Děti v autě - jak se vlastně správně zachovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 10.03.18 20:44
Děti v autě - jak se vlastně správně zachovat?

Zdravím vás, dnes jsem byla nakupovat a když jsem zaparkovala u obchodního centra, všimla jsme si, že v autě vedle mě kromě dvou holčiček nikdo není. Měly otevřená okénka, té jedné bylo asi 6, druhá tak tříletá. Vypadaly vesele, seděly v autosedačkách, ta starší dělala blbosti. Chvíli jsem na to koukala, ale říkám - ok, třeba rodič jen odběhl do nedalekého stánku pro zmrzlinu nebo tak. Nakupovala jsem asi 30-40minut a když jsem se vrátila do auta, holčičky stále tam. To už jsem byla naštvaná, byly navlečené v zimních bundách, zapnuté v sedačkách, dnes na slunku docela teplo. Ta menší už byla taková ukňouraná, větší se ji snažila zabavit (bylo to slyšet z těch otevřených okýnek). Už jsem byla odhodlaná, že zavolám policajty, ale objevil se zřejmě tatínek a odjel, na konfrontaci s ním jsem neměla odvahu (se svým rok a půl dítětem v náruči). Tak přemýšlím - co vlastně dělat v takové situaci? Zavolali byste policii? Co kdyby se mezitím rodič objevil a odjel - musela bych ještě řešit zbytečný výjezd? Nebo byste se pokusili třeba děti z auta dostat (skrz okýnko otevřít dveře) a pak s nimi počkat na rodiče někde ve stínu? Mám strach, abych příšte ještě třeba nedostala přes hubu, že si rodič odběhl pro cigára a já hned volám policajty. Je mi z toho smutno :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Františka85
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 10.03.18 20:48

Nebyl ani mráz ani vedro. Není to ideální, ale tragédie taky ne.

Helileli
Závislačka 2630 příspěvků 10.03.18 20:50

@Kočičí duše zachovalá bych se podle stavu děti, zchvacene rudé vrestici dítě bych odtamtud vytáhla i za cenu rozbitého okénka, zároveň bych volala policii a záchranku. Znuděně kňourající dítě bych nechala, pokud by se zrovna nepokoušeli odbrzdit auto.

lamicina
Ukecaná baba ;) 1815 příspěvků 10.03.18 20:51

V počasí jako dneska a v situaci jak popisuješ bych policii určitě nevolala.

radkka
Generální žvanilka 20263 příspěvků 10.03.18 20:52

Do cizího auta bych lezla jen, kdyby bylo vedro, kdyby se dětem viditelně něco dělo - šlo o jejich zdraví. Policii bych také nevolala, ale asi bych počkala, jestli se tam vůbec někdo vrátí, jsem strašpytel a žralo by mě svědomí. Nicméně u nás ve městě nedávno takhle dítě zemřelo, zřejmě se udusilo, bylo mu pár měsíců. :pocitac:

Alyss1
Závislačka 2749 příspěvků 6 inzerátů 10.03.18 20:54

Tak ja dnes to opravdu na prehrati nebylo ani nahodou. Ja bych to teda neudelala nikdy ale to je mimo diskuzi.

Ale jinak pokud by bylo fakt vedro a bylo by to nebezpecne- ve 30 srupnich staci par minut. Volala bych policii.

V uvedenem pripade ne. Neni horko a sesrileta by otevrela dvere.

MalinkaMil
Kecalka 121 příspěvků 10.03.18 20:57

Asi bych to řešila i podle věku, ta 6letá už podle mě bude schopná se odpoutat v případě potřeby klidně i prolést k předním dveřím, kde nejsou dětské pojistky a otevřít si a to druhé dítě, nebylo zas tak malé… ale kdyby bylo jedno z nich ještě třeba v kojeneckém věku, tak bych je zavolala… některý rodiče toho pro svý pohodlí obětují až moc :zed: :zed:

katyna1984
Kecalka 450 příspěvků 10.03.18 20:59

Tak šestileté dítě už si snad umí trochu poradit, taky když třeba jen přibrzdim v tomhle počasí u lékárny, nechám v autě ročního se sedmiletou. Má u sebe mobil a tu chvilku se bez problémů postará, případně sebe i bráchu bez problémů odpoutá a vystoupí. Rozlišovala bych malé děti o samotě a ty, které už jsou samoobslužné.

Esufi
Zasloužilá kecalka 655 příspěvků 10.03.18 21:04

Vloupávat se do cizího auta, když venku není žádné horko? Ne, fakt ne. Neříkám, kdyby byly tropy, ale to by byl jiný případ. Půl hodiny není nic děsivého. Navíc - i můj tříletý synovec se uměl z autosedačky odepnout, bundu si zvládnou případně děcka taky sundat - nejsou nesvéprávné. O případnou pomoc si dokážou říct.

tulipán
Ukecaná baba ;) 2466 příspěvků 10.03.18 21:06

@Kočičí duše “Tatinek” byl s prominutim ho..do. Kolem obchodaku obcas takto deti vidivam a je mi z toho smutno. Jednou dokonce maly nestastny kojenec. Dneska to nebylo na extra prehrati, okenka byla otevrena, ale tohle se prece nedela, nechat dite v aute jako psa. Deti mohl nekdo unest nebo ublizit jim, a to neni scifi scenar, kamaradce malem unesli dite v obchode skoro pod rukama, pustila kosik, otocila se a uz baba ujizdela s deckem pryc, vystrovala to policie. Do auta mohl nekdo nacouvat, deti zranit a rodice nikde. Ja to nechapu. Take bych rada vedela, jak se zachovat spravne, nechci nikomu skodit, nekteri lide jsou ke svym detem opravdu bezohledni.

katyna1984
Kecalka 450 příspěvků 10.03.18 21:15

@tulipán no vidíš a mě momentálně v době chřipkové epidemie a rozdílu teplot při přechodu auto - venek - lékárna přijde k těm dětem ohleduplnější je tam chvilku nechat. I právě s ohledem na to, že prostě takhle velké děti už jsou poměrně samostatně bytosti.

blobfish
Závislačka 4416 příspěvků 10.03.18 21:20

I šestileté dítě je schopné třeba použít mobil, dostat se v případě potřeby z auta a podobně, odepnout se ze sedačky a sundat si bundu zvládají i tříleté děti. Takže pokud by děti zjevně neměly nějaký problém, neřešila bych to. Opuštěný kojenec nebo plačící batole by bylo něco jiného.

@tulipán To už jsou docela paranoidní scénáře, ne?

Aspera
Generální žvanilka 20019 příspěvků 1 inzerát 10.03.18 21:20

Taky bych se do auta nedostávala v tomto počasí. V případě letní dnů, bych volala policii a poté bych se pokusila děti z auta dostat, pokud by bylo vidět, že jim začíná být zle.
Bohužel chování rodičů k dětem je různé a né vždy dobré.

Kolikrát jsem zažila, že děti zůstávají v autě sami na vlastní žádost, nechtějí běhat s rodiči po krámu. Já bych si to nelajzla, protože mi stačilo nechat dítě před domem, že doběhnu pro jednu věc domů a malá za mnou přišla.

Aspera
Generální žvanilka 20019 příspěvků 1 inzerát 10.03.18 21:22
@katyna1984 píše:
@tulipán no vidíš a mě momentálně v době chřipkové epidemie a rozdílu teplot při přechodu auto - venek - lékárna přijde k těm dětem ohleduplnější je tam chvilku nechat. I právě s ohledem na to, že prostě takhle velké děti už jsou poměrně samostatně bytosti.

Přesně tak. Děti jezdí v autě bez bund, takže vyběhnutí do lékárny, domů pro zapomenutou věc atd. bych taky takto řešila, dcera mi to bohužel nedovoluje, nevydrží tam.

Kosopemi
Kecalka 161 příspěvků 29 inzerátů 10.03.18 21:25

Policii bych volala, jen pokud by se opravdu dlouho nikdo nevracel. Byla jsem nedávno v podobné situaci, naštěstí se vyřešila brzy. U Penny jsme zastavili vedle auta, kde v sedačce „řval“!!! malý klučina (cca.rok a půl). Předpokládám, že spal a rodič si odskočil nakoupit, jenže se malý mezitím probudil. Manžela jsem nechala v autě, kdyby se ten chlapeček zalykal nebo něco a rychle jsem koupila jen pečivo. Mezitím se někdo k autu vrátil a odjeli, ale ten pocit, že tam ten malý je a nikdo u něj mě žral celou dobu, co jsme nakupovali. Chápu, že nechtěli dítě budit a ten den nebylo zrovna vedro, ale stát se mohlo cokoli :(

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Perný den Michaely Badinkové: Před zkouškou Tváře musela zavolat odtahovku!

Michaela Badinková (39) už je v plném proudu příprav na TTMZH a právě chystá... číst dále >

Zdravotní stav Menzela se nezlepšuje, jaké změny provedla jeho žena Olga?

Kolem režiséra Jiřího Menzela (80) je opět rušno, podle dostupných informací... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Reklama