Děti ve městě, chození sami venku

Anonymní
7.6.20 21:54

Děti ve městě, chození sami venku

Ahoj, prosím, chci se zeptat vás, kteří bydlíte ve větším městě, třeba na sídlišti, jestli pouštíte děti samotné ven a jak daleko…My se přestěhovali teď na sídliště a naše děti (8 let a 11 let) by chtěli s kolobezkami ven, ale ještě jsem je nepustila, jsme tu 14 dní a ještě to tu moc neznají a mám trochu strach, jsem v tomhle dost úzkostná. Od kolika let chodily vaše děti sami venku? Děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

700
7.6.20 22:01

Na sidlisti chodi 11lete deti bezne ven samy. Rekla bych, ze tak od tech 8-9 let je to normalni a bezne, deti potrebuji nejskou svobodu, aby nabyly sebejistotu. Pokud budou jezdit nekde kolem baraku plus ta starsi ma pravdepodobne i mobil, tak uprimne nevim, ceho se bojis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3652
7.6.20 22:04
@kalie píše:
Na sidlisti chodi 11lete deti bezne ven samy. Rekla bych, ze tak od tech 8-9 let je to normalni a bezne, deti potrebuji nejskou svobodu, aby nabyly sebejistotu. Pokud budou jezdit nekde kolem baraku plus ta starsi ma pravdepodobne i mobil, tak uprimne nevim, ceho se bojis.

Já se bojím vždy, aby se někde nezatoulaly, aby je někdo někam nevylakal, ale svobodu děti potřebují. A pokud jsou na mobilu…

Příspěvek upraven 07.06.20 v 22:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5760
7.6.20 22:04

Podle nadpisu bych čekala děti ve věku 5-6 let, u 8 a 11 letých je snad jedinou podmínkou, aby se naučily novou adresu pro případ, že by trochu zabloudily, tak aby se mohly zeptat na cestu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1657
7.6.20 22:07

Holky 8 a 9 let litaji venku samy. Mame sledovani v jejich telefonech, tak vime kde se pohybuji. Krajske mesto. Ziji tu od narozeni, obihaji hriste po sidlisti. Rusna silnice je na druhou stranu nez hriste, tam nechodi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
823
7.6.20 22:07

Nauč je adresu a když se ztratí, ať se zeptaji. Jinak nevím, čeho se bát… Jasně, doprava, ale to bude za pár měsícům stejné.

Bylo mi cca těch jedenáct, když jsem jela tramvají ze Spojovací na Vaclavak za mámou do práce, tramvaj nás na Nákladovém nádraží vyklopila, že výluka, tak jsem vyhledala náhradní autobusovou dopravu, autobus mě odvezl objížďkou někam do (pro mě) horoucich pekel a tam nás všechny taky vyklopil, protože uvazl v beznadějné koloně. Bloudila jsem asi hodinu v neznámých částech Prahy, ale nakonec se mi podařilo najít ten Václavák :blush: (ptát na cestu jsem se nechtěla, chtěla jsem to najít sama). Oni si poradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
700
7.6.20 22:09
@SarkaNovo píše:
Já se bojím vždy, aby se někde nezatoulaly, aby je někdo někam nevylakal, ale svobodu děti potřebují. A pokud jsou na mobilu…Příspěvek upraven 07.06.20 v 22:06

Jasne, nerikam, ze nemam vubec strach, ale to by clovek ty deti nemohl vubec pustit ven. Nainstaluj jim do mobilu tu sledovaci aplikaci a muzes si kontrolovat, kde presne jsou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2543
7.6.20 22:18

Já mám 8 letou nejstarší a pouštím ji max do krámu 100 metrů, kam nemusí přecházet, ale v 9 letech už bude muset chodit občas do školy sama, máme tu přechod auta i tramvaje a bez světel, takže se ještě bojím a ani ona nechce…

V 11 letech bych pustila s instrukcemi kam nejdál a pokud nebude vědět, kde je, at okamžitě zavolá, Asi bych s ní do okolí i 8 letou pustila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
442
7.6.20 22:18

Určitě to zvládnou ;) Ja jela ve 12 letech sama vlakem pres pul republiky za babí a dědou. I s prestupem v Praze. Zpětně nějak nechapu, ze me nasi pustili :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
436
7.6.20 22:24

My jsme z menšího města a děti chodí samy ven už dávno cca od 5 let mohl syn chodit se starším sousedem a jen okolo baráku. Ted mu je 9 a už má dovoleno občas i někam trochu dál, ale musí se mě zeptat a mít u sebe mobil… dceři je teď taky 5 a už ji občas pustím s bráchou, nebo se starší sousedkou…I tak pořád číhám u oken kde jsou a co dělají. :) Ale volnost potřebují…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2553
7.6.20 22:26

Ve městě jsem holky začla pouštět tak od 5-6 ale na ohraničený dvůr bytovky.. ohledně sídláku, tam chodí děty samy tak od 1-2.třídy.. většinou jsou hřiště ve vnitroblocích, tak je matky vidí z oken, nebo mají mobily, nebo jsou dohodnutí, že se ohlásí průběžně každou hodinu zespod zvonkem, prostě jak kdo.. skleníkové kytky to nejsou.. školkové děti jsem už taky viděla lítat samotné, ale skoro ze 100% jsou jiného etnika :mrgreen:
na chalupě/vesnici přitom děti od 3-4let jsou venku s ostatními, de facto žádný provoz (auta).. je to jiné holt.. všichni se znají, jsou tam ploty, zahrady.. nedá se to právě se sídlištěm moc srovnávat, tam se může stát cokoliv..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17076
7.6.20 22:27

U nas behaji tak od 6 let, ale ve skupinach. 11 lete bych pustila uz v pohode, to mladsi podle toho jak je schopné, ale společně proč ne :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
yse
923
7.6.20 22:43

Kdyz si vzpomenu jak jsem jako dite snad od sedmi let volne behala s partou deti z ulice (tenkrat projelo za odpoledne par aut) a nikdo mi nestal za zadkem a mamka me zavolala az na veceri, tak to dnes nechapu. O vlastni deti mam asi prehnany strach, ale kdyz vidim jak v kdysi klidne ulici (jako za meho detstvi) jezdi auta rychle, tak nemam odvahu je na te ulici bez dozoru nechat. Bojim se aut a i lidi, dnes nevite kdo jde kolem. Vim, ze do budoucna budu muset oteze povolit, ale asi pridam nejaky organizovany sport, aby nebyl cas se moc poflakovat po ulici a vymyslet blbosti. Tezko radit, mam mensi deti, ale asi bych urcila okruh (hriste, obchod, dum kamaradek), kde bych vedela, ze ty deti vzdy najdu plus telefon. Jeste je otazka, zda je na starsi dite spolehnuti, ze se postara o mladsi a nebude mu to vadit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.6.20 22:53

Bydlime v Praze, syna poustim ven pred barak (i na kolobezce) samotneho nebo s kamaradem z domu od 5ti let. Ze nesmi s nikym cizim nikam chodit je pravidelne mnou informovany.

• Nahlásit
  • Citovat
43554
8.6.20 03:41

Na „sídlišti“ v několika milionovém městě pouštím dítě samotné ven od 7 let, v té době chodil hlavně se staršími kamarády. V devíti už v pohodě chodí se stejně starými kamarády. Na pražském sídlišti jsem neměla problém ho pustit ven v 8 letech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama