Děti od sousedů řvou vecer

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
153
24.10.21 12:20

Děti od sousedů řvou vecer

Ahoj zajímá mě Váš názor, jestli jsem taková semetrika nebo nevím…o co jde: máme sousedy a Ti mají dva kluky, tipují 5-8 let. Bydlíme v cihlovém činžáku a jde tam slyšet vše. Fakt zlatý panelák. Chápu, že to jsou děti, takže lítají, dupou, troskami dveřmi a křičí. Co mi ale vadí, že utichnou až ve 22:00…jejich herna sousedí s naší ložnici, kde s námi spí i náš 1,5 roční prcek…a dřív šanci usnout nemá šanci…teda některé dny ano, jiné ne. Sousedí na domluvu neslyší (řekli, že nebudou děti svazovat). Takže ano, uchýlili jsme se k trapnému bouchání na zeď a bez odezvy. Jít si lehnout třeba v osm je úplně utopie, děcka tam klidně hranou v devět večer vybíjenou(jejich otec s nimi). Vím, že když utichnou ve 22, tak nic nezmuzu. Z druhé strany máme taky sousedy s dvěma dětmi a tam je to ok, ale bohužel tam je kuchyň. Přítel je úplně na nervy, když večer posloucháme, jak tam ječí a budí nám dítě. Taky nechavate dětem párty do 22 a neřešíte to? Jsem fakt stará nechapava konzerva? Mně to přijde blbe, když ví, že nám to budí dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2514
24.10.21 12:25

Jo, nechavam taky svemu diteti party do desiti.
Kdo chce mit klid, at se nastehuje na samotu.
Ja zase snasim smenujici sousedku, ktera zavira byt bouchnutim dveri, metalistu, pocetne vietnamske navstevy u sousedu. No a ja mam deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4029
24.10.21 12:28

Taky bydlím pod a vedle hlučných dětí, ale nenapadlo by mě je s tím chodit prudit. Děti nemám.
Kdybych potřebovala ticho mimo noční klid, nestěhuju se do bytového domu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
24.10.21 12:38

Aha, tak díky za názory. Takže problém je na naší straně:-) na barák bohužel peníze nemáme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.21 12:46

Já to znám z opačné strany - pod námi bydlí paní, které vadí, že dupáme a děti dělají rámus. Bohužel, náš dům není ani cihla, stropy jsou tu řešené jen jako prkna ohozená rákosem a omítnutá, takže věřím, že slyší i spadnout špendlík. (Nade mnou bydlí mí rodiče a slyším každý krok, večer, když je klid i hraní televize apod.) Naše děti, ať děláme co děláme, večer najednou oplývají energií a kolikrát opravdu běhají a dupají. Snažíme se je krotit, ale kolikrát je to bez šance. Paní jsem to mnohokrát vysvětlovala, omlouvala se, vyžadujeme nějaká pravidla, ale ne vždy se zadaří. Došlo to tak daleko, že na mě řvala do telefonu, mlátila koštětem do stropu, argumentovala věcmi typu, jak jsou staří a nemohoucí. Já jí rozumím, je mi to upřímně líto, ale jak jsem psala, ne vždycky se podaří děti zkrotit. Řvát na ně a mlátit je hlava nehlava mi jako řešení nepřijde… Podotýkám, že jsou tři, věk 2, 4 a 6 let…
U Tebe je to horší tím, že sousedi na slušnou domluvu nereagují, naopak rodiče se do zábavy aktivně zapojují. To už mi přijde jako ignorace a omezování Vás, jako sousedů. V tomto jsem tedy na Tvojí straně… Neomalenost cizí rodiny neberu jako argument, stejně jako to, že se máte odstěhovat jinam. Bohužel mě ale nenapadá, jak toto vyřešit, nebo alespoň slušně, abyste se sousedi nadále dobře vycházeli. Máte v domě nějaké společenství? Někoho, kdo by toto mohl rozseknout a řešit za Vás? Můžete se obrátit i na přestupky, ale pokud neruší noční klid, obávám se, že ani zde nepochodíte, akorát si uděláte se sousedy zle. Tohle za mne bohužel nemá řešení… Nejde změnit rozložení pokojů v bytě a přesunout ložnici jinam? Nejde se pokusit o nějaké konstrukční řešení, které by zajistilo odhlučení? Jinak opravdu nesouhlasím s tím, že je ok, aby děti v deset večer lítaly, ječely a dělaly v baráku bordel :).

Raději anonym, jsem srab a bojím se, abych to tady neschytala :).

• Citovat
  • Nahlásit
13903
24.10.21 12:46

Jako hrát doma vybiku, to děti nenechám. Ale že řvou, batole brečí… co mám dělat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1121
24.10.21 12:47

@Mandragora13 no bohužel se s tím nic dělat nedá. Co si najít jiný byt? Když už nemáte na barák, což chápu…tak jiný byt by nešel?
Jinak já tě chápu a být to jednou za čas tak to neřeším, ale denně, to bych se už stěhovala. Ale já celkově cizí uřvané děcka nemusím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
620
24.10.21 12:56

Noční klid dodržují, tak co. Po dětech fakt nelze chtít, aby seděly tiše na zadku a ani nedutaly. Tvoje mrně žádný hluk neprodukuje? Minimálně jako malé mimčo určitě občas po nocích vyřvával, ne? Bydlení v činžáku je holt i o hlučnějších sousedech a podobných věcech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
24.10.21 13:01

Díky všem za reakce, mně nevadí, že děti brečí a dělají hluk- mě vadí, že to dělají večer a rodiče je v tom podporují a nemírní. No odstěhovat se budeme muset, protože muž se už chytil vcera se sousedem, nedává to, vstává ve 4:30 a je unavený. Díky, že tu někomu nepřijde normální party hard do desíti:-) vím, že to není vždy s dětmi snadné, ale podporovat to..nevím no:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10386
24.10.21 13:06

To je problém dnešní doby. Dřív se takto nemoráloně a asociálně chovali pouze sociálně slabí. Dnes toto nevhodné chování přesahuje i do většinové společnosti.
Pravdu máš z morálního hlediska ty, ale bohužel nevymůžeš ji.
Vidíš to všude okolo sebe, velké děti jsou na plenách, špatně mluví, nemají výdrž, je jich mnohem větší procento obézních, nosí až do vysokého věku dudlíky, vozí se do yvsokého věku v kočáře.
Prostě celkový úpadek, toto k němu patří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
24.10.21 13:07

Moje batole dělá rámus…přes den…večer ho vedu k tomu, aby nekřičel…přestože je to divočák, tak rozumí..a samozřejmě má nejvíce energie, když má spát…ale koriguju ho a vysvetluju, že vedle už můžou spinkat…ze si budeme hrát tiseji…asi jsem stará škola.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1121
24.10.21 13:08

@Sany80s s tím musím souhlasit. Vidím to stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2547
24.10.21 13:13

Nechat děti po 20h vyvádět tak, jak to popisuje zakladatelka je dost velká bezohlednost a řekla bych až dělání naschválů. Tím spíš, když ví, že za zdí je miminko.
Nikdo asi nečeká, že budou šeptat a chodit po špičkách, ale odsuď podsuď.5ti a 8mi leté dítě by to snad už mohlo pochopit. To přeci není totéž, jako když pláče batole, s tím člověk opravdu kolikrát nic moc nenadělá.
Je to sice hloupý zakladatelko, ale normálně bych se zamyslela nad tím, zda je něco, co by jim vadilo kdybychom to dělali my a prostě jim to oplácela :oops: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.21 13:16

Nic si z toho nedělej, nejsi sama, ani domek nemusí pomoct-máme domek mezi dvěma sousedy, jedno důchdci-bohužel denně u nich vnoučata a řev do noci na zahradě z bazénu a trampolíny a v zimě z bytu - z druhé strany manželé s několika dětmi a to samé…Ať na ně manžel nebo rázný rodinný přítel přitvrdí, máš taky malé dítě, máš právo na ohledy.Jak přesáhnou čas 22.00,volej policii a de to na městaký úřad, musíš si je vychovat. Líp ale zásah rázného muže než úřadů :-)Anonym, mám tu známé (možná i dotyčné sousedy :-),jsme vesnice)

• Citovat
  • Nahlásit
343
24.10.21 13:18

Ked po 20h s nimi hra tu vybijanu dospely, robia to skoro zarucene naschval. Normalny clovek co neni asocialny dobytok by to fakt nerobil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat