Děti rozvedených rodičů

Anonymní
22.10.20 17:45

Děti rozvedených rodičů x současná situace

Zdravím všechny,
jsem rozvedená, mám v péči děti školního věku. Styk dětí s otcem máme dohodou - bere si je většinou každý druhý víkend v sobotu i v neděli, ale ne přes noc to je vrací ke mně domů. Bydlí ve městě vzdáleném od nás cca 15 km, žije s přítelkyní a jejími dětmi, ale naše děti k nim domů nebere, tráví s nimi čas na své zahradě, na firmě, nebo u svých příbuzných. Můj dotaz zní- je vůbec „legální“, aby si děti vzhledem k situaci a platným opatřením následující víkend vzal a pokud ano doporučujete to, nebo ne?
Prosím o anonym a děkuji za názory.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7133
22.10.20 17:50

Dokud bude teplo, tak mohou být na zahradě :) jinak je to teda trochu uhozené… do firmy je určitě nebrat, k příbuzným, no, těžko říct, pro koho je to větší riziko, jestli pro děti nebo pro ty příbuzné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
976
22.10.20 18:04

A proč by je nemohl mit? Je to jejich otec :nevim: to bys je pak nemohla mit ani ty, a všechny děti by musely byt preventivně v ústavech v izolaci, kdybys tu logiku dotahla do důsledku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 18:06

Mne spis zarazi, ze si je otec nebrava domu… :think:

• Citovat
  • Nahlásit
1935
22.10.20 18:07

Jestli je zodpovědný, tak se s ním o tom domluv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4739
22.10.20 18:10

Co na to děti. Je mi těch dětí opravdu líto, ale třeba to vidí jinak. To bych zjistila, jak se cítí. Moc tepla už teď nebude. A celé se mi to zdá divné, že je má otec na víkend, přitom spí na noc u tebe. Já bych si trvala i na přespání, pokud o to stojí i děti. Dyť ani nemůžeš nikam odjet, cokoliv si plánovat. Jejich vnitřní uspořádání bych nebrala v potaz, pokud u otce chtějí být. Aby byly ve firmě, nepřipadá v úvahu. Aby byly u příbuzných, co to jako je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 18:13
@Semtex píše:
A proč by je nemohl mit? Je to jejich otec :nevim: to bys je pak nemohla mit ani ty, a všechny děti by musely byt preventivně v ústavech v izolaci, kdybys tu logiku dotahla do důsledku :nevim:

No ono je to obráceně :(…počítám s tím, že zitra večer se náš tatínek ozve s milionem výmluv proč si děti nevezme a zajímal mě nezaujatý názor ostatních. :)

• Citovat
  • Nahlásit
2610
22.10.20 18:15

Tak ano, je legalni aby v dnešní dobe se videl otec se svymi detmi a deti se svym otcem, pokud nikdo neni v karanténě.
A jak dlouho jste od sebe, vzdyt tohle musi byt pro deti hrozne narocne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
22.10.20 18:21
@Anonymní píše:
No ono je to obráceně :(…počítám s tím, že zitra večer se náš tatínek ozve s milionem výmluv proč si děti nevezme a zajímal mě nezaujatý názor ostatních. :)

Je to lepší, než kdyby se o děti s tebou soudil, děti by pendlovaly na střídavé péči a on by tě u nich pomlouval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 18:24
@Trojlístek píše:
Co na to děti. Je mi těch dětí opravdu líto, ale třeba to vidí jinak. To bych zjistila, jak se cítí. Moc tepla už teď nebude. A celé se mi to zdá divné, že je má otec na víkend, přitom spí na noc u tebe. Já bych si trvala i na přespání, pokud o to stojí i děti. Dyť ani nemůžeš nikam odjet, cokoliv si plánovat. Jejich vnitřní uspořádání bych nebrala v potaz, pokud u otce chtějí být. Aby byly ve firmě, nepřipadá v úvahu. Aby byly u příbuzných, co to jako je?

No jo no :,(. otec žije v domě své partnerky, kde mu nepatří ani klika od dveří. Paní je klasická macecha- naše děti jsou samozřejmně nevycválaní, líní, nevychovaní, nevděční parch.nti. Chovala se k nim takovým způsobem, že se děti po dlouhých nepříjemnostech tzv. sekly a odmítly se s ní nadále vídat.
Bývalý manžel měl možnost nechat si předchozí cenově dosti výhodný pronájem, kde by mohl s dětmi pobývat, ale to odmítl- je to strašný kolenovrt, přestože má příjmy kolem 60 000-70 000 kč měsíčně :roll:
Ale to se dostáváme někam úplně jinam, než o čem byla původní diskuze… :?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 18:28
@jita22 píše:
Tak ano, je legalni aby v dnešní dobe se videl otec se svymi detmi a deti se svym otcem, pokud nikdo neni v karanténě.
A jak dlouho jste od sebe, vzdyt tohle musi byt pro deti hrozne narocne.

To máš pravdu, ale já s tím bohužel nic nenadělám.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 18:30
@poučená píše:
Je to lepší, než kdyby se o děti s tebou soudil, děti by pendlovaly na střídavé péči a on by tě u nich pomlouval.

A to je taky fakt. Ale aby se o děti soudil a vymáhal střídavou péči to u nás opravdu, ale opravdu nehrozí. To je ta poslední věc, které bych se bála :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
23713
22.10.20 18:41

Je to legální a je to vhodné. Děti by neměly ztratit kontakt s druhým rodičem…dyt to může trvat ještě jak dlouho :( takže my se o syna normálně střídali dle plánu.
Teď teda v době, kdy syn byl u táty, se exovi udělalo zle a je pozitivní, takže synek zůstává u táty v karanténě, ale ani tak to na mém názoru nic nemění…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23713
22.10.20 18:43

Jen bych otce důrazně upozornila, ať děti zbytečně netahá do rizikových míst mezi větší množství lidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73639
22.10.20 18:46
@Anonymní píše:
No ono je to obráceně :(…počítám s tím, že zitra večer se náš tatínek ozve s milionem výmluv proč si děti nevezme a zajímal mě nezaujatý názor ostatních. :)

Asi takhle, ono je vlastně fuk na co se bude vymlouvat, pokud si je nebude chtít vzít, tak ho nijak nedonutíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama