Děti po smrti matky bez bio otce

Anonymní
29.6.20 13:17

Děti po smrti matky bez bio otce

Zdravím mám takový dotaz :) čekám na výsledky cytologie a pokud se potvrdí doktorův nález budu mit karcinom děložního čípku a teď k otázce… Mám dvě děti z předchozího manželství a bio otec se už tři roky nestará… Nyní mám manžela se kterým mám dceru a další miminko na cestě… Nechci malovat čerta na zeď, ale ráda bych věděla zda jde nějak udělat kdyby se mi něco stalo, že by děti zůstali s nynějším manželem? Bio otce neznají a on zájem nejeví nerada bych aby se sourozenci rozdělovali a aby děti museli být někde kde to neznají… Nemá s tím někdo zkušenosti, prosím? Děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

262
29.6.20 13:20

Nynější manžel by si je musel osvojit. Doporučila bych vám navštívit právnickou poradnu, tam vám poradí nejlépe, nebo právníka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30598
29.6.20 13:21

Toto se nedá dopředu pojistit. Ani u právníka. Řešil by to OSPOD vždy v nejlepším zájmu dítěte, bio otec má samozřejmě přednost.

Neves hlavu, karcinom děložního čípku je dobře lecitelny, pokud se podchyti včas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
607
29.6.20 13:22

Bio otec ať se vzdá otcovství a nynější manžel ať je přijme (papírově) za své… Jiné řešení mě nenapadá :nevim: Jinak hodně štěstí ať jsi zdravá :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27989
29.6.20 13:24
@Anonymní píše:
Zdravím mám takový dotaz :) čekám na výsledky cytologie a pokud se potvrdí doktorův nález budu mit karcinom děložního čípku a teď k otázce… Mám dvě děti z předchozího manželství a bio otec se už tři roky nestará… Nyní mám manžela se kterým mám dceru a další miminko na cestě… Nechci malovat čerta na zeď, ale ráda bych věděla zda jde nějak udělat kdyby se mi něco stalo, že by děti zůstali s nynějším manželem? Bio otce neznají a on zájem nejeví nerada bych aby se sourozenci rozdělovali a aby děti museli být někde kde to neznají… Nemá s tím někdo zkušenosti, prosím? Děkuji :)

Pokud by o děti bio otec zájem neměl a naopak otčím měl, určitě by je soud nechal u něj.

Možná by sis o tom měla s mužem upřímně promluvit. Co čekáš ty, co on atd.

Teoreticky. Protože, dnes jsou možnosti léčby velmi dobré :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15200
29.6.20 13:30

Tuto diskusi už jsi sem dávala před časem, nevím co ti radili, ale je to úplně stejná otázka -

• tahle rakovina je docela dobře léčitelná
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1236
29.6.20 13:34

Jak píšou výše, ať si je manžel osvojí, nicméně k tomu je potřeba buď souhlas matričního otce nebo je tu celkem dlouhý proces, kdy je dáván ze strany soudu souhlas za otce - návrh na nezájem a potom ten souhlas je dán za otce (je tam pár podmínek) nebo zbavení rodičovské odpovědnosti otce, kdy pak nebude požadován souhlas. Pak dávä souhlas jen matka, dítě se svěří do péče před osvojením a až po nějaké době se podává návrh na samotné osvojení manželem matky.

Jinak má vždy v péči přednost matriční otec (samozřejmě pokud se o ně nezajímá a nestýká se s nimi, je to bráno v potaz), kdyby neměl zájem, tak širší rodina, návrh si může podat i manžel matky, který s nimi žil a podílek se na jejich výchově, jako osoba dětem blízká. Potom mu můžou být svěřeny do péče jiné fyzické osoby než rodiče. Vždy se má jednat v zájmu dětí a od určitého stupně rozumové vyspělosti je brán v potaz i jejich názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.6.20 13:40

Děkuji všem za rady a podporu :) počkám na výsledky a pak kdyžtak budu řešit dál s právníkem :) ještě jednou moc děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
1638
29.6.20 13:48

Hlavně to rakovina vůbec být nemusí, hodně štěstí  :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72366
29.6.20 13:54
@ropucha 02 píše:
Hlavně to rakovina vůbec být nemusí, hodně štěstí :srdce:

Asi tak, povetsinou z te cytologie vyjdou nejake predrakovinne zmeny, pokud na ni clovek chodi pravidelne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.6.20 14:02

@j.a.n.i1 já už právě byla na konizaci a rekonizaci a teď to vypadá, že se výsledky ještě zhoršili, protože mě chce rovnou posílat do Prahy pokud dopadnou špatné výsledky :) před cca 4 měsíci mi dělal cytologii kde řekl, že jsou výsledky špatné a že je za cca 4 měsíce nutné opakovat což mi dělal dneska :) tak mám z toho hlavu v pejru :(

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
13656
29.6.20 16:35
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 já už právě byla na konizaci a rekonizaci a teď to vypadá, že se výsledky ještě zhoršili, protože mě chce rovnou posílat do Prahy pokud dopadnou špatné výsledky :) před cca 4 měsíci mi dělal cytologii kde řekl, že jsou výsledky špatné a že je za cca 4 měsíce nutné opakovat což mi dělal dneska :) tak mám z toho hlavu v pejru :(

hele to znamená, že to řešíš, o problému se víc a tudíž to nebude zanedbané a šance že se to srovná je dost velká.

Jinak teda do té právnické poradny bych zašla tak jako tak. Adresáře tady

https://www.obcanskeporadny.cz/cs/poradny

Držím palce, at je to všechno jen preventivní opatření a nebo ať léčba co nejrychleji a co nejméně bolestivně zabere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.6.20 20:20

@Ou děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie