děti po chemoterapii????

22
18.6.05 09:49

děti po chemoterapii????

Ahoj chtěla bych se Vás zeptat za mou kamarádku, která má 2 roky po chemu (leukémie) a ví že nemá svoje vajíčka. Jestli máte někdo něco optimistického nebo radu??Je docela v depce :( Ani její partner nic zatím neví :( Neví jak to říct!Bojí se že ho ztratí :(
moc děkuji za Vaše zkušenosti!
Kvetinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

54
18.6.05 10:22

Ahoj Květinko,

v případě tvojí kamarádky jsou 2 roky úplně v pohodě.

Já mám po chemoterapii teprve krátce (měla jsem ji z malinko jiného důvodu) a máme povoleno snaženíčko už teď.Jen je třeba v průběhu těhu,vlastně už od počátku v častých intervalech sledovat krevní obraz.
A není vyloučeno,že by dr. navrhli v případě otěhotnění celou dobu těhu zůstat pod dohledem v nemocnici.Což čeká mě,jestli bych otěhotněla.

Píšeš,že neví,jak to říct partnerovi. Chápu její obavy,že kdyby to řekla,mohla by o partnera přijít.Ale pokud jí má rád,ale upřímně rád,tak ji bude mít rád i když mu to řekne.
A kdyby se rozešli,což bych jí nepřála,tak třeba nejde partnera,který bude ještě lepší.

Přeji tvojí kámošce hodně štěstíčka v životě a hodného partnera a samozřejmě nějaké to zdravé mimko.

Jarinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2304
18.6.05 10:23

Ahoj,
mám ve svém okolí pár známých, které měly různé důvody k chemu a některé docela mladé holčiny, nebylo řečeno, že by měly mít problémy. Ale to byly jiné případy.
Doktoři dneska dovedou zázraky. A od ženy, která měla problémy jsem četla, že dokud je děloha, je naděje.
Stefinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
18.6.05 21:42

My to máme naopak.Manžel je po chemoterapii.Řekl mi to hned na začátku vztahu a věděla jsme, že budou problémy s otěhotněním-a jsou a přesto jsem s ním zůstala a před dvěmi měsíci jsme se vzali.Nicméně nevím, jak je to u žen, ale na sexuologii i Caru nám řikali, že chemo nemá až takoví vliv na plodnost,při mírné chemo, by tedy zas takové problémy být neměly, ale následné ozařování je špatné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama