Děti zlobí a já to nezvládám ☹️

Anonymní
2.5.20 22:59

Děti zlobí a já to nezvládám ☹️

Ahoj, nevím zda už je to tou dlouhou karanténou, nebo to už prostě nedávám. Není dne, abych na děti nevyjela, nezakřičela :roll: Každou noc (třeba jako teď)si slíbím, že zítra vše vyřeším v klidu, ale s nima to prostě snad podobrém nejde :zed: Nejvíc „bojuju“se synem(10let) nic neudělá hned! Ráno mu snad 100× řeknu ať se jde už obléknout, nejdříve podobrém, ale po hodině už prostě vybouchnou a zařvu.. on mi na to vždy řekne: " Joo počkej jen udělám tohle, nebo toto",nebo si ještě prostě musí pomazlit psa. A to už d mě opravdu vjede vztek! A pak teda kmitá. Nebo kvůli každé prvotině hned bulí. Napr. dneska…dostal nové, bílé boty a já jsem mu je povolila vzít si je ven před barák na basket, pak jsme jeli ale s dcerou na kolo, tak se k nám přidal. Jelikoz bylo po dešti (a my nemáme nikdo blatníky) říkám jim oboum ať nejezdí do kaluží, že budou jinak špinavý. Samozrejme dcera poslechla a kluk musel projet každou kaluž (neřešila jsem to už)ale pak najednou slyším, že zastavil a řve jak prelej, jedu za ním co se jako stalo. A on řval, že si zamazal ty nové, bílé boty!!A že za to můžu já, protože jsem mu přece měla říct že si je umaže :zed: a vůbec štekal po mě jak po nějakým svým kamarádovi. No tak to do mě vjel zase vztek, do toho cestou ještě spadnul, protože zase dělal co neměl :zed: Čapla jsem mu kolo a jeli jsme zpět domů, doma histerak že chce ven. Nakonec jsme mu dala za trest jak se chová opis do školy (s hiterčenim ho psal asi hodinu) A to máme každý den něco!! Já ho o něco požádám a on je bez reakce, nebo mi rovnou řekne ne.
Vážně nevím jak začít, abychom měli pěkný vztah, miluju ho, ale tímhle mě vždy prostě vytočí. Pak když spí tak ho pusinkuju a vyčítám si že jsem na něj byla zlá.
Jak být dětem dobrou mámou bez křiku, ale aby děti fungovali (opravdu ho nemůžu hodinu každý den prosit at už se ústrojí)Jsou na nás docela drží oba dva, většinou to je míněno zesrandy, (to berem)ale někdy to je fakt až moc!
Jak to dáváte vy s dětmi? Nějaké rady abych si s nima nepodelala vztah? Strašně moc je miluju, ale je to tak těžké zvládat ty jejich nálady a hádky s nadhledem.
Omlouvám se za román. Radeji anonym, ať mě neodhalí sestra :lol: tak

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
843
2.5.20 23:09

Děti mají asi s námi rodiči vyloženě ponorku. Taky se ráno hodinu oblékáme, protože není např. dostavěné lego a brečí se, protože někdo jiný má u snídaně něčí hrníček, atd. :mavam:

Taky si každý večer slibuju, že zítra to budu řešit v klidu, ale vytočí mě často znovu. Třeba když potřetí ohřívám oběd a nikdo nejde :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
843
2.5.20 23:11

Ptala ses na rady, tak ty bohužel nemám. Snad jen se pokusit vydržet a řešit to, co nejvíc v klidu to jde :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1596
2.5.20 23:13

Mame tři děti a momentálně to řešíme soudkem piva a láhvi metaxy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: proste relax pohoda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.20 23:14

@-Sára mám dvě děti 7+2roky. To samé. Bez vína bych to asi nedala. :roll: starší provokuje mladšího a furt se poštuchuji…starší vůbec neposlouchá atd :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
22785
2.5.20 23:14

Nekupovat dítěti bílé boty a nebrat na projížďku po dešti bez blatníků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27072
2.5.20 23:16

No asi tak nějak. Dneska jsem vyjela i na manžela, chtěla jsem péct koláč, mám vyndany vajíčka a šlehám bílky, vedle žloutky v misce. Říkám holce 3× můžeš ty žloutky zamíchat ale nic tam nedávej. Říkám manželovi, vyndej mi z lednice máslo a až z toho bude sníh vypni to a nic jinýho nedělejte.. a šla jsem kojit. Vrátím se, dítě matla máslo se žloutkama a solí, manžel mi na to řekne " já myslel, že si s tím může hrát" :roll: 8o

To jsem začala ječet že oba zdrhli, manžel začal luxovat a holka uklízet pokojíček :mrgreen:
Oblíkání každý ráno to samý… Teda dcera ne manžel

Klid… :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
502
2.5.20 23:20

Čtyři děti, 2 pubertacky, 2 mrnousove a manžel k tomu. Řeším to každý večer sklenickou vína. Jinak bych je všechny vystrelila na mesic :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
455
2.5.20 23:29

Já teď dopila litranek vinka :mrgreen: pohoda klídek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.20 23:29

Já mám 7dmiletýho a někdy taky držkuje, všechno 100×, řvu teda taky, nepiju :lol: ale vím jak na něj, stačí pohled a říct, že mu zakážu něco co má rád a je aspoň na chvili po problému :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.20 23:34

Desetiletý se chová jak můj tříleťák, jestli se takhle bude chovat ještě tolik let, další děti rozhodně nechci. :zed: Dětem se za takové malichernosti vysmívám a nechávám být, ať se oblíká třeba 4 hodiny, mezitím mu uteče něco jiného, jeho boj. :nevim: Samozřejmě mě to taky šílené točí, neustále něco připomínat, jinak bychom se asi celý den váleli špinaví a hladoví po postelích. :roll: Ale nejvíc mě dokáže rozzuřit nějaká přechytralá kamarádka s půlročním miminem, která „jede zásadně podle nevýchovy“ a ona by se s ním určitě dohodla a ještě by za to dostal odměnu a bylo by to bez nervů. :roll: :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
14686
2.5.20 23:34

Myslím, že „mami, počkej“ vyhraje soutěž o nejpoužívanější dětské slovo :jazyk:.

Jinak radu nemám, možná jen že bez počítání do tří (které donutí k okamžité důslednosti hlavně MĚ) by to u nás nešlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
yse
990
2.5.20 23:37

U nas je to stejne, se starsim uceni, mladsi do toho vymysli blbosti, u toho varit a jeste aspon odpovidat na prac. mejly. Prace po vecerech. Asi jsem muz, protoze nestiham vic veci naraz :mrgreen: Hracky vsude, stul plny tuzek, porad opatlane umyvadlo a zrcadlo - pomoooc skola, skolka je nutnost. Taky na ne hulakam, chci veci ted hned a oni nesdili moje predstavy. Potrebovala bych ty dva dat k babicce a dat si kino a neco dobreho - s pritelem nebo klidne i sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6476
2.5.20 23:43

Rada - prestan hystercit. dite je tvym obrazem, ty hystercis, on se chova neprimerene taky. mam 10ti letaka taky, slovnik uplne stejny, vzdy musi zrovna delat neco jineho nez ho pozadam :-) :-) proste obdobi zkouseni, krasne od mimina funguje - neprikazovat, jednat tak jako by jsi chtela, aby tvuj rodic jednal s tebou. :palec: syn mi vetdinou odpovi - mami., prosim, jeste minutku az dohraji level/dostavim stranku lega… souhlasim ok, za chvili dojdu a je splneno… kazde ditko je jine, u nas funguje vzajemna tolerance " potreb"

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10810
2.5.20 23:44
@pikola píše:
No asi tak nějak. Dneska jsem vyjela i na manžela, chtěla jsem péct koláč, mám vyndany vajíčka a šlehám bílky, vedle žloutky v misce. Říkám holce 3× můžeš ty žloutky zamíchat ale nic tam nedávej. Říkám manželovi, vyndej mi z lednice máslo a až z toho bude sníh vypni to a nic jinýho nedělejte.. a šla jsem kojit. Vrátím se, dítě matla máslo se žloutkama a solí, manžel mi na to řekne " já myslel, že si s tím může hrát" :roll: 8o

To jsem začala ječet že oba zdrhli, manžel začal luxovat a holka uklízet pokojíček :mrgreen:
Oblíkání každý ráno to samý… Teda dcera ne manžel

Klid… :hug:

Tak ted jsem se tomu zasmála :lol:. :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat