Děti ve výlučné péči otce - proč ne???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ynets
Povídálka 31 příspěvků 06.05.19 16:21
Děti ve výlučné péči otce - proč ne???

Když jsem se ženou bydlel ve společné domácnosti, fungovali společně se 2 dětmi jako rodina, nikdy by mě nenapadlo, že diskriminace otců v otázce svěření dětí do střídavé či výlučné péče je v této zemi tak vysoká. S ohledem na judikáty Nejvyššího i Ústního soudu ve věci „rovnoprávnosti otců a matek a uplatnění jejich práv k dítěti“ mě o to více mrzí, že jsem zažil společně s dětmi 2 roky období dlouhého odloučení, kdy prostřednictvím křivého obvinění mé osoby (týrání ženy, týrání dětí, ohrožení výchovy dětí a mnoho dalšího) dosáhla má žena stavu, kdy mi byl soudně formou předběžného opatření umožněn pouze minimální styk s dětmi. Vyšetřování kriminální policie, šetření OSPOD, soudní znalecké posudky, aj. však následně ukázali, kde je pravda, co je ve skutečném zájmu dítěte a jak se věci vlastně mají a děti byli svěřeny do mé výlučné péče, matce umožněn pouze styk asistovaný 1× za 14 dní..Během těžkých dvou let jsem měl možnost potkat mnoho tatínků s podobným osudem a řeknu Vám, že je velmi smutné, že mnoho matek dokáže pouze z důvodu zloby ke svému bývalému manželi (ať je tato zloba oprávněná či nikoliv) ublížit nejen dotyčnému otci, ale především dětem. Myslím si, že tak jako mnoho žen je již v dnešní době úspěšných podnikatelek, zaměstnankyň, političek, atd. tak je naopak mnoho mužů výbornými tatínky. Byl bych moc rád, aby naše společnost, a především ženy v ní, si toto uvědomovaly a nechovaly se jako moje manželka. Statistiky i případy u opatrovnického soudu totiž jasně ukazují trend, že matky často využívají křivých obvinění k tomu, aby získali děti do své výlučné péče..situace pak dopadne tak, že soudně jsou děti svěřeny do výlučné péče otce a je zahájeno trestní stíhání matky. Děkuji za Vaše názory, příspěvky - ať souhlasné či nesouhlasné.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Chawa
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 06.05.19 16:31

Omlouvám se, ale gratulovat Vám nebudu. To, co Vám udělala ona, je opravdu strašné, ale vy jste se jí pomstil stejnou měrou, a bohužel to nejvíce odnesou děti. Situace „oko za oko…“ je v tomto případě tím nejhorším řešením. Jediným řešením je alespoň formální usmíření z obou stran a dohoda, kde budou fungovat OBA rodiče. Pokud to neuděláte, jednou pochopíte, když vám děti za to „poděkují“, nebo se to na nich nadosmrti podepíše.

Příspěvek upraven 06.05.19 v 16:35

Chawa
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 06.05.19 16:32

… a někdo musí začít, někdo z vás dvou musí dostat rozum.

Cenarius
Kecalka 362 příspěvků 06.05.19 16:36

@Chawa ale on nemel moc na vyber..

Monchichik
Echt Kelišová 8347 příspěvků 06.05.19 16:38

Tak vy jste si evidentně zasloužili jeden druhého, není normální, čeho jste schopní oba dva…ale že to musí odnášet ty děti, to by mělo být trestné…

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 671 příspěvků 06.05.19 16:40

Nadpis a obsah prispevku vam moc nekoresponduji. Jasne, ze jsou nektere situace, v kterych je adekvatni, aby byli deti predevsim ci vylucne v peci jednoho rodice. Ale vas prispevek zni jako: „potrebuju se s nekym zhadat a v okoli mi dosli dobrovolnici“ - na nic se neptate, o nicem nepochybujete, ale pusobite, jako byste doufal, ze vas prispevek bude hodne provokovat. Proc?! Jeste jako prvni prispevek tohodle niku tady… Prestoze verim, ze smutny pribeh, ktery popisijete se bohuzel v mnoha rodinach skutecne s ruznymi obmenamo odehral, mam sto chuti napsat: NEKRMTE TROLY

riccius
Kecalka 320 příspěvků 06.05.19 16:42
@Monchichik píše:
Tak vy jste si evidentně zasloužili jeden druhého, není normální, čeho jste schopní oba dva…ale že to musí odnášet ty děti, to by mělo být trestné…

Z čeho vycházíte, že ten pán se zachoval stejně ke své bývalé, jako ona k němu?

Monchichik
Echt Kelišová 8347 příspěvků 06.05.19 16:46

@riccius Já někde píšu, že se k ní choval stejně? Píšu o tom, že nebyli schopní se dohodnout, třeba i za účasti mediátora, ona na něj trestní oznámení a on jí to vrátí výlučnou péčí a návštěvami pod dozorem, takže si nemají navzájem co vyčítat. Dospělí lidi a nejsou schopní v zájmu dětí udělat dohodu. A v tomhle se potácí ty děti…

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 2400 příspěvků 06.05.19 16:58

Takže bývalá byla svině a umožnila ti minimální styk, takže jsi jí to hezky vrátil tím, že má teď minimální styk ona. Moc pěkné, navíc zabalené do vzletných keců o tom, jak oba rodiče jsou stejně důležití. Vy dva si nemáte co vyčítat.

Co takhle se přestat chovat jako kreténi a myslet především na ty děti?

riccius
Kecalka 320 příspěvků 06.05.19 17:00
@Monchichik píše:
@riccius Já někde píšu, že se k ní choval stejně? Píšu o tom, že nebyli schopní se dohodnout, třeba i za účasti mediátora, ona na něj trestní oznámení a on jí to vrátí výlučnou péčí a návštěvami pod dozorem, takže si nemají navzájem co vyčítat. Dospělí lidi a nejsou schopní v zájmu dětí udělat dohodu. A v tomhle se potácí ty děti…

Tak to s Vámi velmi nesouhlasím. Nechtěl bych, aby někdo kdo nemá problém křivě obvinit nevinného člověka, vymýšlet si, intrikovat jen z důvodu pomsty, aby měl vliv na výchovu mých dětí. I kdyby to byla jejich biologická matka. A vůbec to nesouvisí s tím, jestli někomu něco vracím. Tedy pro děti určitě je lepší výlučná péče, než střídavá. A jsem rád, že zakladatel patří mezi tu menšinu, kterému se to povedlo. Škoda jen, že i když se jedná o trestný čin, málokdy je ta žena odsouzena.

Monchichik
Echt Kelišová 8347 příspěvků 06.05.19 17:03

@riccius No tak v tom případě je to jeho problém, že pořídil svým dětem takovou matku, nevěřím tomu, že se jednoho rána probudila a šla na něj dát trestní oznámení…A se střídavou péčí též nesouhlasím, to je prostě pro děti zlo…

Masina
Kecalka 106 příspěvků 06.05.19 17:04

Jsem ráda, že se ti povedlo děti vybojovat. Neumím si představit (jak ti zde někteří vyčítají), že bych se po dobrém domlouvala s člověkem, který by mi cíleně tak ublížil jako tvá žena tobě a ubližovala těmi výmysly i dětem. Na asistovaném styku matky s dětmi mě nic nepřekvapuje, protože by je jinak dál naváděla, vymýšlela si a tím by jim škodila dál. Pokud jeden z dvojice rozvod takto neférově vyhrotí, musí se ten napadený bránit.

riccius
Kecalka 320 příspěvků 06.05.19 17:10
@Monchichik píše:
@riccius No tak v tom případě je to jeho problém, že pořídil svým dětem takovou matku, nevěřím tomu, že se jednoho rána probudila a šla na něj dát trestní oznámení…A se střídavou péčí též nesouhlasím, to je prostě pro děti zlo…

Souhlasím, že může za to, že svým dětem pořídil takovou matku. (Sám bude asi ještě ve zbytku života trestán tím, že některé její negativní vlastnosti budou mít i děti). Ale nebudeme plakat nad rozlitým mlékem, nebo nadávat tomu, kdo ho rozlil, ale zkusíme to uklidit, ne?
A asi se ráno jen tak neprobudila. Možná, že třeba napsala na emimino, že to vypadá bledě, že její ex je slušný člověk a má šanci dostat děti do střídavky, ale to ona nechce za žádnou cenu, a některé zde přítomné expertky jí to poradily. A jí to přišlo jako dobrý nápad.

zoidberg
Extra třída :D 12872 příspěvků 06.05.19 17:15

Nechápu, jak může někdo zakladateli vyčítat, že se snažil očistit své jméno a zbavit se nechutneho obvinění. A že je dostal do své péče je snad samozřejmé, kde by děti jinak trávili stridavku? V kriminále s maminkou a ještě jednou tetou na cele? Sakra maminy zapojte mozek!

truelly
Závislačka 3227 příspěvků 06.05.19 17:22
@SlečnaDahlia píše:
Takže bývalá byla svině a umožnila ti minimální styk, takže jsi jí to hezky vrátil tím, že má teď minimální styk ona. Moc pěkné, navíc zabalené do vzletných keců o tom, jak oba rodiče jsou stejně důležití. Vy dva si nemáte co vyčítat.Co takhle se přestat chovat jako kreténi a myslet především na ty děti?

Asi tak nějak…Proč ses nezachoval, jako ten moudřejší :potlesk: s ohledem na děti :zed: vždyť ti tak drsně vůbec nemuselo dopadnout, kdybys šel partnerce víc na ruku 8)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama