Reklama

Děti rok až dva roky po sobě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.17 19:34
děti rok až dva roky po sobě

Ahoj, chtěla jsem se zeptat - moc ráda bych měla děti blízko od sebe - tak rok, dva. nyní mám rok a půl staré miminko, nechodí a nejspíš nebude, má problémy s nožičkami, chodíme na ortopedii, operace nepomáhají, doktoři nedávaj dobré prognozy.. ale to tu nechci rozebírat, prosím… jinak je to naprosto zlaté miminko, kvůli svému hendikepu tedy doslova „kam ho položím tam zustane“. musíme samozřejmě hodně rehabilitovat atd, ale i tak si myslím, že času přes den mám celkem i dost. spí od devíti večer do půl osmé ráno, celou noc… kromě množství specializovaných pracovišť, kam musíme chodit, a faktu, že budeme muset pořídit nějaký dvojkočárek a že druhé dítě bude vlastně chodit dřív než - pokud vůbec - první holčička.
Chtěla bych hlavně slyšet názory holek s dvjčaty či holek s dětmi blízko u sebe. Protože už je mi dost přes třicet, nechci zbytečně čekat. Jsem připravená se prostě zapřít a dát to. Ale ráda budu za nějaké tipy, zkušenosti. A taky třeba zda můžu toto zvádat třeba v pohodě… :) co vám pomáhá při organizaci času, nějaké tipy…vím, že to budu řešit jak to přijde, ale zajímá mně to:) jak třeba krmíte děti, když je máte obě doma a jedno kojíte a druhé krmíte už zeleninou, ale samo se ještě nenají? :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

rigousek
Kelišová 7117 příspěvků 03.02.17 19:39

Mám dva kluky od sebe 22 měsíců. Zvládla jsem to v pohodě a ještě jsem při tom pracovala z domova a dodělávala školu. Záleží jestli máš spolehlivého partnera, který dokáže děti obstarat. V době kdy se narodil mladší už nebyl starší na plenkách a jedl sám, takže dost času ušetřeného. S miminkem to ani nebyl žádný hrozný rozdíl. Kdyby ještě jíst neuměl, tak prostě jeden nebo druhý by chvilku musel počkat. Teď čekáme třetí a to bude 24 měsíců od mladšího :D

R2
Závislačka 3587 příspěvků 03.02.17 19:40

Moje první děti jsou holky dvojčata narodili se předčasně, měli, mají, taky spousty menších problemů tedy, kvůli kterým navštěvujeme stále dost doktorů, když jim byli dva narodil se nám třetí chlapeček, v té době holky chodili teprve chvíli, dodneska mám docela dost doktorů ted vlastně se všemi třemi dětmi, zvládnout se to dá, jsou někdy prostě horší dny :hug:

Svistice
Neúnavná pisatelka 16931 příspěvků 13 inzerátů 03.02.17 19:41

A tvoje dítě jen nechodí, nebo je tam i nějaké jiné (mentální) postižení?
Já má děti 22 měsíců od sebe, ale starší chodil, normálně si hrál, najedl se sám. Byl tedy v procesu odplínovávání (takže vysazovat, prát a převlíkat počůrané tepláky, umývat pokakaný zadek) a sám se neoblékl ani nevlékl.

Něco jsem se musela naučit synchronizovaně (kojit a hrát si jednou rukou se starším, nebo mu čís, starat se o mimino a zabavovat staršího), něco dělat postupně a dobře plánovat (oblékání, výprava ven, vaření, případný úklid).
Když něco nešlo dělat zároveń, tak prostě jedno dítě musí počkat. To je denní úděl maminek dvou a víc dětí - ruce máš jen dvě a nerozkrájíš se. Když se jedno dítě bude chtít přizabít skokem po hlavě ze židle a druhé bude řvát hlady, tak to co řve necháš řvát a půjdeš zahchraňovat to, které je v ohrožení zdraví a života.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.17 19:45
Ahoj

Mám děti rok a půl od sebe, záhul to nebyl, prostě krmíš místo jednoho dvě, oblékáš dvě (dvakrát 5 minut :nevim: ), jedno cupitá nebo na schůdku na kočáru, druhý v kočáru, režim stejný (obě učíš téměř stejný věci, říkanky, čtení, hračky společné, oděv (kromě růžového a vyloženě holčičího) společný, neutrální obuv (díky nízkému věku neopotřebovanou) okamžitě dědí, nemáš tendenci (ani náladu) rozmazlovat, neděláš rozdíly, žádné žárlení jako u starších, společný nástup do školky, zkrátka milion výhod. Za mě doporučuju :kytka:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31620 příspěvků 03.02.17 19:45

Máme první 2 syny 22m od sebe. Technicky je to celkem pohoda, mimčo jsem nosila v šátku, a starší se vezl v kočárku. krmení, to jsme mimino kojila u stolu, a držela jednou rukou, a druhou krmila staršího, když bylo občas třeba(on o samostatný krmění moc nestál, a já měla strach, že nabordelí…další dva už ve 22m jedli normálně sami :oops: :lol: )

MV313
Kecalka 320 příspěvků 03.02.17 19:53

První dvě mám přesně po roce, třetí pak po 2 letech, ve 3 letech 3 děti :)
Jak tu někdo píše, má to plno výhod a jde to. Většinou to je v klidu, ale jsou samozřejmě okamžiky, kdy všichni 3 mají problém a mám chuť volat blázinec :)
Chce to neřešit kraviny, vše si co nejvíc zjednodušit a plánovat.
Držím palce :hug:

Susanna
Generální žvanilka 21834 příspěvků 03.02.17 19:54

Mám děti 20 měsíců od sebe a neměnila bych. Starší byl v té době ještě na plenách, sám nejedl. Byly situace, kdy jsem jedno dítě na balonu kojila a druhé krmila lžící, ale dalo se to. Režimy se brzy sjednotily, krušné byly zpočátku noci- kvůli staršímu, který trpěl nočními děsy. Zase se u nás minimálně žárlilo, starší si to ještě moc neuvědomoval. Kolem roku tedy proběhlo pár drsnějších týdnů, když se mladší začala více hýbat a „dohánět“ staršího, ale brzy si to sedlo. V současné době (5,5 a skoro 4) jsou to úžasní parťáci :srdce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.17 20:02

Děkuju všem! je vidět, že to opravdu jde, to jsem ráda. vím, že se budu muset otáčet, ale zase mi to prostě přijde lepší. já mám sestru a jsme do sebe 4 roky…a prostě to už je moc :/ když šla ségra poprvé do školy, já už byla skoro jedenáctiletá puberťačka. Moc jsme si nehrály a máma byla s náma s tím rozestupem strašně dlouho doma.

kdybych věděla, že toho mám s malou teď už plnou hlavu (ano, dny na vyskočení z okna jsou vždy, ale mám maximání podporu) tak pochybuju, ale mám ty dny opravdu fajn..

a stalo se vám, že jst třeba zjistily, že toho s více dětmi více stihnete a lépe se vám organizuje čas? Já mám někdy tento pocit. Že bych nebyla doma s tím jedním mimčem tak zpomalená… vlastně je celý den na mně, jak si ho zařídím… kdy vstanem, kdy uvařím a co nebo jestli půjdeme ven.. docela i na té mateřské trávím hodně času na internetu :oops:

tak si tak říkám, jestli mi třeba větší zápřah neprospěje. (momentálně i jednou týdně večer prauji, manžel hlídá, takže prostě doma je pohoda, depresemi netrpím:) )

SAJ
Závislačka 3016 příspěvků 03.02.17 20:02

Mám tři děti, mezi nestarším a nejmladším jsou necelé čtyři roky - takže v průměru jsou po necelých dvou letech. Je a bylo to fajn, jen teď (4., 6. a 8. třída) je to trochu náročnější při organizaci mimoškolních aktivit.
A ani tak bych neměnila.

fragola
Generální žvanilka 24768 příspěvků 03.02.17 20:06

Máme 10 dětí s poměrně malými věkovými rozdíly (19, 15, 17, 20, 12, 28, 14 - dvojčata a 19m). Malé věkové rozdíly jsou fajn, těch 28m mi přišlo už dlouho, i ten 12m rozdíl byl v pohodě a nic, co by se nedalo zvládnout. Jen nedoporučuju dvojčata, to byl celkem masakr :D
Pokud si troufáte, směle do toho. Jinak já razím heslo, že přednost má prostě ten, kdo řve víc a ten, komu jde o život, to je celkem jasný ;) A doporučuju nelajnovat dopředu, ono se to prostě pak nějak vyvrbí, až ta situace nastane ;)

Chce to notnou dávku organizačních schopností a jde všechno. Hodně štěstí :kytka:

SAJ
Závislačka 3016 příspěvků 03.02.17 20:12
@fragola píše:
Máme 10 dětí s poměrně malými věkovými rozdíly (19, 15, 17, 20, 12, 28, 14 - dvojčata a 19m). Malé věkové rozdíly jsou fajn, těch 28m mi přišlo už dlouho, i ten 12m rozdíl byl v pohodě a nic, co by se nedalo zvládnout. Jen nedoporučuju dvojčata, to byl celkem masakr :D
Pokud si troufáte, směle do toho. Jinak já razím heslo, že přednost má prostě ten, kdo řve víc a ten, komu jde o život, to je celkem jasný ;) A doporučuju nelajnovat dopředu, ono se to prostě pak nějak vyvrbí, až ta situace nastane ;)Chce to notnou dávku organizačních schopností a jde všechno. Hodně štěstí :kytka:

Tak jsem brejlila na ta čísla než mi došlo, že to jsou věkové rozdíly v měsících. :)
Jinak souhlasím, jen dodám, že my se zarazili na třech z ryze praktických důvodů. Já se potřebovala vrátit do práce (fakt mi to chybělo) a víc se nám nevešlo do auta. :) Navíc mají naše děti docela specifické zájmy a tři na organizaci bohatě stačí. Uměla bych si představit i čtvrté a možná i víc, ale prostě už na to nedošlo. :)

MV313
Kecalka 320 příspěvků 03.02.17 20:13

@fragola a 11. na ceste? Mě klepne :lol: :potlesk: Co se přihlásit do 4 v tom??Prosím prosím :pankac:

Marketka25
Ukecaná baba ;) 1996 příspěvků 03.02.17 20:14

Mám děti 15 měsíců od sebe a vypadá to, že třetí bude 22 měsíců od mladší a 3 roky od starsiho :) Já si nemůžu stěžovat, a musím říct, že s dvěma dětmi si opravdu dokážu líp zorganizovat čas než s jedním :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.17 20:15

Mám děti necelých 23 měsíců od sebe a vyhovuje mi to. Už jsou školního věku, nejhorší asi byly 4 roky, kdy jsem je vodila napřed do 2 školek a pak do školy a školky.
A co se týče tvého rok a půl starého dítěte, mám pro tebe tip na uzavřenou skupinu. https://www.emimino.cz/…zdrave-deti/ Mohly by tě tam holky podpořit. :hug:
(přiznávám, že už tam v podstatě nechodím…)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama