Děti, rozvod a majetkové vyrovnání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.17 13:17
Děti, rozvod a majetkové vyrovnání

Ahoj holky, předem poprosím o uchování anonymity, děkuju ;)
přítel se rozvádí už pátým rokem.. když jsem do vztahu šla, věděla jsem, že ještě není rozvedený, ale už dva roky bydlel jinde.. má s manželkou dvě děti a dělá nám opravdu hotové peklo! asi rok potom, co odešel od rodiny jsme se oťukávali a po dalším roce spolu začali být a žít.. za ty dva roky po něm manželka ani nesteskla a co se dověděla, že má mě, a seznámil mě s dětmi, tak o něj začala stát, psát mu smsky ať se vrátí, začala mi volat a rozmlouvat mi vztah s přítelem.. přítel se k ní vrátit nechtěl, kolikrát jsme o tom mluvili-doma ho hlídala, lezla mu do telefonu (sama ho podvedla, tak se bála, že ji udělá to samé, sama mi to tak řekla), byla histerická, denně se hádali… co je horší, že do toho všeho zatáhla děti-začala je navádět proti příteli, malá 12-ti létá holka k němu nesmí-zřejmě jí zakázala se s nim výdat, když jsme ji jednou potkali, tak utíkala pryč, nezvedá příteli telefon, a ani přes soudní rozhodnutí jí manželka nebyla schopná příteli dát, protože se mě i jeho prý hrozně bojí.. syn nakonec utekl po pár měsících k nám je u přítele i v péči.. tyto tahanice o děti trvají tři roky, na její žádost jsme museli na psych. posudky, protože na mě si vymyslela, že jsem prý psychicky jinde nebo co… hrozný.. teď byl nedávno soud, kde se rozhodlo, že jejich syn zůstává u nás, dcera u ní, ta že je silně zmanipulovaná matkou, ale dohodli se u soudu, že jí matka bude příteli předávat a já jsem psychicky v pořádku-samozřejmě, a že teď bude konečně rozvod.. vyhrožuje nám, že podá předběžné opatření, protože k ní syn nechodi-chodí k ni, ale odejde po pěti minutách, protože mu začne vycitat, ze od ni taky odešel apod.).. ona jediné soudní rozhodnuti nedodrzela a ted nám vyhrožuje tímto.. my bychom chtěli, aby byli konečně rozvedený, máme doma miminko a chtěli bychom konečně žít „bez ní“.. musíme na ní platit dost vysoké alimenty vzhledem k platu přítele, proto si myslíme, že rozvod protahuje.. chci se zeptat, jestli když už je podaný termín rozvodu, jestli se to zase prodlouží, když podá ten návrh na předběžné opatření? další problém je, že příteli vyhrožuje, že o všechno přijde… bydlíme u něj, v darovaném domě, který získal ještě před rozvodem.. ona bydlí s dcerou ve splaceném bytě, který před rokem přítel doplatil a ona na něj neplatila ani korunu od doby, co spolu nejsou.. my si myslíme, že dům normálně zůstává přítele a byt se bude muset prodat a půjdou napůl a nebo že přítele bude muset půlkou vyplatit.. chci se tedy zeptat někoho zkušeného, jak je to s rozvodem a tím majetkem.. přítel se celkem boji, že ji bude muset byt nechat, obzvlášť, když ho ted platil 4roky sám a to tam ani nohou nebyl.. omlouvam se za sloh..

Reakce:
 
Medisek
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 30.11.17 13:30

Bohužel neporadím, ale také by mě zajímalo. Měla bych dostat podíl na nemovitosti a nerada bych se o to při rozvodu, který je na spadnutí dělila.

 
rosmarine
Kecalka 209 příspěvků 30.11.17 13:40

No ty blaho, tebe bych taky chtěla mít jako nextku. Přítel se rozvádí pět let, vy jste spolu dva roky a už mate male mimco. To ses hodně snažila, ze, aby se náhodou nemohl vrátit k manželce a mel s tebou závazek.
Holka, rodina je základ a pokud se manželka chtěla vrátit, mel tomu dat šancí, maji děti, tak už kvůli nim. Ty si spokojenej život na neštěstí někoho dalšího stejně nevybudujes a navíc ty děti, jsou poznamenány tím co prožily na celej další život.
No a ten majetek, tak to je taky masakr. Mladé paní nestačí, ze žije v dome, potřebuje ještě půlku bytu? Vždyť v něm proboha bydlí jeho dítě!!! To jako že ať bývalá manželka táhne s dcerou pod most, hlavně ze bude milion?

 
Peta02
Kecalka 382 příspěvků 30.11.17 13:41

Jak s rozvodem nevím, ale pokud přítel dostal nemovitost kde teď bydlíte darem, nespadá do sjm. Ta druhá nemovitost, kde manželka bydlí bude složitější, záleží tam hodně na spoustu faktoru ale obecně je na půl.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.17 13:47

@rosmarine Prosím Vás, já sama, když jsme spolu ještě ani nebyli, přemlouvala, aby se k rodině vrátil. Vrátil se tam a po dvou dnech vyhodila s taškami za dveřma, protože ho opět podezřívala-šel s kamarádem na pivo. Pro děti by udělal a dělá naprosto všechno, jen nechtěl žít s jejich matkou.. Který chlap by chtěl žít s takovou ženou?! On odešel i kvůli nim, protože se denně hádali a sprostě na sebe ječeli.. Proboha Vy na mě vyjíždíte jako kdyby já byla ta, co jim rozbila rodinu.

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 49431 příspěvků 4 inzeráty 30.11.17 13:52
@rosmarine píše:
No ty blaho, tebe bych taky chtěla mít jako nextku. Přítel se rozvádí pět let, vy jste spolu dva roky a už mate male mimco. To ses hodně snažila, ze, aby se náhodou nemohl vrátit k manželce a mel s tebou závazek.
Holka, rodina je základ a pokud se manželka chtěla vrátit, mel tomu dat šancí, maji děti, tak už kvůli nim. Ty si spokojenej život na neštěstí někoho dalšího stejně nevybudujes a navíc ty děti, jsou poznamenány tím co prožily na celej další život.
No a ten majetek, tak to je taky masakr. Mladé paní nestačí, ze žije v dome, potřebuje ještě půlku bytu? Vždyť v něm proboha bydlí jeho dítě!!! To jako že ať bývalá manželka táhne s dcerou pod most, hlavně ze bude milion?

no, hele celej ten první odstavec - to je problém chlapa, ne nenextky. teda já jí taky nechápu, já bych do tohodle nešla, účastnit se těchdle tahanic je vočistec a jít do toho dobrovolně, s miminem… :roll: Ale rodinu rozbíjí chlap, ne nextka.

A k majetku. hele, máš recht, že jí je do toho prd. Nicméně nerozumím, proč by majetek ze SJM měla dostat výhradně matka. :nevim: Podle mě je polovina fér, ne? Podle práva.

 
Tunrida
Hvězda diskuse 48017 příspěvků 30.11.17 13:56

Tak majetek se samozřejmě vypořádá. Ale nepotěším. S jednou takovou podobnou se můj příbuzný rozváděl skoro 10 let :roll: Za tu dobu musel posílat každý měsíc pěkně dvacku na hypotéku na dům, kde se nádhera roztahuje, děti vidí tak dvakrát do roka, když je teda dobrý rok :roll: Je to hrozný, že na takový psychopatky je legislativa krátká :roll:

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.17 13:58

Miminko jsme si uplně nepořídili, protože bychom v té době chtěli.. Měla jsem problémy se spodkem a to dost velký, byla jsem s nimi na operaci a dlouhé týdny v nemocnici. Proto jsme se s přítelem rozhodli jít do miminka.
Přítel rodinu nerozbil, sama si jí rozbila histerickýma scénama a JEJÍM podvodem.. Ona sama mi jednou řekla, že on nic neudělal. Tyto její naschvály přišly až poté, co se o mě dověděla, dva roky mu volala jen kvůli dětem, neměla o přítele žádnou snahu…

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.17 14:00

@Tunrida
Nestrašte.

 
Tunrida
Hvězda diskuse 48017 příspěvků 30.11.17 14:11
@Anonymní píše:
@Tunrida
Nestrašte.

Bohužel, nestraším.. Je to tak cca rok, co je po majetkovém vyrovnání, možná ani ne ten rok.

 
canaglia
Závislačka 3746 příspěvků 30.11.17 17:54
@Tunrida píše:
Tak majetek se samozřejmě vypořádá. Ale nepotěším. S jednou takovou podobnou se můj příbuzný rozváděl skoro 10 let :roll: Za tu dobu musel posílat každý měsíc pěkně dvacku na hypotéku na dům, kde se nádhera roztahuje, děti vidí tak dvakrát do roka, když je teda dobrý rok :roll: Je to hrozný, že na takový psychopatky je legislativa krátká :roll:

Zákony na ně krátký nejsou, ale není vůle na soudech je usměrnit.

 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Dojemné vyznání svalovce Andrey Pomeje: Přál bych si, aby se Jirka uzdravil!

Nový přítel Andrey Pomeje Petr Plaček (38) vnesl Andree Pomeje novou radost... číst dále >

Kráska a trhan: Justin Bieber dělá půvabné Hailey ostudu na každém kroku!

Tihle dva jsou v poslední době snad diskutovanějším párem než slavní... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >