Děti se napily zkaženého mléka z lednice. Co může pokračovat?

36
24.2.21 10:16

Děti se napily zkaženého mléka z lednice . Co může pokračovat?

Zdravím,
děti (5 a 3 roky) si bohužel v době, kdy jsem na ně nakoukala, otevřely lednici a napily se „mléka z farmy“, poznala jsem to, že bylo pak položené někde jinde. Asi za pár minut začaly oba zvracet sražené mléko a bolí je bříško. Malá zvracela dvakrát, syn zatím jednou (během 2 hodin)..
Nutno podotknout, že trvanlivost toho mléka končí až za 2 dny. Jedná se o mléko, které rozváží auto a při koupi má trvanlivost přibližně týden.
Stalo se vám to také někomu? Mám teď očekávat nějaké šílenost typu kampylobakter, salmonela atd.? Nebo to prostě vyzvrací, vykadí a tím to bude končit?
Děkuji za zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3558
24.2.21 10:18

Já si myslím, že vyzvrací, vykadí a bude to v poho. To bys musela mít pech, aby tam něco bylo… I když neteř kdysi dostala salmonelu I z pribiňáka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25100
24.2.21 10:24

Dala bych jim hylak nebo smectu nebo černý uhlí a tím tuto kapitolu uzavřela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2930
24.2.21 10:25

Tohle mléko se má doma převařit, ne? Jestli je to fakt to čerstvé mléko přímo od krávy.
Asi je to prožene. Řešila bych to až ve chvili, když by nastali nějaké větší problémy.
Divím se, že se napili obě děti, nebylo to poznat už po čichu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
24.2.21 10:25

@Modesta
To doufám :) děkuji. Děti už jednou kampylobakter měly a opravdu to nic přijemného nebylo. léčení dyl nez mesic… Už nikdy tohle mléko!! Mám takovej vztek :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
24.2.21 10:30
@Murka píše:
Tohle mléko se má doma převařit, ne? Jestli je to fakt to čerstvé mléko přímo od krávy.
Asi je to prožene. Řešila bych to až ve chvili, když by nastali nějaké větší problémy.
Divím se, že se napili obě děti, nebylo to poznat už po čichu?

Na netu je napsano, ze je to pasterizované… Tak nevím, ale asi to má hodně krátkou trvanlivost.. Mam ted z toho strach. Pritel je na tyhle vyrobky z farmy a porad to kupuje. Nemam z toho nejlepší pocit no… Po čichu jsem nic nepoznala. ale kdyz zacali obe najednou zvracet srazene mleko, bylo mi to jasné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6018
24.2.21 10:35

@Kasinka9 Tak ono jakoby nemusí být zkažené jako zdrclé ale je v něm nějaká bakterie.. pokud to vzrací je to dobře jde to ven. Dala bych živočisné uhlí a pokud by měly teplotu a zvracení přetrvávalo tak doktor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19748
24.2.21 10:35

A pijou to mléko normálně? Když vypiješ mléko, vždycky ho zvracíš sražený, to udělá kyselina v žaludku. Třeba zvrací jen proto, že jim nesedlo. Já vypít neupravený mlíko od krávy, tak zvracím taky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6018
24.2.21 10:37

@Janli to je pravda… mamka mi jednou na kocovinu poradila vypit půl litry mléka. Jako vyblít půl litru zdrclého mléka s žaludečníma štávama byla teda fakt chutovka. :lol: :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3821
24.2.21 10:39

A měly už někdy takovéhle podobné mléko, nebo jsou zvyklé na klasické „supermarketové“? Protože ono to ani nemusí být tím, že by to mléko bylo nějak zkažené, ale prostě obsahuje více mléčných bakterií, než mléka z běžných mlékáren, na které jejich mikroflóra není zvyklá, a proto je jim z něj špatně.
U babičky jsme také jako malí pili někdy přímo mléko čerstvé, nadojené od krávy a bylo to v pohodě, ale když přijela sestřenice, která ho nikdy neměla a byla zvyklá jen na kupované, tak z něj měla průjem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25100
24.2.21 10:40

Podle čeho si teda usoudila, že je to mléko zkažené? Jenom proto, že děti zvracely?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
24.2.21 10:48

@Janli
Tak já myslím ze bylo upraveny. Na netu je napsáno o tom mléko tohle : Čerstvé pasterované mléko určené k okamžité spotřebě. Neobsahuje žádné konzervační látky. Není nutno dále převařovat. Není narušeno žádným mechanickým zásahem, například odstřeďováním, zachovává si tak své typické vlastnosti, přirozený obsah smetany, lahodnou chuť i vůni.

Takže nějak upravené je. Je to z toho auta jak se z nej oziva: buuuu, čerstvé mléko :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
24.2.21 10:50

@lleennttiillkkaa
Tak možná zkažené nebylo ale určitě se vyzvraceli z nej. Neměli nic jiného ten den a začali oba zvracet najednou. Kdyby to byla třeba viróza, tak by to mělo rozestup od sebe aspoň několik hodin. Ale tohle bylo opravdu oba během asi 5 minut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3821
24.2.21 10:52

@Kasinka9 Z toho auta už jsme měli mléko i jiné výrobky stokrát a vždycky úplně v pohodě. Buď jste měli smůlu zrovna na nějaké zkyslé - nicméně ani po zkyslém člověk běžně nezvrací, navíc si myslím, že by to děti nevypily, protože by jim to nechutnalo - ale spíš si myslím, že prostě na to méně upravené mléko nejsou zvyklé.

Nebo je třetí možnost, že jim bylo blbě z něčeho úplně jiného, akorát měly také to mléko, které se zvrací vždycky sražené, to způsobí kyseliny v žaludku, je jedno, jaké bylo předtím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3821
24.2.21 10:54

Jo a jestli ho ještě máš, tak k němu čichni nebo trochu ochutnej a jestli je opravdu kyselé, tak jim napiš a oni ti další týden vrátí peníze. Ale tedy stává se to spíš v létě, že prostě některá várka zkysne rychleji, než takhle v zimě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat