Děti z předešlých vztahu, svatba, dědictví

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.10.21 17:11

Děti z předešlých vztahu,svatba, dědictví

Dobrý den, potřebovala bych nezaujatý pohled na naší situaci, nebo třeba někdo z vás řešil to samé.

Já-12ti leta dcera z předešlého vztahu. Vlastním restauraci, fitko, vedu lekce jógy, fotím. Mám vlastní chatu a pozemky v CHKO

Partner- 16ti letý syn z předešlého vztahu. Vlastní kamionova autodoprava, velký pozemek a hotel.

Společně máme 2 letou dceru a nedávno jsme dostavěli dům, který je psán na oba.
Vše platíme na půl, výdaje okolo společné dcery, jídlo, elektriku, plyn, vodu, hypotéku vše společné do domácnosti na půl… máme to stylem, že měsíčně pošleme oba stejnou částku na účet, který máme přesně na tyto výdaje a pak z toho úctu vše odcházi a platíme z něj i jídlo a společnou dceru.Co se týká starších dětí například kroužky, věci do školy atd si platíme každý za své dítě. Každý máme bokem svou finanční rezervu, každý svoje auto. Napůl máme akorát dům.

A teď k věci. Rádi bychom se vzali, ale nechceme tím komplikovat do budoucna život starším dětem. Například… Kdyby se něco stalo mi, dědí po mě restauraci a fitko manžel a moje dcera napůl se společnou dcerou a kdyby se pak něco stalo manželovi dědí jeho syn, který s tím nemá nic společného. Tak samo z jeho strany… Kdyby se něco stalo mu dědim já a jeho syn se společnou dcerou a po mě zas moje dcera, která s tím opět nesouvisí.. zkrátka nechceme, aby do budoucna dědil můj majetek (restaurace, fitko, pozemky a chatu) partnerův syn a partneruv majetek zas moje dcera…chtěli bychom to oba tak, aby ani jeden z nás po tom druhém nedědil, ale nevíme jak to opatřit? Napadl nás právník? Nebo nějaká smlouva?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
alena1995
18.10.21 17:13

Právník a nějakou „závěť“.

• Citovat
  • Nahlásit
10778
18.10.21 17:15

No ale oni dědit nebudou. :nevim:

Tvůj majetek bude dědit tvůj manžel, tvoje dcera a vaše společné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.21 17:18

@Cenarius ano,ale bude dědit můj manžel a po jeho smrti jeho syn.

• Citovat
  • Nahlásit
35342
18.10.21 17:22
@Anonymní píše:
@Cenarius ano,ale bude dědit můj manžel a po jeho smrti jeho syn.

Ve vašem případě mi přijde logické se nebrat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.21 17:26
@Anonymní píše:
@Cenarius ano,ale bude dědit můj manžel a po jeho smrti jeho syn.

Zajděte za notářem (ne advokátem) a sepište závěti. Tím se vše vyřeší. Možná ještě předmanželskou smlouvu, ta vyžeší případný rozvod. Ale to asi není zásadní, když jste majetek nabyli před sňatkem.
Moje matka řešila podobný problém a řešila to nakonec darováním nemovitostí s věcným břemenem doživotního užívání (jí i manželovi). Ale myslím, že závěť by byla lepší ve vašem případě, když se jedná o předměty výdělku.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.21 17:26

@Bábrdl to určitě, ale nedávno jsme prošli situaci, kdy partner byl převezen do nemocnice a mi nebyli schopní nic sdělit, protože nejsem manželka. Jeho rodiče jako rodiče vůbec nefungují, takže se o jeho stav také nezajímali a já zkrátka nevěděla prvních pár dní, než byl schopen komunikovat co a ním je. Taky mi to přijde praktičtější kvůli společné dcery

• Citovat
  • Nahlásit
35342
18.10.21 17:27
@Anonymní píše:
@Bábrdl to určitě, ale nedávno jsme prošli situaci, kdy partner byl převezen do nemocnice a mi nebyli schopní nic sdělit, protože nejsem manželka. Jeho rodiče jako rodiče vůbec nefungují, takže se o jeho stav také nezajímali a já zkrátka nevěděla prvních pár dní, než byl schopen komunikovat co a ním je. Taky mi to přijde praktičtější kvůli společné dcery

Pak předmanželská smlouva a závěť a dobrý právník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10343
18.10.21 17:32

Manžela, manželku můžeš vydědit jednou větou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7539
18.10.21 17:39

K tomu snad je předmanželská smlouva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5411
18.10.21 17:50

Promiň, ale proč to řešíš tady? Oba jste nejspíš celkem schopní lidi a řešíš Vaše majetkový poměry (který jsi celkem detailně popsala) na EM? To vážně ani jeden nemáte kontakt na solidního právníka? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18577
18.10.21 17:53

Jak se dědí vedení lekce jógy a focení? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.21 17:59
@Havlova píše:
K tomu snad je předmanželská smlouva.

Ne, závěť. Předmanželská smlouva řeší hlavně rozvod.

• Citovat
  • Nahlásit
7539
18.10.21 18:16
@Anonymní píše:
Ne, závěť. Předmanželská smlouva řeší hlavně rozvod.

Viz níže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10778
18.10.21 18:41
@Ms.Ragdoll píše:
Promiň, ale proč to řešíš tady? Oba jste nejspíš celkem schopní lidi a řešíš Vaše majetkový poměry (který jsi celkem detailně popsala) na EM? To vážně ani jeden nemáte kontakt na solidního právníka? :mrgreen:

Tak člověk se nestane bohatým, když vyhazuje zbytečně peníze za služby, který může získat zadarmo (tady).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat