Jak poznat dítě s lehkou mentální retardací?

Anonymní
29.5.20 06:27

Děti s LMR jak poznat

Dobré ráno, můžete mi konkrétně napsat co dítě v čerstvých 4letech s tímto problémem neumí/neumělo co je problém. Myslíte že by tohle dítě vědělo vybrat z obrázků co patří do domu a co ven(holub, záchod, popelnice, zahradní kolečka, televize atd)? Řešíme teprve co s dcerou je.. Občas mi přijde podle smyslu toho, co říká, ze je úplně mimo. :,( a někdy zase překvapí.. Prej má svůj svět, třeba když se do něčeho ponoří tak si jede jen to a mluví jen o tom a přestane vnímat všechno ostatní a pořad dokola o tom mluví. Autistka 100%neni, spíš si říkám VD nebo ADHD mírný.. Ale největší strach mám právě z LMR. Děkuji za každý poznatek.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1510
29.5.20 06:43

Lehka mentalni retardace se ve 4 letech nepozna, protoze je jen lehka a tak to opozdeni neni tak velke a ty rozdily mezi detmi jsou obecne velike a nektere deti se vyvijeji hodne skokove. Jako diagnoza se to davat az tak od 6 let. Stredni a tezka lze poznat driv. Nejlepe vzit dceru k detske klinicke psycholozce, ktera vam rekne, jestli ma na neco podezreni. Kdyby mela vyvojovou dysfazii, tak uz chodite k logopedce, protoze to postizeni reci byva velike a neprehlidnutelne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.5.20 07:07
@Oriseka píše:
Lehka mentalni retardace se ve 4 letech nepozna, protoze je jen lehka a tak to opozdeni neni tak velke a ty rozdily mezi detmi jsou obecne velike a nektere deti se vyvijeji hodne skokove. Jako diagnoza se to davat az tak od 6 let. Stredni a tezka lze poznat driv. Nejlepe vzit dceru k detske klinicke psycholozce, ktera vam rekne, jestli ma na neco podezreni. Kdyby mela vyvojovou dysfazii, tak uz chodite k logopedce, protoze to postizeni reci byva velike a neprehlidnutelne.

My právě ke klinické logopedce chodime, ale byli jsme teprve 2×..a ze skolky nás posílají do PPP

• Citovat
  • Nahlásit
4410
29.5.20 07:13

Taky jsem tohle řešila a bylo mi řečeno, že LMR se pozná většinou až s nástupem do školy, nějaké hraniční případy klidně i později. Středně těžká a těžká se pozná dřív, ale to zase ty děti vypadají úplně jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
389
29.5.20 07:23

Muze mit poruchu autistickeho spektra, to neni primo autismus…nebo cokoliv jiného, nebo taky nic…co se jim nezda ve skolce? Zakladem je kvalitní diagnostik, detsky klinicky psycholog!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1033
29.5.20 07:31

No my máme diagnozu LMR asi od 3 tak jsme asi divný :nevim: Ve čtyřech nastupoval do školky s asistentem, uměl barvy, i anglicky počítat do 10. Nekreslil nic (nekreslí do dnes nic jiného než čmáranice a to mu je 7) Hodně špatně mluvil, ale má i dylslálii nechápal čas včera, dnes, zítra…Nehrál si,,jako" takže žádný policajt a zloději a podobně. Hru na schovávanou nedává do dnes :D Mluví pořád a hodně a hodně nahlas Má diagnozu LMR, ADHD, Dyslálie..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1033
29.5.20 07:33

A myslím že diagnozu máme tak brzo porotože máma super doktorku, která nemávne rukiu a neřekne no jo kluci jsou pomalejší… honila nás po vyšetřeních už od roka a to syn není viditelně jiný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1510
29.5.20 07:53
@Zástavanda píše:
No my máme diagnozu LMR asi od 3 tak jsme asi divný :nevim: Ve čtyřech nastupoval do školky s asistentem, uměl barvy, i anglicky počítat do 10. Nekreslil nic (nekreslí do dnes nic jiného než čmáranice a to mu je 7) Hodně špatně mluvil, ale má i dylslálii nechápal čas včera, dnes, zítra…Nehrál si,,jako" takže žádný policajt a zloději a podobně. Hru na schovávanou nedává do dnes :D Mluví pořád a hodně a hodně nahlas Má diagnozu LMR, ADHD, Dyslálie..

A nedali vam ve 3 letech jen podezreni na LMR? Ja myslim, ze i nam vse dali jako podezreni, je pred tim nejaka zkratka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34852
29.5.20 07:57
@Anonymní píše:
Dobré ráno, můžete mi konkrétně napsat co dítě v čerstvých 4letech s tímto problémem neumí/neumělo co je problém. Myslíte že by tohle dítě vědělo vybrat z obrázků co patří do domu a co ven(holub, záchod, popelnice, zahradní kolečka, televize atd)? Řešíme teprve co s dcerou je.. Občas mi přijde podle smyslu toho, co říká, ze je úplně mimo. :,( a někdy zase překvapí.. Prej má svůj svět, třeba když se do něčeho ponoří tak si jede jen to a mluví jen o tom a přestane vnímat všechno ostatní a pořad dokola o tom mluví. Autistka 100%neni, spíš si říkám VD nebo ADHD mírný.. Ale největší strach mám právě z LMR. Děkuji za každý poznatek.

Takze resi to PPP a nasledne hlavne SPC ve spolupraci se skolou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34852
29.5.20 07:58
@Anonymní píše:
My právě ke klinické logopedce chodime, ale byli jsme teprve 2×..a ze skolky nás posílají do PPP

Ve skolce postupuji spravne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34852
29.5.20 08:00

Deti s LMR se vzdelavaji na bezne ZS s tim, ze SPC dostanete zpravu a doporuceni a skola sezene asistenta pedagoga.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
389
29.5.20 08:01
@vodolejka píše:
Ve skolce postupuji spravne.

Spise do spc, ppp je pro skolaky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
389
29.5.20 08:02
@Oriseka píše:
A nedali vam ve 3 letech jen podezreni na LMR? Ja myslim, ze i nam vse dali jako podezreni, je pred tim nejaka zkratka.

Susp. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34852
29.5.20 08:10
@Klara178 píše:
Spise do spc, ppp je pro skolaky

Pravda PPP dela skolni zralost. Tak SPC. Ale oni uzce spolupracuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.5.20 09:17

Syn by se na to asi ve 4 nechytil. On by pravděpodobně nepochopil, co se po něm chce.
Ve 4 letech byl hodně mimo. Neumel barvy, počítat, mluvil tak, že mu nikdo nerozuměl (ma dysfazii, je zasazena gramatika i výslovnost) a celkově jsem měla pocit, že to bude průšvih a nejvíc jsem se bala LMR.
Letos jsme řešili PPP kvůli odkladu a v některých ohledech je na 4 roky a v něčem na 10.
LMR tam není. Má vývojovou dysfazii a ta dělá velké problémy. Podle psycholozky je velmi chytrý, ale kompenzuje své problémy.

@Zástavanda včera dnes a zítra nechápe předškolák a podle psycholozky nic divného :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama