Děti s rozdílem 2 roky - pozitivní zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Viki89
Povídálka 27 příspěvků 27.06.19 15:19
Děti s rozdílem 2 roky - pozitivní zkušenosti

Ahoj všem, rada bych slyšela vaše pozitivní zkušenosti s dětmi s rozdílem dva roky. Miminko se nám narodí koncem září, a tak se potřebuji správně naladit a nějak promyslet toto:

1. Jestli se musí kupovat spurozenecjy kočárek?
2. Jestli se musí staršímu koupit větší postel a mladší by spala v postýlce, nebo si radši pořídit stejnou druhou postýlku? Spaní spolu v posteli nepřipadá v úvahu - nejde mi to a ani o to nestojím.
3. V jakem věku jste sedtehovali děti do jednoho pokojicku?
4. Zda se starší děti budí lehce, když slyší jak pláče mladší.
5. Nějaké typy, jak představit miminko staršímu, aby ho “přijal”:)
6. Vaše zkušenosti “starší kluk - mladší holka”. Jak to v téhle kombinaci funguje?

Všem moc děkuji!!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Makca87
Echt Kelišová 7836 příspěvků 27.06.19 15:27

Mám děti 2 roky od sebe, značka ideál :srdce: 1. Ne, starší ušla dlouhé procházky už v roce a půl. 2. Od roku měla starší velkou postel, akorát se zábranou, mladší tím pádem postýlku. 3. Mladší měla rok, když šla bydlet se starší do pokojíčku. 4. U nás je nevzbudí ani petardy na Silvestra :lol:. 5. Budeš mít sestřičku a až vyroste, budete si spolu hrát ;) -od začátku se milovaly :srdce:. 6. Mám dvě holky a nedají bez sebe ani ránu ;).

Viki89
Povídálka 27 příspěvků 27.06.19 15:33

@Makca87 dekuju!:) :kytka: A z té velké postýlky v noci nevylezala? Já se jen bojím, ze z té větší ráno vyleze, i kdyby ještě mohl spinkat (občas se probudi ve 4 ráno, a jakoby už vstaval) a pak už ho nedospim:)

Anny2148
Kecalka 318 příspěvků 27.06.19 15:34

Máme tři děti vždy s rozdílem 22 měsíců. Nejstarší syn, pak dcera a nejmladší syn. Sourozenecký kočár je za mě super, ale už tady byla podobná diskuze, kde to bylo tak 50 na 50. Záleží na tom kde bydlíte a jaký máte životní styl. U nás se osvědčilo vždy starší dítě co nejvíce osamostatnit. Takže vždy to větší šlo do pokojíku do velké postele (ale vždy ještě několik měsíců před porodem). Vždy to proběhlo naprosto hladce. Taky jsme vždycky odplenkovali, aby nebyli na plínách dva najednou. Ani u jednoho dítěte jsme nijak extra nepředstavovali, věděli, že máma bude mít mimi, ale v toto věku je to pro ně nad jejich chápaní. Snažila jsem se nevyšilovat, když chtěli mimčo hladit a podobně. Naštěstí jsme neměli ani jednou nějakou velkou žárlivost, podle mě je to lepší takhle po dvou letech kdy z toho nemají moc rozum než později, kdy už si to dítě uvědomuje, že je lehce ochuzené o část pozornosti.

chaela
Ukecaná baba ;) 2355 příspěvků 2 inzeráty 27.06.19 15:35

Mám dva kluky necelé dva roky od sebe. 1. Ne, stačil nám skate a i ten jsem využili jen asi 3 měsíce. 2. Starší šel do větší postele až po 3 roce, takže jsme koupili druhou malou postýlku. 3. Šli k sobě v roce a půl mladšího, dřív mladší nespal celou noc a nechtělo se mi pořád lítat do vedlejšího pokoje. 4. Jak kdy. Většinou v pohodě, jen když mladší řval fakt dlouho, starší se vzbudil. 5. Doporučuju nekojit a nechovat mimino, když se mladší přijde podívat do porodnice. 6. Neporadím, mám dva kluky. Jsou nerozlucna dvojka, ale samozřejmě se i poperou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.19 15:43

Ahoj, mám dvě holčičky, které od sebe dělí 2 Roky a 4 mesice

Naše zkušenost:
1. Starší krásně chodila, takže sourozenecky kočár nebyl potřeba.
2. Naučila se ve dvou letech spát ve velké posteli, takže jsme malou postýlku nekupoval.
3. Šestého Ali jsme je asi v 15ti měsících mladší (do té doby se kojila, potom co jsem přestala, přestala se i ona budit a spí celou noc)
4. Starší dcera má tvrdé spaní, tu neprobudi nic, bohužel u mladší stačí zašustit a je vzhuru
5. Dlouho jsme si o tom povídali, starší potom mladší přinesla dárek, o porodnice, který sama pro mladší dceru vybrala a naopakmala dcera měla nachystaný „dárek“ pro starší (na to si starší dcera dodnes pamatuje, co dostala a to jsou ji 4 roky. A nebudu lhát starší šílené žárlila, nepomohlo nic, byla zvyklá, že jsem se jí vždy na 100% věnovala, začátky jsme měli krušné, pořád jsem je musela hlídat. Ale teď si myslím, že jsou kamarádky. Jedná bez druhé nechce nikam jít, pořád se vyhledávají, mají se rády, ale občas si samo vyjedou do vlasů :lol:.
6. Zkušenost nemám ;).
Ať vám to hezky vyjde :srdce: :srdce:

Makca87
Echt Kelišová 7836 příspěvků 27.06.19 15:45
@Viki89 píše:
@Makca87 dekuju!:) :kytka: A z té velké postýlky v noci nevylezala? Já se jen bojím, ze z té větší ráno vyleze, i kdyby ještě mohl spinkat (občas se probudi ve 4 ráno, a jakoby už vstaval) a pak už ho nedospim:)

Vůbec. Navíc se dá přišroubovat zábrana a to jen tak nepřeleze :lol:.

chs.jasmin
Echt Kelišová 9798 příspěvků 27.06.19 15:46
@Viki89 píše:
Ahoj všem, rada bych slyšela vaše pozitivní zkušenosti s dětmi s rozdílem dva roky. Miminko se nám narodí koncem září, a tak se potřebuji správně naladit a nějak promyslet toto:

2. Jestli se musí staršímu koupit větší postel a mladší by spala v postýlce, nebo si radši pořídit stejnou druhou postýlku? Spaní spolu v posteli nepřipadá v úvahu - nejde mi to a ani o to nestojím.
6. Vaše zkušenosti “starší kluk - mladší holka”. Jak to v téhle kombinaci funguje?

Všem moc děkuji!!

Ahoj,

mám dvě děti od sebe necele dva roky a asi takto:

1. ANO. Moje straší dcera byla a je velmi kočárková a i ted ve 4 letech se velmi ráda sveze v cyklovozíku a někdy se pokouší vysmlouvat si jízdu v kočárku, když mladší nechce :lol:
  1. Koupit postel. Koupili jsme klasickou devadesátku a tu měli přiraženou k manželské posteli = z každé strany jedno dítě. A to celý jeden rok.
  1. V jednom roce. Respektive - starší dostala ke 3 narozeninám pokojíček a mladší hned chtěla spinkat s ní. První noc jsem šla dát dudlík (pláč), druhou noc jsem chodila kontrolovat ticho, třetí noc jsem byla přikrýt a čtvrtou jsem spala jako dudek.
  1. Ne. Starší spala stejně jako tatínek a ráno si libovali, že to miminko vubec, ale vubec nepláče 8o
  1. Žádné nejsou. Starší se dětí bálala a odmítala je. Bála jsem se, jak přijme to naše a jako kdyby to věděla, prostě intuice a ona na miminko ukazovala a ukazováčkem opatrně hladila. Doma nám dávala naše ruce na miminko a chtěla, at ho hladíme. Mám strašně moc fotek, jak jen vedle sebe leží a starší nevěřícně kouká a ukazováčkem hladí a tak. Bylo to užasný!!!
  1. Tak to bohužel - mám dvě holky 8) ale je to boží!!!
Verunecka289
Závislačka 3455 příspěvků 27.06.19 15:57

Máme 3 děti cca 2 roky od sebe, syn 6 let, dcera 4 roky a další dcera skoro 2 roky. Po narození první dcery jsme měli jen obyč kočárek, syn chodil krásně, případně jezdil na motorce/odrážedle, postýlku jsme nekupovali, dcera měla cca 4 měsíce kolíbku, potom jsme se se synem domluvili, jestli už chce velkou postel, chtěl a rovnou že chce do svého pokoje… dcera šla k bráchovi do pokoje asi kolem roku a půl, rušili jsme ji a chtěla tam, to rovnou dostala vlastní postel… pak se narodila druhá dcera a to už jsme pořizovali skejtík, protože dcera je línější :lol: a syn začal chodit do školky, tak to pro mě i jí bylo jednodušší, jinak mladší dcera je stále s náma v ložnici, zlobí se spaním :zed: děti se mají rády, syn chtěl vždycky pomáhat a tak… je takovej jejich ochránce, nebo jak to říct. Jasně, že se někdy poperou, pohádají… ale to je normální ;)

Kajak18
Kecalka 451 příspěvků 27.06.19 16:08

Moje holky mají od sebe dva a půl roku.

1. nějakou dobu jsme využívali skate, ale jen když jsme opravdu někam spěchali, jinak kočár jsme starší zrušili ve dvou letech. 2) Starší už v tu dobu spala asi rok ve velké posteli, z malé vylizala přes vršek, takže velká byla bezpečnější. 3) holky jsme sestěhovali po šestinedělí, ale starší neprobudilí ani rána z děla. 5) nic speciálního jsme nedělali, už od břicha věděla, že tam je miminko ségra, která s námi už vždycky bude. Malá se narodila v noci a když babička ukázala ráno starší dceři fotku, tak ta prej hned " je Martinka", takže hned věděla. Navíc ji v porodnici strašně bavilo vozit ji v té postýlce. 6) zkušenost kluk a holka nemám. Mezi našema holkama to byla okamžitá láska, která už rok a půl trvá ( no někdy se i poštěkají). Přeji ať to u Vás projde taky tak.
Mmmanka
Závislačka 2589 příspěvků 27.06.19 16:15

Ahoj, mam taky 3 deti v kombinaci kluk-kluk-holka (rozdil cca 27 mesicu). ;)
Hezky to uz docela popsaly holky vys. :kytka:
Za nas: 1. kocar: hrozne zalezi jaky je dite chodec, nejstarsi kocar takrka nepotreboval od 1,8 let od 2 skoro vyjimecne, takze jsme sourozenck nekupovali a ani bychom ho nevyuzili. 8) Zato mladsi se docela casti vozi jeste ted v golfkach, kdy 1,5 leta dcera caparti vedle (ta je obdobny chodec jako byl prvni :mrgreen: ), ale zvladli jsme to, holt jsme chodili na kratsi vylety a nebo se nesl na ramenou. ;)

2., 3., 4. My jsme meli koupenou sestavu dvou posteli v ruzne vysce (neni to ale klasicka vysoka palanda, aby to nezavazelo s tim ze se da jedna dat pod druhou a kdyby druhe nevyslo plan byl te to bude zatazene a jakoze pro navstevy) a da se tam dat i treti luzko, uz u prvniho a spali jsme tam spolu, manzel mel praci, ze se fakt potreboval vyspat, jezdil casto daleke cesty, tak jsme to tak udelali. A nejstarsi sel do velke postele v cca 1,5 roce, ale on je velky. ;) Mladsi sel i s postylkou zhruba v 15 mesicich a v cca 2 letech do velke a mala bude mit 1,5 ted a ted teprve bude stehovat i ji. Zalezi jake maji spani. Nejstarsi chodi spat nad ranem k nam, prostredni ma fakt tvrdy spanek a mala moc nerve, takze dobry, uvidime az je dame k sobe. :mrgreen:

5.-6. Asi o tom hodne mluvit, nase decka byla nadsena, nejstarsi by dokonce rad jeste jednoho sourozence, ale na to uz nejsou kapacity. :lol: :mrgreen: A treba u nas jsou nejstarsi a mala podobne povahy, radi spolu, prostredni je trosku jiny, ma malou taky rad, pochvali se, ze ji treba zabavil nebo tak, ale spis je radsi sam, podle me je to hodne o povaze, mala miluje oba a uz tak cca mesic chce spat s klukama. Budu muset odstavit. :lol: :mrgreen: Takze vlastne, vzdycky sla decka k sobe, kdyz jsem je odstavila. ;) Je to narocne nekdy, ale decka maji k sobe blizko a maj se fakt radi, ale pravidlo to nebude, bude to hodne dane povahou jak deti, tak rodicu a celkove sziti i jaky rytmus a zivotni styl ma rodina, hodne stesti! :palec: :kytka: :mavam:

carsa
Ukecaná baba ;) 1444 příspěvků 27.06.19 16:18

Mám tři děti necelé dva roky od sebe. Nejdřív dva kluci a poslední holčička.
Kočár jsme vždycky měla jen pro mimino - dvouleťáci u nás už šlapali po svých. Starší už v tu dobu spal ve velké posteli, takže malá postýlka opět jen pro miminko. Do velké postele a tím pádem do pokojíčku se stěhovali po odstavení, což u nás bylo u všech shodně v cca roce. Na sourozence jsem nijak speciálně nepřipravovali, prostě jsme vysvětlili, že přibude brácha/ségra. Osobně si myslím, že je lepší, když je starší holčička (alespoň ta naše je nešťastná, že má dva starší bráchy - ráda by miminko a vím, že kdyby byla nejstarší ona, tak bych měla skvělou chůvičku, ale prostě to vyšlo opačně :.). Teď jim je 9,11,13 - samozřejmě se hádají a perou, ale mají se rádi, drží při sobě. Všichni tři jsou skvělí parťáci.

Pantalaimon
Kecalka 180 příspěvků 27.06.19 16:52

1. já ho měla, pro mě to bylo super, ale nutnost to není
2. podle situace, my byli v době narození mladší v malém bytě, takže jsme měli dvě postýlky
3. Od začátku spí spolu, do dvou let mladší jsme tam spali všichni na jedné hromadě, případně manžel v obýváku, když se potřeboval vyspat
4. Ne. Kluk je a byl dobrý spáč, mimino ho nikdy nebudilo
5. Při první návštěvě v porodnici dostal kluk kufřík s dárečkem „od miminka“. Vše ok, žárlení neznám. Rozhodně bych staršího neodkládala někam k babičce, třeba na týden, jak to vidím dost často okolo sebe, to je podle mě mazec
6. nám dobře, holčičky jsou přeci jenom krapet na před, takže je baví stejné hry, pohádky apod.
Já si dvouletý rozdíl nemůžu vynachválit, ale mladší byla hodné miminko, což dělá moc. S nějakým řvounem by to asi bylo horší

Venetia
Hvězda diskuse 43901 příspěvků 27.06.19 17:00
@Viki89 píše:

Všem moc děkuji!!

Mám tedy už dospělé děti, dva kluky, hodně z toho co se ted řeší, jsem neřešila
1. nic takového jsme nemeli
2. starší šel už do normální postele
3. v roce mladšiho
4. Od chvíle co začali spát spolu v pokoji tak byl klid a spali celou noc, předtím se mladší pořád budil
5. neřešila jsem

alialiali
Kecalka 452 příspěvků 27.06.19 18:18

Mám kluka 2,5 r a dceru skoro 7 mes, syn bez kočáru, jezdi na skatu, trénovali jsme hodně procházky před porodem tak byl zvyklý, hlavně ho nebrat na ruky, postýlku měl velkou se zábranou a moc plysakama, zatím spí dcera se mnou v ložnici, když brečí tak ho to skoro nikdy nevzbudí, druhé dítě toho musí zkousnout mnohem víc než starší ;) a taky že jo, syn hodně žárlil, tušila jsem to předem, do porodnice jsme ho nebrali a doma byl pak úplně přepadly a mimi ignoroval a pak přešla ignorace na mě (že já za to můžu ), dostal od sestry několik dárku to bylo důležité! Po měsíci si to sedlo, ale syn je svéráz, je někdy náročný tak nereagoval jak jiné děti které se na sourozence těší…zato dcera vypadá že bude pohodarka

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama