Dětská chirurgie Motol - maminka na pokoji?

H.
28.1.10 11:35

Dětská chirurgie Motol - maminka na pokoji?

Maminky se zkušeností z dětské chirurgie v Motole prosím o informaci.

Máme jít se synem (2 a čtvrt roku) na operaci kýly. Byl jste tam někdo na podobném zákroku? Mohly jste být s dítětem na pokoji? Mám strach, že v noci bude plakat a mně tam nedovolí být, protože se každý z doktorů vyjadřuje jinak (nebo všeobecně - že můžu být v nemocnici, což ale může znamenat někde mimo na ubytovně) a nevím, na čem jsem?

Kdybyste zároveň věděly o jiné pražské nemocnici, kde být s dítětem na pokoji není problém, budu vděčná za informaci.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1740
28.1.10 11:41

Ahoj,je to sice už dávno,ale když jsem se svým synem byla v roce a pak ve 2 letech v nemocnici v Motole,tak jsem sice nebyla přímo u něj na pokoji,ale hned vedle byl takový malý pokojíček se dvěma postelemi a tam jsem byla.Pravdou,ale je,že je to spoustu let zpátky,ale předpokládám,že v tomto směru šlo zdravotnictví kupředu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51140
28.1.10 11:43

Ahoj tak já mám bohaté zkušenosti s dětskou chirurgii v Motole, ale asi tě moc nepotěším, přednost mají vždy kojící matky, tak že pokud narazíš zrovna na nával, tak bohužel budeš muset na ubytovnu přes noc. V Motole se právě dělají i složitější zákroky než jen kýla, tak že tam bývá opravdu někdy hodně plno. Ubytovna je hned přes parkoviště cca 50m, pokud by bylo nutno tak tě sestřičky v noci zavolají telefonem. Ono vím je to mrzuté, ale věř že opravdu ta chirurgie není co to kapacity nafukovací. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
H.
28.1.10 11:46

Katy2, děkuju za informaci, toho jsem se přesně bála. Chápu, že chirurgie není nafukovací, ale ocenila bych, kdyby se s maminkami jednalo fér a neříkalo se jim, jasně, budete na pokoji s dítětem, tady to máte napsaný v papírech a v papírech je pak napsáno, že bude maminka na ubytovně.

Jestli máte další zkušenosti, pište! Moc díky! :)

• Nahlásit
  • Citovat
51140
28.1.10 12:02

H. já vím je to mrzuté, ale věř že bohužel to jinak nejde. Já tam strávila se starší dcerou půl roku, tak vím o čem píši. Věřím že to nějak zvládnete, je to jen jedna noc.
Víte už kdy nastupujete? Řekli už vám něco podrobnjšího?
Já třeba za tu dobu co tam byla, tak tam bylo pár mamine s dětmi co přišli jen na příjem, pak je pustili normálně domů a ráno museli naklusat na lačno, pak na operaci a když bylo vše ok, tak ještě ten večer šli domů.
S jakou kýlou jdete?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
28.1.10 12:15

Ahoj,
my jsme byli v Motole před dvěma a půl lety a na pokoji jsem normálně mohla být se synem. Pravda,sedět celou noc na židli není to pravé, co bych si představovala, ale dobrý. A vedle nás byl právě chlapeček s kýlou, takže si myslím, že to jde!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5000
28.1.10 12:18

Hoja, byla tam kamaradcina dcera a tatinek tam mel zidli, presne jak Gandelion…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
H.
28.1.10 12:20

Katy, je to tříselná kýla. Datum nástupu mi dali, ale tahle diskuze (a zkušenosti dalších kámošek) mě přesvědčuje o tom, abych to zkusila zajistit jinde.

To mě mrzí, že jste tam byli tak dlouho… Já vím, jedna noc, ale jestli najdu jinou nemocnici, tak půjdu tam. Věřím, že v kvalitě jinde v Praze nebude takovej rozdíl. Mám prostě strach, že se někde bude vyřvávat na pokoji, vytrhá si stehy (a bůhvíco si ještě můžu představit) a budeme tam dýl než den :(

Nejvíc mě ale naštve, když se mnou někdo jedná jako s blbcem. Něco jiného říká a něco jiného pak má být skutečnost. To pak rychle ztrácím důvěru a začnu se stavět „na zadní“.

Beru to tak, že když se jedná o něco urgentního, tak člověk sleví a je rád, že mu dítě zachrání, ale tohle je plánovaná operace, tak to chci i s „třešinkou na dortu“ (ubytování na pokoji). Snad se mi to podaří…

• Nahlásit
  • Citovat
H.
28.1.10 12:22

Gandelion, Hanczo, takhle by mi to stačilo taky - uměla bych si představit i židli za dveřma, prostě abych byla na doslech, ale 50 metrů na ubytovně mimo - vím, jak to v Motole vypadá a těch 50 metrů je vzdušnou čarou, než tam člověk dojde, tak vyroste.

• Nahlásit
  • Citovat
51140
28.1.10 12:27

H. prosím tě buď v klidu, určitě si stehy nevytrhá, jestli je bude mít takové jako moje malá Eliška se kterou jsem byla na operaci kýly v říjnu, tak si ani nevšimneš že mu něco dělali.
Fakt neplaš, opravdu operace kýly je naprosto v pohodě. A myslím, že lepší doktory než jsou v Motole v Praze neseženeš. Já být tebou, tak nikde jinde na operaci kýly nejde, v Motole je jistota, jsou tam kapacity a navíc, kdyby byl nedej bože nějaký problém, tak je tam vše v jedné budově.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6512
28.1.10 12:27

Ono je to asi vsude stejne - ja byla s malou na planovanem vysetreni v detske nemocnici v Brne. Dokonce chteli po mne vedet dopredu, jestli budu chtit byt hospitalizovana s dcerou, aby se mnou mohli pocitat… Ale presto me chteli poslat pres noc na ubytovnu, protoze tam meli zrovna ten pokoj pro maminky obsazeny kojicima maminkama…
Ovsem dcera se mi v noci jeste v tomto veku stale budi a v cizim prostredi v noci mezi cizima lidma by nezvladla, takze jsem se nakonec se sestrickama dohodla, ze mi vzdy jenom na noc daly na pokoj pristylku - takove rozkladaci lehatko (treba tam budou mit taky takovou moznost)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
28.1.10 12:31

Hele, tříselná kýla není takovej problém.
Vím z doslechu, že kluka po tříselný kýle chtěli ještě ten den večer, co ho operovali, pouštět domů :wink:

Spíš malýho připrav na to, že nebude moct jíst, jen pak večer čaj a pár piškotů (můj syn tam žebral, že by aspoň suchej knedlíček si dal :lol: )

Já bych se toho Motola nebála - tedy v tomto případě, jinak na Motol nadávám kudy chodím :cert:

Kdy máte nastoupit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51140
28.1.10 12:38

Jo ještě bych se chtěla zeptat, jak dlouho jste na operaci objednaní? Teda jak dlouho předem?
Třeba tady u nás v Ostravě je s tím opravdu problém, mi Elišku vzali v necelých třech měsících a to jen proto, že zrovna jim vypadnul pacient a i tak jsme čekali víc jak měsíc, kdyby nevypadl pacient s harmonogramu, tak jsme šli až za tři měsíce. Dokonce se jim do operace ani moc nechtělo, ale jelikož malé kýla vyskakovala pořád, tak nebylo zbytí. Dokonce jsem byla ochtná jet do Motole kdyby to tady u nás chtěli odkládat, naštěstí jsme trefili na docenta a ten teda nás do harmonogramu vtlačil.
A jak tady někdo už psal, opravdu vás klidně mohou pustit ještě večer domů. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
H.
28.1.10 12:39
Katy2 píše:
H. prosím tě buď v klidu, určitě si stehy nevytrhá, jestli je bude mít takové jako moje malá Eliška se kterou jsem byla na operaci kýly v říjnu, tak si ani nevšimneš že mu něco dělali.

Tak to budu jedině ráda, když si nevšimnu. :) V klidu jsem, co se týká operace, tomu věřím, že bude v pohodě. Jak jsem už psala, znervózňuje mě to okolo.

• Nahlásit
  • Citovat
H.
28.1.10 12:42
gandelion píše:
Spíš malýho připrav na to, že nebude moct jíst, jen pak večer čaj a pár piškotů (můj syn tam žebral, že by aspoň suchej knedlíček si dal :lol: )

Gandelion, to mi řekli a na to musím připravit taky sebe, protože asi mu nebudu chtít jíst „před očima“ když on nemůže. O suchej knedlíček si neřekne, to je na něj moc slabik ;)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama