cca do osmi do rána).Vypije 150ml a pomalu i víc.V tom měsíci a půl to bylo tak 130- 150ml

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15406
25.12.10 21:48

Ahoj, my taky odcházeli s flaškou z porodky, nějaké minimum mléka jsem měla, ale do měsíce bylo po…po každém kojení (no, spíš cucnutí) jsme dokrmovali flaškou… Z porodnice jsme byli na Nutrilonu, malej ho pěkně přijímal tak do 3,5 - 4 měsíců, pak ho ze dne na den přestal pít. Zkusila jsem Hami a jsme na něm doposud. Nemůžu si stěžovat :wink:

Jinak co se týče dávkování - pil víc než bylo uvedeno (ne o moc, ale přece jen), první měsíc pil ve dne i v noci po 3 hodinách. Někdy i víc. Od 3 měsíce začal spát v noci cca 6-7 hodin, za pár týdnů už spal od 19 do 6 ( v 6 ráno pak vypije cca 200 ml).
Nikdy jsem se vyloženě podle tabulek neorientovala, spíš jsem brala ohled na prcka, jak má hlad.
Bříško nás trápilo hlavně první měsíc, vyzkoušeli jsme kapičky BioGaia, ty nám moc nezabraly, takže jsem zkusila Lactobacílky od Swissu a od té doby naprostá pohoda :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6882
25.12.10 21:50
Fen-fire píše:
Jeeee … ahoj Consi !!!
V cem je to Hami jine? Vic Anicce chutna? Ja se prave bojim z toho Nutrilonu prechazet na neco jineho, protoze uz nas trapi brisko jenom obcas, tak to moc nechci pokouset :-?

Opravdu jí víc asi chutná. Nutrilon jí vyloženě tekl koutkama ven. Terezka taky vyrostla na Hami, u ní jsem začla od řady 2.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8936
25.12.10 21:51

Holky a rihaji si vase miminka po jidle? Mala prvni mesic vubec, pak si tyden krasne krkala a ted uz je to zase horsi, tak dvarat denne a jinak nic :nevim:

Mala ma kapicka Baby Calm a ty nam hodne pomohly, prvni mesic mela Infacol, ty jsme museli kombinovat s fenyklovym cajem, ted ten Baby Calm uz nemusime, ten je opravdu fajn :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8936
25.12.10 21:54

Holky a taky se na vas obcas ty lidi tak blbe tvari, ze nekojite? Ja mam nastesti super pediatricku, ta to vzala v pohode, ale jinak reakce okoli je hrozna. Kdyz reknu, ze nemam mliko, tak odpoved je - To prece neni mozny, to je nejaka blbost!!!! :cert: :cert: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6882
25.12.10 21:54

rhiannon - ty laktobacílky kupuješ v lékárně?

Fen - Aničce to vždy trochu trvá, ale když si říhne, tak to stojí za to :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6882
25.12.10 22:00

Fen - u první jsem si teda vyslechla plno nepěkných věcí a vždy mně to vzalo. Ale, i když nebyla Terezka kojená, tak první nemoc, kdy musela mít ATB prodělala ve třech letech - po nástupu do každodenní školky. Do té doby, měla párkrát rýmu.
Teď už na řeči nedám, moje vina to není. Po příchodu z porodnice jsem se snažila. Malá byla přisátá hodinu a nic nepřibírala, tak jsme měli dokrm. Přikládala jsem co to šlo, ale po kojení vždy vřískala, po dokrmu byla spokojená. Mohla jsem se stavět na hlavu a nerozkojila jsem se. Pak jsem dostala zánět močových cest a musela brát ATB. Do teď se z toho hrabu. Malá je od té doby na UM. Naštěstí mám fajn dětskou doktorku, která nás do ničeho netlačí. Malá prospívá jak má a to je hlavní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
230
25.12.10 22:04

Taky dávám Hami, po Nutrilonu měla Valča zácpu. Teď už používáme Hami 4.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8936
25.12.10 22:15

Consi tak to jsme na tom podobne.
Ja jsem od porodnice poctive vazila a za 14 dni jsem nenakojila absolutne NIC, proste ani deko, ani jsem nemela nality prsa a nic jsem nevymackla … nechapu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5461
25.12.10 22:17

Tak my jsme také odcházeli z porodnice ns Nutrilonu.Malej teď baští nutrilon2 a vypije tak 210ml večer má kaši a další jídlo až kolem 8 ráno.My jsme ze začátku používali Nutrilon comfort kvůli bolení bříška a od 6 měsíců jsme pak dávali klasickej.A bolené bříška jsme zvládli dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6882
25.12.10 22:17
Fen-fire píše:
Consi tak to jsme na tom podobne.
Ja jsem od porodnice poctive vazila a za 14 dni jsem nenakojila absolutne NIC, proste ani deko, ani jsem nemela nality prsa a nic jsem nevymackla … nechapu :nevim:

tak to jsme na tom byly stejně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama