Děti po rozchodu a jejich rodiče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.18 12:58
Děti po rozchodu a jejich rodiče

Ahojte holky. Asi potřebuji slyšet nutně názor ženských, který se potýkají s těmito situacemi protože je mi z toho ouzko.. S manželem už dlouhodobě řešíme jeho syna z předešlého vztahu (5let). Kluk je skvělej, tátu ma rád, u nás to má rád, má tady širší rodinu kterou má rád.. vždycky byli jeho návštěvy moc fajn. Na základě dlouhodobých neshod a hádek s bývalou partnerkou se spustila soudní „bitva“ o prodloužení styku..(ze strany bejvalé partnerky záměrné msty a dokazování že manžel si již ani neprdne..zámerně zatajený nástup do školky protože věděla že u toho manžel chce být, záměrně tajené besídky, zatajené stěhování k novému partnerovi, zatajená změna školky atd atd..).. každopádně nám byla přiřknuta střídavá péče které předcházelo postupné navyšování společně trávených dní.. já mám z malého pocit, že mu ten čas trávený u nás moc vyhovuje. Vždy se sem těší, konečně má tátu víc, může mu vykládat co dělal ve školce, ukazovat výtvory, večer se tulit v posteli, pracovat s ním na baráku… mě se za těch pár let jeho maminka bohužel zprotivila. Sama má více dětí s více partnery které vždy po nějaké době psychicky zničí a zústane sama.. Je to děsně hysterická holka.. agresivní, vulgární, manipulativní, dle mého nezdopovědná a z dětí především těží aby hojila své zraněné ego. Z každýho novýho chlaa hned udělá novýho tátu, chlapa do toho hodí a počítá že si s výchovou a péči o nevlatní děti poradí jak zkušenej pedagog (přitom je to z vlastní zkušenosti kurde fakt těžký!) a klukovi tu střídavku momentálně dost komplikuje, manipuluje, hraje mu na city… Už jen z toho důvodu si (pochopitelně subjektivně) myslím, že si u nás malej vždycky odpočine. U nás už je to roky pořád stený..stejní lidi, stejnej pokojíček, my s manželem flegmouši takže i domácnost bez hádek.. V druhé domácnosti to bude větší Itálie ale jasně- pořád je tam maminka a ta do života patří.. Řešíme tuhle situaci s psychologem. Jak se stavit k tomu, že to jeho maminka odmítá, komplikuje, manipuluje a ničí tím harmonii i nám. Ze strany psycholožky nám bylo řečeno, že by doporučila střídavou péči zrušit, že je chlapec ještě malý na to, aby se s touto situací vyrovnal a i kdyyž se může zdát být spokojený, vevnitř se bude trápit… my to s manželem pochopitelně bereme a přijímáme (taky jsem se s paní EX snažili dlouho dohodnout než došlo na soudy…) ale já řeším tu zásadní otázku. Když budeme tedy postupovat podle doporučení, střídavou péči odpískáme, necháme malého mamince, pomůže mu to, že přijde o toho tátu? Že ho zas uvidí jen dvakrát do měsíce? Že přijde o tu pohodu, kterou u nás má? O ty časy strávený s babičkou, bratrancema, kamarádama který tu má. O ten otcovskej vzor, z kterýho čerpá? Opravdu je to, že otec ustoupí a nechá dítě mámě (která je ke všemu naprosto šílená :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: pardon že to tak musím říct) a vzdá se práva na to, toho syna někam vést a ukázat svůj přístup žití? Já tomu malýmu vůbec nechci mámu odpírat. Ať si je jaká si je, pořád je to její kluk a já (my to) naprosto respektujeme. Ale když si představím situaci, že ten kluk žije s námi, nikdo by jeho mámě netajil besídky. Dostala by i fotky z Vánočního focení proboha! Domluvili bychom se na trávění vánoc, prázdnin, svátků.. dokonce by k nám mohli jezdit její děti když by po Vítkovi stýskali aby si pohráli. Z naší strany bychom ji vyšli vstříc ve všem. Takhle se vzdáme našich práv a přijdeme z její strany o vše.. + malej tu má sestřičku a dalšího sourozence na cestě. Taky tu jsou děti, kterým bude chybět… tzn. opravdu se vzdát střídavky když máma bojkotuje styk a domluvy?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
divine woman
Echt Kelišová 9140 příspěvků 22.11.18 13:02

A co si vzít kluka do vlastní péče? To by neprošlo?

adeeelia
Kelišová 7247 příspěvků 22.11.18 13:05

To mě taky napadlo, ale to bude asi těžce bojkotovat matka.
Já bych bojovala, zní to tak,že je u vás opravdu rád, takže jen ustupovat nějaké hysterické píp,to bych nedělala, měla by co chtěla, to jí nedoprejte.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20069 příspěvků 22.11.18 13:05
@divine woman píše:
A co si vzít kluka do vlastní péče? To by neprošlo?

to mě taky napadlo…ale k tomu matka dost možná nepřistoupí. I když, kolik má vlastních dětí ona? Jestli je to taková jezinka, jak je tu líčená, tak by jí to ani netankovalo, kdyby se po ní nechtěly moc vysoký alimenty :think: (a že takový znám, tak vím, že není nic nemožného)

Náměsíčná
Závislačka 4091 příspěvků 22.11.18 13:16

A co se domluvit,že bude u vás. Třeba nechce aby nemusela platit ona vám,ale bez alimentů nebo na minimální částku by přistoupila.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.18 13:19

To by bylo samozřejmě uplně ideální holky, ale na to jsou soudy dost slabé. Ona by se musela opravdu projevit jako psychicky týrající a to zatím ZAPLAŤPÁNBUH není… dětiček by se určitě dobrovolně nevzdala. Oni jsou její pýcha a vlastnictví. Jejich ztrátu by brala jako prohru a pokoření vlastního ega ..
@adeeelia to je právě ono…on by člověk neustoupil ale co je lepší pro toho malýho? Bitka mezi dospělýma by byla snažší … ale to ALE :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.18 13:31

No víš, já jsem na tyhle soudy, jak je exmanželka tvého současného hrozná mrcha, opravdu opatrná. Z vlastní zkušenosti vím, jak lidi dokáží překroutit úplně cokoliv. Kdyby ses zeptala mého ex, taky ti bude tvrdit, jak jsem hrozná mrcha a překrucuju věci a používám vše proti němu a jsou to kecy v kleci a leda jeho uražená ješitnost. Taky se dětem měsíc neozve, protože jede na dovolenou, a pak najednou by se do krve hádal kvůli dvěma hodinám víkendu navíc. Domluvila bych se s ním ráda na všem a není to možné. A co myslíš, že tvrdí navenek? No přesný opak :lol: Takže je sice krásné, žes vás popsala jako ideální rodinku a matku jako nesvéprávnou hysterku, ale kdepak je její pohled na věc? ;) .

Nicméně, co se střídavé péče, tuplem školkového dítěte, týká, tak je to peklo, peklo a zase peklo. Ty děti pak nepatří nikam. Nebo ty bys chtěla 14 dní v měsíci žít v jednom bytě u jednoho muže a druhých 14 dní v druhém bytě u druhého muže? Asi těžko. Kde pak má to dítě to svoje DOMA?
Nehledě k tomu, si myslím, že doma je doma s mámou. Je to tak biologicky nastavené…
Ad zatajování besídek atd…to jako má ta matka volat ohledně besídek a focení a všeho? Manžel je nesvéprávný, že si na nástěnce ve školce nevšimne sám? :think:
Takže jsi jako hodná, že to řešíš za svého muže a jeho bývalou ženu, ale nejsi objektivní…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.18 13:35

@Náměsíčná zkusím to navrhnouti u té psycholožky (že když doporučuje zrušení střídavky, co by bylo proti čemu aby šel do péče k nám :lol:) ale z logickýho hlediska já tady urguju za svýho chlapa, ona ze svý pozice má ty děti od malinka u sebe. Odnosila, odkojila .. přece se jich nebude vzdávat. Oná nemá pocit že by dělala něco špatně. Ona je přece skvělá :lol:

neila
Extra třída :D 10808 příspěvků 22.11.18 13:42
@Anonymní píše:
To by bylo samozřejmě uplně ideální holky, ale na to jsou soudy dost slabé. Ona by se musela opravdu projevit jako psychicky týrající a to zatím ZAPLAŤPÁNBUH není… dětiček by se určitě dobrovolně nevzdala. Oni jsou její pýcha a vlastnictví. Jejich ztrátu by brala jako prohru a pokoření vlastního ega ..
@adeeelia to je právě ono…on by člověk neustoupil ale co je lepší pro toho malýho? Bitka mezi dospělýma by byla snažší … ale to ALE :roll:

a co se s ním zkusit domluvit ještě jednou? Společně? Mně se hrozně líbí váš přístup, ale zatímco vy si uvědomujete, že tady nejde o vás ani o ni, tak ona se chová jak kdyby hrála jen na vlastní ego… manžela chápu, že nechce dělat dusno kvůli klukovi, ale kdyby na mě někdo udělal takové levárny (to zatajování), tak si to s ním dost razantně vyřídím (mimo kluka, samozřejmě).

Renčula0
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 22.11.18 13:54

Myslím, že jsi velmi neobjektivní a z tvého popisu až moc „skvělá a aktivní“ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ráda by si nevlastnímu synovi nahradila „šílenou“ matku. Já myslím, že bys neměla brát syna jeho mamince, je to jeho maminka a tak to vždy zůstane. A ráda bych slyšela názor maminky, je mi jí fakt líto, že musí řešit mimo normální existenční problémy i problémy s Vámi…manžel je určitě taky dokonalý, že…jen ona je hrozná ????. Promiň ale nějak mi to nehraje. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.18 13:56
@Anonymní píše:
No víš, já jsem na tyhle soudy, jak je exmanželka tvého současného hrozná mrcha, opravdu opatrná. Z vlastní zkušenosti vím, jak lidi dokáží překroutit úplně cokoliv. Kdyby ses zeptala mého ex, taky ti bude tvrdit, jak jsem hrozná mrcha a překrucuju věci a používám vše proti němu a jsou to kecy v kleci a leda jeho uražená ješitnost. Taky se dětem měsíc neozve, protože jede na dovolenou, a pak najednou by se do krve hádal kvůli dvěma hodinám víkendu navíc. Domluvila bych se s ním ráda na všem a není to možné. A co myslíš, že tvrdí navenek? No přesný opak :lol: Takže je sice krásné, žes vás popsala jako ideální rodinku a matku jako nesvéprávnou hysterku, ale kdepak je její pohled na věc? ;) .Nicméně, co se střídavé péče, tuplem školkového dítěte, týká, tak je to peklo, peklo a zase peklo. Ty děti pak nepatří nikam. Nebo ty bys chtěla 14 dní v měsíci žít v jednom bytě u jednoho muže a druhých 14 dní v druhém bytě u druhého muže? Asi těžko. Kde pak má to dítě to svoje DOMA?
Nehledě k tomu, si myslím, že doma je doma s mámou. Je to tak biologicky nastavené…
Ad zatajování besídek atd…to jako má ta matka volat ohledně besídek a focení a všeho? Manžel je nesvéprávný, že si na nástěnce ve školce nevšimne sám? :think:
Takže jsi jako hodná, že to řešíš za svého muže a jeho bývalou ženu, ale nejsi objektivní…

To máš určitě pravdu. Pochopitelně je to psané jen z mého úhlu pohledu. Tento stav domácností takto cítím a takto vidím. Taky jsou všechny vstřícně kroky vedeny z naší strany. Ona ať vidí svou situaci jakkoliv, komunikovat se sni nedá, diskutovat taky ne, dohodnout taky ne .. těžko pak měnit náhled na věci. Já její úhel neznám :nevim: Hlavně jak říkám, mám z toho hlavu v pejru i proto, že jsem ta třetí osoba, která to vidí nad věcí úplně jinak než rodiče. Já necítím zlobu ani k jednomu takže mě vynechá potřeba se mstít, přemýšlím nad tím co se malému honí v šišce ale lásku o kterou nechce přijít ani jeden z rodičů už jako oni necítím .. proto se ptám na to, zda je lepší, aby bylo dítě v domácnosti pouze s mámou a o vztah s tátou přišel, nebo je lepší tomu dítěti dopřát oba. Kor když je má oba moc rád … já si totiž konkrétně střídavku mezi rodiči zažila. Nebyl to tedy týden a týden ale bývali jsme u obou tak, jak zrovna druhý potřeboval nebo jak vycházely prázdniny. Nemám z toho období žádný deprese, blbý vzpomínky ani jsem nestýskala. Ale bydleli v jednom městě a chovali se k sobě moc pěkně. Tato maminka si do pusy nevidí, tatínka zpráší na dvě doby i před klukem .. tohle si jako dítě neumím představit. Neumím si představit že by mi máma volala k tátovi a plakala do telefonu jak se ji stejská, neumím si představit, že by mamka mýho tátu poslala do *háje ani že by nás poslala na týden k němu nevybavený, dostatečně neoblečený se slovy -ať si to tatínek vyřeší když vás tak chce.. ale to jsou pořád msty vůči chlapovi. Dospělí si to musej vyřešit mezi sebou, to je jeich boj.. Mě mrzí, že by kluk i můj chlap chtěli trávit tenhle čas spolu a určitý instituce tvrdí že to dobré neni. Opravdu je lepší toho tátu nemít? Myslím tím tátu který dítě chtěl. Který se na to dítě těšil. Který byl u porodu a toho kluka od prvních dnů miluje? Nemyslím chlapa, kterýmu jsou děti ukradený. Kterej je využivá pouze k manipulaci a mstě jako to někteří umí. VĚŘÍM TOMU. A mluvím za sebe jako za za ženu, která s ním bude mít druhý dítě. Chlap je to skvělej, táta ještě lepší. Nedala bych ho ..

Uživatel je onlineSworley
Generální žvanilka 20601 příspěvků 22.11.18 13:56
@Anonymní píše:
Ahojte holky. Asi potřebuji slyšet nutně názor ženských, který se potýkají s těmito situacemi protože je mi z toho ouzko.. S manželem už dlouhodobě řešíme jeho syna z předešlého vztahu (5let). Kluk je skvělej, tátu ma rád, u nás to má rád, má tady širší rodinu kterou má rád.. vždycky byli jeho návštěvy moc fajn. Na základě dlouhodobých neshod a hádek s bývalou partnerkou se spustila soudní „bitva“ o prodloužení styku..(ze strany bejvalé partnerky záměrné msty a dokazování že manžel si již ani neprdne..zámerně zatajený nástup do školky protože věděla že u toho manžel chce být, záměrně tajené besídky, zatajené stěhování k novému partnerovi, zatajená změna školky atd atd..).. každopádně nám byla přiřknuta střídavá péčekteré předcházelo postupné navyšování společně trávených dní.. já mám z malého pocit, že mu ten čas trávený u nás moc vyhovuje. Vždy se sem těší, konečně má tátu víc, může mu vykládat co dělal ve školce, ukazovat výtvory, večer se tulit v posteli, pracovat s ním na baráku… mě se za těch pár let jeho maminka bohužel zprotivila. Sama má více dětí s více partnery které vždy po nějaké době psychicky zničí a zústane sama.. Je to děsně hysterická holka.. agresivní, vulgární, manipulativní, dle mého nezdopovědnáa z dětí především těží aby hojila své zraněné ego. Z každýho novýho chlaa hned udělá novýho tátu, chlapa do toho hodí a počítá že si s výchovou a péči o nevlatní děti poradí jak zkušenej pedagog (přitom je to z vlastní zkušenosti kurde fakt těžký!) a klukovi tu střídavku momentálně dost komplikuje, manipuluje, hraje mu na city… Už jen z toho důvodu si (pochopitelně subjektivně) myslím, že si u nás malej vždycky odpočine. U nás už je to roky pořád stený..stejní lidi, stejnej pokojíček, my s manželem flegmouši takže i domácnost bez hádek.. V druhé domácnosti to bude větší Itálie ale jasně- pořád je tam maminka a ta do života patří..Řešíme tuhle situaci s psychologem. Jak se stavit k tomu, že to jeho maminka odmítá, komplikuje, manipuluje a ničí tím harmonii i nám. Ze strany psycholožky nám bylo řečeno, že by doporučila střídavou péči zrušit, že je chlapec ještě malý na to, aby se s touto situací vyrovnal a i kdyyž se může zdát být spokojený, vevnitř se bude trápit… my to s manželem pochopitelně bereme a přijímáme (taky jsem se s paní EX snažili dlouho dohodnout než došlo na soudy…) ale já řeším tu zásadní otázku. Když budeme tedy postupovatpodle doporučení, střídavou péči odpískáme, necháme malého mamince,pomůže mu to, že přijde o toho tátu? Že ho zas uvidí jen dvakrát do měsíce? Že přijde o tu pohodu, kterou u nás má? O ty časy strávený s babičkou, bratrancema, kamarádama který tu má. O ten otcovskej vzor, z kterýho čerpá? Opravdu je to, že otec ustoupí a nechá dítě mámě (která je ke všemu naprosto šílená :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: pardon že to tak musím říct) a vzdá se práva na to, toho syna někam vést a ukázat svůj přístup žití? Já tomu malýmu vůbec nechci mámu odpírat. Ať si je jaká si je, pořád je to její kluk a já (my to) naprosto respektujeme. Ale když si představím situaci, že ten kluk žije s námi, nikdo by jeho mámě netajil besídky. Dostala by i fotky z Vánočního focení proboha! Domluvili bychom se na trávění vánoc, prázdnin, svátků.. dokonce by k nám mohli jezdit její děti když by po Vítkovi stýskali aby si pohráli. Z naší strany bychom ji vyšli vstříc ve všem. Takhle se vzdáme našich práva přijdeme z její strany o vše.. + malej tu má sestřičku a dalšího sourozence na cestě. Taky tu jsou děti, kterým bude chybět… tzn. opravdu se vzdát střídavky když máma bojkotuje styk a domluvy?

:roll: Jako to mě rozsekalo,MY se vzdáme našich práv. 8o A pak ještě tatínkovo způsob žití,dokonalej samozřejmě. Během pěti let rozchod,nová manželka a další dva sourozenci,pro pětiletý dítě až až…plus střídavka a vláčení po psycholozích,pro­tože besídka a fotka. :roll: Takže jako obvykle,matka striga,otec flegmouš a dokonalá a aktivní nextka,co se nechce vzdávat práv. :roll: Ty výsměšný smajly pomalu za každým slovem mluví za vše. Chudák dítě.

Renčula0
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 22.11.18 14:03
@Anonymní píše:
To máš určitě pravdu. Pochopitelně je to psané jen z mého úhlu pohledu. Tento stav domácností takto cítím a takto vidím. Taky jsou všechny vstřícně kroky vedeny z naší strany. Ona ať vidí svou situaci jakkoliv, komunikovat se sni nedá, diskutovat taky ne, dohodnout taky ne .. těžko pak měnit náhled na věci. Já její úhel neznám :nevim: Hlavně jak říkám, mám z toho hlavu v pejru i proto, že jsem ta třetí osoba, která to vidí nad věcí úplně jinak než rodiče. Já necítím zlobu ani k jednomu takže mě vynechá potřeba se mstít, přemýšlím nad tím co se malému honí v šišce ale lásku o kterou nechce přijít ani jeden z rodičů už jako oni necítím .. proto se ptám na to, zda je lepší, aby bylo dítě v domácnosti pouze s mámou a o vztah s tátou přišel, nebo je lepší tomu dítěti dopřát oba. Kor když je má oba moc rád … já si totiž konkrétně střídavku mezi rodiči zažila. Nebyl to tedy týden a týden ale bývali jsme u obou tak, jak zrovna druhý potřeboval nebo jak vycházely prázdniny. Nemám z toho období žádný deprese, blbý vzpomínky ani jsem nestýskala. Ale bydleli v jednom městě a chovali se k sobě moc pěkně. Tato maminka si do pusy nevidí, tatínka zpráší na dvě doby i před klukem .. tohle si jako dítě neumím představit. Neumím si představit že by mi máma volala k tátovi a plakala do telefonu jak se ji stejská, neumím si představit, že by mamka mýho tátu poslala do *háje ani že by nás poslala na týden k němu nevybavený, dostatečně neoblečený se slovy -ať si to tatínek vyřeší když vás tak chce.. ale to jsou pořád msty vůči chlapovi. Dospělí si to musej vyřešit mezi sebou, to je jeich boj.. Mě mrzí, že by kluk i můj chlap chtěli trávit tenhle čas spolu a určitý instituce tvrdí že to dobré neni. Opravdu je lepší toho tátu nemít? Myslím tím tátu který dítě chtěl. Který se na to dítě těšil. Který byl u porodu a toho kluka od prvních dnů miluje? Nemyslím chlapa, kterýmu jsou děti ukradený. Kterej je využivá pouze k manipulaci a mstě jako to někteří umí. VĚŘÍM TOMU. A mluvím za sebe jako za za ženu, která s ním bude mít druhý dítě. Chlap je to skvělej, táta ještě lepší. Nedala bych ho ..

Zkus se třeba vžít do její situace…a pochopit…taky chtějí jako rodina normálně žít :,(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.18 14:09

Holky, já vám moc děkuju za vstřícný i nevstřícný názory. Trošku jsem doufala, že se někdo zamyslí a podá názor nad tím, jak moc je otec po rozchodu důležitý v životě jeho dítěte. Vůbec nejde o to, jak moc harmonická nebo neharmonická rodina jsme. Ano .. já jsem s naší rodinou i manželstvím spokojená. Druhá strana mi přijde chaotická … nechovala bych se jako žena na druhé straně. Ale to, že je můj dotaz subjektivní je snad ze samotnýho dotazu jasný, nebo ne? :-O I to, že malého nikdo nechce krást mamině. Řeším svýho muže :lol: Takže jak říkám … děkuju za názory ale fakt jste sem nepřidali nic, co by pomohlo :nevim:

jkra
Nadpozemská drbna 25160 příspěvků 22.11.18 14:12
@Anonymní píše:
Ahojte holky. Asi potřebuji slyšet nutně názor ženských, který se potýkají s těmito situacemi protože je mi z toho ouzko.. S manželem už dlouhodobě řešíme jeho syna z předešlého vztahu (5let). Kluk je skvělej, tátu ma rád, u nás to má rád, má tady širší rodinu kterou má rád.. vždycky byli jeho návštěvy moc fajn. Na základě dlouhodobých neshod a hádek s bývalou partnerkou se spustila soudní „bitva“ o prodloužení styku..(ze strany bejvalé partnerky záměrné msty a dokazování že manžel si již ani neprdne..zámerně zatajený nástup do školky protože věděla že u toho manžel chce být, záměrně tajené besídky, zatajené stěhování k novému partnerovi, zatajená změna školky atd atd..).. každopádně nám byla přiřknuta střídavá péče které předcházelo postupné navyšování společně trávených dní.. já mám z malého pocit, že mu ten čas trávený u nás moc vyhovuje. Vždy se sem těší, konečně má tátu víc, může mu vykládat co dělal ve školce, ukazovat výtvory, večer se tulit v posteli, pracovat s ním na baráku… mě se za těch pár let jeho maminka bohužel zprotivila. Sama má více dětí s více partnery které vždy po nějaké době psychicky zničí a zústane sama.. Je to děsně hysterická holka.. agresivní, vulgární, manipulativní, dle mého nezdopovědná a z dětí především těží aby hojila své zraněné ego. Z každýho novýho chlaa hned udělá novýho tátu, chlapa do toho hodí a počítá že si s výchovou a péči o nevlatní děti poradí jak zkušenej pedagog (přitom je to z vlastní zkušenosti kurde fakt těžký!) a klukovi tu střídavku momentálně dost komplikuje, manipuluje, hraje mu na city… Už jen z toho důvodu si (pochopitelně subjektivně) myslím, že si u nás malej vždycky odpočine. U nás už je to roky pořád stený..stejní lidi, stejnej pokojíček, my s manželem flegmouši takže i domácnost bez hádek.. V druhé domácnosti to bude větší Itálie ale jasně- pořád je tam maminka a ta do života patří.. Řešíme tuhle situaci s psychologem. Jak se stavit k tomu, že to jeho maminka odmítá, komplikuje, manipuluje a ničí tím harmonii i nám. Ze strany psycholožky nám bylo řečeno, že by doporučila střídavou péči zrušit, že je chlapec ještě malý na to, aby se s touto situací vyrovnal a i kdyyž se může zdát být spokojený, vevnitř se bude trápit… my to s manželem pochopitelně bereme a přijímáme (taky jsem se s paní EX snažili dlouho dohodnout než došlo na soudy…) ale já řeším tu zásadní otázku. Když budeme tedy postupovat podle doporučení, střídavou péči odpískáme, necháme malého mamince, pomůže mu to, že přijde o toho tátu? Že ho zas uvidí jen dvakrát do měsíce? Že přijde o tu pohodu, kterou u nás má? O ty časy strávený s babičkou, bratrancema, kamarádama který tu má. O ten otcovskej vzor, z kterýho čerpá? Opravdu je to, že otec ustoupí a nechá dítě mámě (která je ke všemu naprosto šílená :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: pardon že to tak musím říct) a vzdá se práva na to, toho syna někam vést a ukázat svůj přístup žití? Já tomu malýmu vůbec nechci mámu odpírat. Ať si je jaká si je, pořád je to její kluk a já (my to) naprosto respektujeme. Ale když si představím situaci, že ten kluk žije s námi, nikdo by jeho mámě netajil besídky. Dostala by i fotky z Vánočního focení proboha! Domluvili bychom se na trávění vánoc, prázdnin, svátků.. dokonce by k nám mohli jezdit její děti když by po Vítkovi stýskali aby si pohráli. Z naší strany bychom ji vyšli vstříc ve všem. Takhle se vzdáme našich práv a přijdeme z její strany o vše.. + malej tu má sestřičku a dalšího sourozence na cestě. Taky tu jsou děti, kterým bude chybět… tzn. opravdu se vzdát střídavky když máma bojkotuje styk a domluvy?

me jen zaujalo dite, 5 let. U Vas ma sestricku a sourozence na ceste. U mamy deti , kazde s jinym muzem.
mame nemuzes konkurovat.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >