Děti x ex a narozeniny

Anonymní
17.5.21 18:45

Děti x ex a narozeniny

Holky mám hroznou zlost a jdu sem asi jenom upustit páru, protože řešení to stejně nemá.
Jsem už léta rozvedená, s ex máme více dětí ve věku od školáků přes puberťáky až po dospělé. Děti jsou v mojí péči. S otcem se vídají cca 3-4 do měsíce na pár hodin. Přes noc s ním nejsou nikdy, k sobě domů je nevodí. Nextka je vyštípala, bydlení je její. O nic co se týká dětí se nezajímá a nestará. když ho požádám o nějakou pomoc v souvislosti s dětmi a to je hodně málo kdy někdy mi ani neodpoví, někdy teda nakonec pomůže, když ho k tomu vyloženě dokopu a předchází tomu z jeho strany většinou tisíce výmluv proč nemůže, nejde to atp. Vlastní zájem a iniciativa nulová. Alimenty platí, alespoň, že tak.
Na tohle všechno jsem si zvykla, už to neřeším, víceméně je mi to jedno.
Teď k věci.
Včera se děti úplně náhodou od jednoho příbuzného dozvěděly, že tatínek pořádá rodinnou oslavu svých narozenin, na kterou pozval svoje rodiče a sourozence s rodinami. Jediný kdo zván není jsou naše děti. Důvod je jasný. Nextka je tam nechce. Podotýkám, že se to bude odehrávat na neutrální půdě. Ne u nich doma. Děti to berou docela sportovně, mají s ním bohužel dost zkušeností svého druhu, takže jsou poměrně otrlé. Ale přeci jenom bylo vidět, že jsou nepříjemně zaskočeny a mrzí je to.
Holky kdo něco podobnýho nezažil nikdy nepochopí, jaký to je bezmocně se dívat na úplně zbytečný smutek a trápení vlastních dětí :( Kdybych ho v tu chvíli měla po ruce, tak mu snad naplivu do obličeje…
Když jsem se trochu sebrala napsala jsem mu, že děti o té oslavě vědí a proč jim tohle dělá. Dle očekávání mi vůbec neodepsal. Což je standartní způsob jeho ne/komunikace.
Aby toho nebylo málo chodí jedno dítě do třídy se sestřenicí. V pondělí si s p. učitelkou vždy líčí zážitky z víkendu. Když si představím, jak sestřenice bude vyprávět o zážitcích z oslavy a moje dítě tam bude sedět a poslouchat to, je mi fakt hrozně…
Holky vím, že to asi není příliš vyzrálé, za to je to trapné a hlavně zbytečné :oops:. Ale nemáte někdo nějaký nápad, jak exovi znepříjemnit život, aniž by se to negativně dotklo dětí?
Podotýkám, že rodině na oslavě určitě nakuká, že děti pozval, ale ony už měly jiný program, takže se omluvily, nebo tak něco. Uvažovala jsem o tom, že bych jeho rodině před oslavou poslala SMS, aby mu to až tak úplně neprošlo, ale asi je to hloupost :?
Omluvte prosím anonym, chodí se příbuzní i známí, kteří znají můj nick.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32014
17.5.21 18:52
@Anonymní píše:
Holky mám hroznou zlost a jdu sem asi jenom upustit páru, protože řešení to stejně nemá.
Jsem už léta rozvedená, s ex máme více dětí ve věku od školáků přes puberťáky až po dospělé. Děti jsou v mojí péči. S otcem se vídají cca 3-4 do měsíce na pár hodin. Přes noc s ním nejsou nikdy, k sobě domů je nevodí. Nextka je vyštípala, bydlení je její. O nic co se týká dětí se nezajímá a nestará. když ho požádám o nějakou pomoc v souvislosti s dětmi a to je hodně málo kdy někdy mi ani neodpoví, někdy teda nakonec pomůže, když ho k tomu vyloženě dokopu a předchází tomu z jeho strany většinou tisíce výmluv proč nemůže, nejde to atp. Vlastní zájem a iniciativa nulová. Alimenty platí, alespoň, že tak.
Teď k věci.
Včera se děti úplně náhodou od jednoho příbuzného dozvěděly, že tatínek pořádá rodinnou oslavu svých narozenin, na kterou pozval svoje rodiče a sourozence s rodinami. Jediný kdo zván není jsou naše děti. Důvod je jasný. Nextka je tam nechce. Podotýkám, že se to bude odehrávat na neutrální půdě. Ne u nich doma. Děti to berou docela sportovně, mají s ním bohužel dost zkušeností svého druhu, takže jsou poměrně otrlé. Ale přeci jenom bylo vidět, že jsou nepříjemně zaskočeny a mrzí je to.
Holky kdo něco podobnýho nezažil nikdy nepochopí, jaký to je bezmocně se dívat na úplně zbytečný smutek a trápení vlastních dětí :( Kdybych ho v tu chvíli měla po ruce, tak mu snad naplivu do obličeje…
Když jsem se trochu sebrala napsala jsem mu, že děti o té oslavě vědí a proč jim tohle dělá. Dle očekávání mi vůbec neodepsal. Což je standartní způsob jeho ne/komunikace.
Aby toho nebylo málo chodí jedno dítě do třídy se sestřenicí. V pondělí si s p. učitelkou vždy líčí zážitky z víkendu. Když si představím, jak sestřenice bude vyprávět o zážitcích z oslavy a moje dítě tam bude sedět a poslouchat to, je mi fakt hrozně…
Holky vím, že to asi není příliš vyzrálé, za to je to trapné a hlavně zbytečné :oops:. Ale nemáte někdo nějaký nápad, jak exovi znepříjemnit život, aniž by se to negativně dotklo dětí?
Podotýkám, že rodině na oslavě určitě nakuká, že děti pozval, ale ony už měly jiný program, takže se omluvily, nebo tak něco. Uvažovala jsem o tom, že bych jeho rodině před oslavou poslala SMS, aby mu to až tak úplně neprošlo, ale asi je to hloupost :?
Omluvte prosím anonym, chodí se příbuzní i známí, kteří znají můj nick.

To je ale ubožák…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64330
17.5.21 18:54

Dej mu pokoj.. I děti chápou mnohem víc, že prostě otec nemá zajem a nemá smysl ho nutit. Myslíš, že ti to v něčem uleví? Spíš se to nauč brát, jak to je.. Je blbej, tečka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1825
17.5.21 18:57
@Anonymní píše:

On si na děti ještě vzpomene, ale pro něj bude pozdě.
Jinak za normálních okolností, řešit problémy před dalšími členy rodiny je blbý, ale jestli víš, že se rodina bude ptát a on jim nakecá, že pozvané byli. Tak ano, dala bych jim vědět, třeba ze sebe udělala bl*ou a zeptala se ostatních členů rodiny.
Zda bude mít oslavu narozenin, že dětem nic neřekl, nepozval je atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1263
17.5.21 18:59

Mě taky táta nepozval ani jednou na vlastní narozeniny.
Ale s macechou a jejími 2 detičkami chodíval do cukrárny.
A víš co? Nedávno jsem s ním jako jediná biologická dcera utnula kontakt. To je zadostiučinění pro mě i mou mámu. Taky se trápila jako ty, když mě viděla smutnou, že mě táta nepozve.
Ať si na stará kolena nasere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1263
17.5.21 19:00

Tchyni napiš, že se děti ptaly, jestli se nějaká oslava koná. Že neví, jestli můžou přijít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35325
17.5.21 19:08

Je to kretén.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1580
17.5.21 19:08

Je to hajzl. Ono se mu to ale vrátí až jednou jako starej bude potřebovat pomoc a děti se na něj vykaslou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1623
17.5.21 19:11
@Anonymní píše:
Teď k věci.

Nepises o mem ex? To je jako pres kopirak. Podvadel me se zenskou, ktera ma 4 deti, o ty se stara, sve vlastni deti nezna. Naposledy, jsem ho pozadala, jestli by neprispel, mesicne 1000 Kc na doucovani angliny. Mesicne to stalo 2500Kc. Neodpovidal, po urgencich, zda tedy prispeje nebo ne, napsal, ze ne. Jsou to 2 roky a pred bekolika mesici prisla dcera s tim, ze jeji spoluzacka, kteta ma to doucovani, co jsme chtely, rikala, ze na to online doucovani chodi i dcera pritelkyne exmanzela. Bylo ji to lito. A takovych jobovek je vice. U nej neplati, ze krev, neni voda. On se o jeji deti stara tak, jak se o vlastni nestaral a to me boli a mam na sebe strasny vztek, ze jsem jim dala takoveho otce. Boze, ja byla taaak blba a mrzi me, ze za mou hloupost, pykaji deti, ale, uz to nejde vratit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1263
17.5.21 19:14

@karinka je zajímavé, jak muž jednoduše vymění vlastní dítě za cizí.
A s milenkou jde vše. Zajímavé. Taky chci být mrcha a využívat chlapy pro své dobro. Jenže to neumím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37378

Prd na to.tobe děti uvaří čaj, když jsi nemocná. někteří chlapi jsou idioti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1114

Vykašli se na to… a nebo víš co? Já být v tvém postavení, tak bych se s ním chtěla sejít a všechno bych mu to řekla - jak to děti mrzí a ať si uvědomí, že to jsou jeho děti a že o ně tímhle stylem rychle přijde a chtěla po něm vysvětlení, proč to dělá. Proč je takový podpantoflák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9179
17.5.21 19:19

Pokud máš s někým z té rodiny alespoň slušné vztahy, tak bych napsala info SMS, jak to je a víc to neřešila. Babička zájem nemá? Jinak je to fakt ubožák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.21 19:21
@fíkofka píše:
Vykašli se na to… a nebo víš co? Já být v tvém postavení, tak bych se s ním chtěla sejít a všechno bych mu to řekla - jak to děti mrzí a ať si uvědomí, že to jsou jeho děti a že o ně tímhle stylem rychle přijde a chtěla po něm vysvětlení, proč to dělá. Proč je takový podpantoflák.

To jsem zkoušela a ne jednou. On mě vyslechne většinu věcí odkýve, nebo se tváří, že o tom bude přemýšlet a v reálu si potom dál jede to svoje a nic se nezmění.

• Citovat
  • Nahlásit
1263
17.5.21 19:24
@Anonymní píše:
To jsem zkoušela a ne jednou. On mě vyslechne většinu věcí odkýve, nebo se tváří, že o tom bude přemýšlet a v reálu si potom dál jede to svoje a nic se nezmění.

Zapoj jeho máti, pokud žije.
Má o vnučky zájem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat