Děti se nechtějí stěhovat

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
9257
4.7.22 20:45

Děti se nechtějí stěhovat

Hezký večer,
nastinim situaci. Bydlíme v domě manželových rodičů 10 let a narodily se tu naše děti, kterým je teď 9,6,4. Manžel je jedináček a tchán dům s stavěl trigeneracni, aby tu žili prababi, oni a my. Jenže my žijeme s nimi se společnou kuchyní a obyvakem a v podstatě jsme tu pořád braní jako malé děti, co jsou neschopni. Nic se na zahradě nesmí udělat bez souhlasu tchána, tak je to už 20 let od dodělání domu nehotové. Vztahy s tchýni všelijaké. Motá se do výchovy, ale děti ji milují a vykryva mi hlídání.
Teď se nám naskytla koupě krásného velkého bytu v centru města za dobrou cenu. Jenže nejmladší a nejstarší brečí a nechtějí se stěhovat. Že nebudou mít zahradu, nebudou moct si hrát a spát v zahradním domečku, co teď manžel postavil a že mají v sousedství kamarády. Řešíme, co s tím. Jestli máme právo je vytrhávat z jejich prostředí nebo jestli si zvyknou nebo jestli to ještě nějak nezkusit vyřešit. Bohužel dům koupit nemůžeme, na to nemáme finance.

Do toho moje záda, která mě už zase bolí. Jsme po dvou operacích ploténky a i přes cvičení nejsem 100pro fit. Budu teď měnit práci a potřebuju být ok, tak na tom makám, ale nevím, jestli to zvládnu.

Děkuji za všechny reakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9257
4.7.22 20:50

Dcera brečí, že tam nebude mít svoje piano, na které hraje a je po tchánovo otci, takže by nám ho zřejmě nedal. Obecně bychom se s nimi asi rozcházeli ve zlém, že by naše důvody nepochopili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
4.7.22 20:51

Strasny, proč nemáte vlastní kuchyň a obývák když je to velký barák? Kdo tam ještě bydlí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60002
4.7.22 20:52

Nechápu. Když je dům pro tři generace (otec taky takový postavil). Jak je možné, že máte společnou kuchyň? Dům pro tři generace má přece tři bytové jednotky. Jinak zapeklitá situace. Pokud máte možnost, koupit za dobrou cenu byt. Tak ten koupit určitě, přestože by se do něj nestěhovalo. A měl tam jít nájemník. Je to pořád investice a zadní vrátka. Třeba se tcháni uklidní, když zjistí, že hrozí, že tam zůstanou sami v tak velkém domě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9257
4.7.22 20:56

Ptz jedna jednotka je 2+1 a tam bydlí prababi. Je jí 90 a uvažovalo se, že až babi nebude, půjdou tam tchanovci a my budeme v té velké části. Ta má dvě patra a nahoře se dala udělat kuchyň ale ve zkoseném podkroví a nedotahlo se to, takže my máme nahoře tři pokoje a koupelnu a WC a dole je kuchyň obývák, koupelna a ložnice tchanovcu. Společný suterén, koupelna atd. Takže výhledově bychom byli v té větší části, ale tchán ten dům miluje a nic se tu nesmí zničit, předělat atd no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1915
4.7.22 20:56

Už bych byla dávno pryč..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
21597
4.7.22 20:57

Ano, máte plné právo se přestěhovat, jasně že budou děti smutné. To zvládnou. Alepsoň budou motivovaní jezdit k babičce a dědečkovi a vy budete mít víc klidu.

Samozřejmě že si zvyknou.

Nejspíš se pak budete vracet, až rodiče zestárnou a tím spíš se již odrostlým dětem bude hodit byt ve městě, daleko od rodičů.

Rozhodně do toho jděte, tohle je rozhodnutí, které děti opravdu nedomyslí a reagují prostě jen na to, že nechtějí změnu. No, nedá se svítit.

Příspěvek upraven 04.07.22 v 20:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21447
4.7.22 20:57

Popřemýšlela bych, jak moc vás s mužem společné bydlení ovlivňuje jako pár a jako rodinu. Zda stojíte ve vztahu ke tchanovcum za sebou nebo se kvuli ním třeba hadate. Pokud to druhé, tak za to by zahradní domeček a piano nestalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60002
4.7.22 20:59

Jak se ke stěhování staví muž?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9257
4.7.22 21:00
@Cuddy píše:
Popřemýšlela bych, jak moc vás s mužem společné bydlení ovlivňuje jako pár a jako rodinu. Zda stojíte ve vztahu ke tchanovcum za sebou nebo se kvuli ním třeba hadate. Pokud to druhé, tak za to by zahradní domeček a piano nestalo.

No my jsme za jedno. Trpime samozřejmě nedostatkem soukromí a svobody. Manžel se s nimi hádá víc, ptz ho to štve, že se nevyužívá potenciál domu a nenechají ho nic udělat. Piáno musíme sehnat nové, taky na něj hraju. Děti by mohly na víkend k babi, ptz to nikdy vlastně nezažily, když je tu měly denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.7.22 21:01
@Dara90 píše:
Už bych byla dávno pryč..

Ani bych tam nezačínala bydlet a to sama žiju 15 let ve vicegeneračním bydlení s manzelovými rodiči a předtím jsem žila s rodiči a babičkou.
Vždy jsme měli oddělené jednotky. 8)
To je naprostý základ. Za vašich podmínek bych do bytu utekla dávno. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
9257
4.7.22 21:03
@Kelsey píše:
Jak se ke stěhování staví muž?

Je svolný a dokonce aktivní, ptz ví, že já jsem z toho psychicky hotová a nedávám to. Je to jiný životní styl, jiný postoj k úklidu atd. Nic se tu nesmí vyhodit, sbírá se všechno od starých koberců, přes kožich po tetě a desatero monterek po mrtvém strejdovi atd atd. Ale třeba jsem nevděčná, ptz tu platíme jen nájem a energie a máme úrodu ze zahrady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.7.22 21:03

Jako člověk, který bydlí s rodiči asi 15 let, ti vřele doporučuji odejít. A to máme oddělené byty a dobré vztahy. Ale to, že nemáš žádné soukromí ti žádné hlídání nevynahradí. My jsme si kvůli soukromí nakonec pořídili chatu. Chceme být taky někdy sami bez rodičů i bez dětí.

• Citovat
  • Nahlásit
23631
4.7.22 21:04

Byt koupit a dát nůž na krk bud dovolí dodělat vlastní kuchyn atd a nebo se stěhujete

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5063
4.7.22 21:04

@Ariadne já bych se odstěhovala. Děti si zvyknou :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu