Reklama

Děti, rozvod a majetkové vyrovnání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.17 13:17
Děti, rozvod a majetkové vyrovnání

Ahoj holky, předem poprosím o uchování anonymity, děkuju ;)
přítel se rozvádí už pátým rokem.. když jsem do vztahu šla, věděla jsem, že ještě není rozvedený, ale už dva roky bydlel jinde.. má s manželkou dvě děti a dělá nám opravdu hotové peklo! asi rok potom, co odešel od rodiny jsme se oťukávali a po dalším roce spolu začali být a žít.. za ty dva roky po něm manželka ani nesteskla a co se dověděla, že má mě, a seznámil mě s dětmi, tak o něj začala stát, psát mu smsky ať se vrátí, začala mi volat a rozmlouvat mi vztah s přítelem.. přítel se k ní vrátit nechtěl, kolikrát jsme o tom mluvili-doma ho hlídala, lezla mu do telefonu (sama ho podvedla, tak se bála, že ji udělá to samé, sama mi to tak řekla), byla histerická, denně se hádali… co je horší, že do toho všeho zatáhla děti-začala je navádět proti příteli, malá 12-ti létá holka k němu nesmí-zřejmě jí zakázala se s nim výdat, když jsme ji jednou potkali, tak utíkala pryč, nezvedá příteli telefon, a ani přes soudní rozhodnutí jí manželka nebyla schopná příteli dát, protože se mě i jeho prý hrozně bojí.. syn nakonec utekl po pár měsících k nám je u přítele i v péči.. tyto tahanice o děti trvají tři roky, na její žádost jsme museli na psych. posudky, protože na mě si vymyslela, že jsem prý psychicky jinde nebo co… hrozný.. teď byl nedávno soud, kde se rozhodlo, že jejich syn zůstává u nás, dcera u ní, ta že je silně zmanipulovaná matkou, ale dohodli se u soudu, že jí matka bude příteli předávat a já jsem psychicky v pořádku-samozřejmě, a že teď bude konečně rozvod.. vyhrožuje nám, že podá předběžné opatření, protože k ní syn nechodi-chodí k ni, ale odejde po pěti minutách, protože mu začne vycitat, ze od ni taky odešel apod.).. ona jediné soudní rozhodnuti nedodrzela a ted nám vyhrožuje tímto.. my bychom chtěli, aby byli konečně rozvedený, máme doma miminko a chtěli bychom konečně žít „bez ní“.. musíme na ní platit dost vysoké alimenty vzhledem k platu přítele, proto si myslíme, že rozvod protahuje.. chci se zeptat, jestli když už je podaný termín rozvodu, jestli se to zase prodlouží, když podá ten návrh na předběžné opatření? další problém je, že příteli vyhrožuje, že o všechno přijde… bydlíme u něj, v darovaném domě, který získal ještě před rozvodem.. ona bydlí s dcerou ve splaceném bytě, který před rokem přítel doplatil a ona na něj neplatila ani korunu od doby, co spolu nejsou.. my si myslíme, že dům normálně zůstává přítele a byt se bude muset prodat a půjdou napůl a nebo že přítele bude muset půlkou vyplatit.. chci se tedy zeptat někoho zkušeného, jak je to s rozvodem a tím majetkem.. přítel se celkem boji, že ji bude muset byt nechat, obzvlášť, když ho ted platil 4roky sám a to tam ani nohou nebyl.. omlouvam se za sloh..

Reklama

Reakce:

Medisek
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 30.11.17 13:30

Bohužel neporadím, ale také by mě zajímalo. Měla bych dostat podíl na nemovitosti a nerada bych se o to při rozvodu, který je na spadnutí dělila.

rosmarine
Kecalka 164 příspěvků 30.11.17 13:40

No ty blaho, tebe bych taky chtěla mít jako nextku. Přítel se rozvádí pět let, vy jste spolu dva roky a už mate male mimco. To ses hodně snažila, ze, aby se náhodou nemohl vrátit k manželce a mel s tebou závazek.
Holka, rodina je základ a pokud se manželka chtěla vrátit, mel tomu dat šancí, maji děti, tak už kvůli nim. Ty si spokojenej život na neštěstí někoho dalšího stejně nevybudujes a navíc ty děti, jsou poznamenány tím co prožily na celej další život.
No a ten majetek, tak to je taky masakr. Mladé paní nestačí, ze žije v dome, potřebuje ještě půlku bytu? Vždyť v něm proboha bydlí jeho dítě!!! To jako že ať bývalá manželka táhne s dcerou pod most, hlavně ze bude milion?

Peta02
Kecalka 334 příspěvků 30.11.17 13:41

Jak s rozvodem nevím, ale pokud přítel dostal nemovitost kde teď bydlíte darem, nespadá do sjm. Ta druhá nemovitost, kde manželka bydlí bude složitější, záleží tam hodně na spoustu faktoru ale obecně je na půl.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.17 13:47

@rosmarine Prosím Vás, já sama, když jsme spolu ještě ani nebyli, přemlouvala, aby se k rodině vrátil. Vrátil se tam a po dvou dnech vyhodila s taškami za dveřma, protože ho opět podezřívala-šel s kamarádem na pivo. Pro děti by udělal a dělá naprosto všechno, jen nechtěl žít s jejich matkou.. Který chlap by chtěl žít s takovou ženou?! On odešel i kvůli nim, protože se denně hádali a sprostě na sebe ječeli.. Proboha Vy na mě vyjíždíte jako kdyby já byla ta, co jim rozbila rodinu.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48278 příspěvků 30.11.17 13:52
@rosmarine píše:
No ty blaho, tebe bych taky chtěla mít jako nextku. Přítel se rozvádí pět let, vy jste spolu dva roky a už mate male mimco. To ses hodně snažila, ze, aby se náhodou nemohl vrátit k manželce a mel s tebou závazek.
Holka, rodina je základ a pokud se manželka chtěla vrátit, mel tomu dat šancí, maji děti, tak už kvůli nim. Ty si spokojenej život na neštěstí někoho dalšího stejně nevybudujes a navíc ty děti, jsou poznamenány tím co prožily na celej další život.
No a ten majetek, tak to je taky masakr. Mladé paní nestačí, ze žije v dome, potřebuje ještě půlku bytu? Vždyť v něm proboha bydlí jeho dítě!!! To jako že ať bývalá manželka táhne s dcerou pod most, hlavně ze bude milion?

no, hele celej ten první odstavec - to je problém chlapa, ne nenextky. teda já jí taky nechápu, já bych do tohodle nešla, účastnit se těchdle tahanic je vočistec a jít do toho dobrovolně, s miminem… :roll: Ale rodinu rozbíjí chlap, ne nextka.

A k majetku. hele, máš recht, že jí je do toho prd. Nicméně nerozumím, proč by majetek ze SJM měla dostat výhradně matka. :nevim: Podle mě je polovina fér, ne? Podle práva.

Tunrida
Hvězda diskuse 47389 příspěvků 30.11.17 13:56

Tak majetek se samozřejmě vypořádá. Ale nepotěším. S jednou takovou podobnou se můj příbuzný rozváděl skoro 10 let :roll: Za tu dobu musel posílat každý měsíc pěkně dvacku na hypotéku na dům, kde se nádhera roztahuje, děti vidí tak dvakrát do roka, když je teda dobrý rok :roll: Je to hrozný, že na takový psychopatky je legislativa krátká :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.17 13:58

Miminko jsme si uplně nepořídili, protože bychom v té době chtěli.. Měla jsem problémy se spodkem a to dost velký, byla jsem s nimi na operaci a dlouhé týdny v nemocnici. Proto jsme se s přítelem rozhodli jít do miminka.
Přítel rodinu nerozbil, sama si jí rozbila histerickýma scénama a JEJÍM podvodem.. Ona sama mi jednou řekla, že on nic neudělal. Tyto její naschvály přišly až poté, co se o mě dověděla, dva roky mu volala jen kvůli dětem, neměla o přítele žádnou snahu…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.17 14:00

@Tunrida
Nestrašte.

Tunrida
Hvězda diskuse 47389 příspěvků 30.11.17 14:11
@Anonymní píše:
@Tunrida
Nestrašte.

Bohužel, nestraším.. Je to tak cca rok, co je po majetkovém vyrovnání, možná ani ne ten rok.

canaglia
Závislačka 3651 příspěvků 30.11.17 17:54
@Tunrida píše:
Tak majetek se samozřejmě vypořádá. Ale nepotěším. S jednou takovou podobnou se můj příbuzný rozváděl skoro 10 let :roll: Za tu dobu musel posílat každý měsíc pěkně dvacku na hypotéku na dům, kde se nádhera roztahuje, děti vidí tak dvakrát do roka, když je teda dobrý rok :roll: Je to hrozný, že na takový psychopatky je legislativa krátká :roll:

Zákony na ně krátký nejsou, ale není vůle na soudech je usměrnit.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Pavlína Pořízková o modelingu: Stárnout před zraky všech je na prd!

Česka, která mezi prvními dobyla svět modelingu, promluvila v magazínu New... číst dále >

Proč Klus píše na Instagram nesmysly a znamená to vůbec něco zásadního?

Původně jsme vám chtěli poskytnout plný čtenářský servis a rozebrat pro vás,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >