Dětská čtyřkolka - elektrická x benzínová

Anonymní
6.11.15 20:14

Dětská čtyřkolka - elektrická x benzínová

Prosím o zachování anonymity, nechce se mi to řešit s příbuznými :-) Chtěli bychom synovi 4 roky koupit čtyřkolku, ale rozmýšlíme jestli benzínovou nebo elektrickou, popř. konkrétní tipy by se taky velice hodily. Zajímalo by mě jak čtyřkolky zvládnou terén apod. Nemáte někdo prosím zkušenosti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11132
6.11.15 20:17

Asi jsem hystericka matka, ale ctyrlete dite na benzinovou ctyrkolku? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.15 20:31
@Ali-Ali píše:
Asi jsem hystericka matka, ale ctyrlete dite na benzinovou ctyrkolku? 8o

Ted nechápu :think: proč ne?

• Citovat
  • Nahlásit
2527
6.11.15 21:09

@Ali-Ali proč ne. Syn zacinal v roce a půl na elektrické, ve třech řadí v terénu na benzínové a teď má čtyři a už zvládá krásně i benzinovou motorku krosku v terénu. My jsme oba taky motorkáři, takže u nás se vrci od malička :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6586
6.11.15 21:12

Závisí kde bydlíte pokud jste v bytě a nemáte garáž tak benzínovou ne. Benzín se nesmí přechovávat v obytných prostorách. Pokud máte garáž tak jen závisí na parametrech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2527
6.11.15 21:13

Pokud pro čtyřleté dítě, tak určitě už benzín, i když..pokud nemá žádné zkušenosti :think: a benzínové se dívejte od patnácti tisíc výš. Fakt. Dobrou levnější jsme nenašli. Pořád se to kazilo, vyjeli jsme s mladým na dráhu, dal pár kol a pruzinky v háji, pak cosi na motoru. Pořád se jen opravovalo, po každé vyjizddce. Čtyřkolka stála cca 8 tis. Typ ti nepovim, manžel není doma. Ale ty padesátky jsou prý všechny na jedno brdo. Už by to chtělo 110, ale to by klucina bez zkušenosti měl asi problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.15 08:39
@LennaZS píše:
Pokud pro čtyřleté dítě, tak určitě už benzín, i když..pokud nemá žádné zkušenosti :think: a benzínové se dívejte od patnácti tisíc výš. Fakt. Dobrou levnější jsme nenašli. Pořád se to kazilo, vyjeli jsme s mladým na dráhu, dal pár kol a pruzinky v háji, pak cosi na motoru. Pořád se jen opravovalo, po každé vyjizddce. Čtyřkolka stála cca 8 tis. Typ ti nepovim, manžel není doma. Ale ty padesátky jsou prý všechny na jedno brdo. Už by to chtělo 110, ale to by klucina bez zkušenosti měl asi problém.

Moc děkuji že ses ozvala, už jsem myslela že jsme fakt jediní cvoci co se rozhodli pořídit čtyřkolku 8o Zkušenosti opravdu nemá žádné, jen to párkrát zkoušel na elektrické na dopravním hřišti, trochu se bojím jestli ho nevyděsí ten zvuk u té benzínové, on je sice rapl na druhou stranu ho vyděsí kolikrát takové prkotiny že nechápu. Ale dost jsi mě teda nahlodala, protože jsme do toho chtěli dát tak těch 8 tisíc max co jsem právě viděla na netu. Takže v téhle levnější kategorii myslíš že by byla lepší elektrická?

• Citovat
  • Nahlásit
2527
7.11.15 12:00
@Anonymní píše:
Moc děkuji že ses ozvala, už jsem myslela že jsme fakt jediní cvoci co se rozhodli pořídit čtyřkolku 8o Zkušenosti opravdu nemá žádné, jen to párkrát zkoušel na elektrické na dopravním hřišti, trochu se bojím jestli ho nevyděsí ten zvuk u té benzínové, on je sice rapl na druhou stranu ho vyděsí kolikrát takové prkotiny že nechápu. Ale dost jsi mě teda nahlodala, protože jsme do toho chtěli dát tak těch 8 tisíc max co jsem právě viděla na netu. Takže v téhle levnější kategorii myslíš že by byla lepší elektrická?

Určitě ano. My jsme motorkáři tělem i duší. Jezdime už roky off-road a já chodim skákat na dráhu, tedy si troufam říct, že tomu docela rozumíme. Pokud se nechcete se ctyrkolkou trápit, tak kupte top v té elektrické a mrknete na pohon zadních kol, pak taky na vydrz baterie a nosnost. Mám strach, aby to nebylo „moc líné“ na čtyřletého chlapečka. Pokud to ale nemá osahane, vemte mu elektriku. Benzín jede fakt už rychle a ty drzky stojí za to. Takže k tomu je potřeba helma, obutí, paterak a rukavice. A jsi hned na dvaceti tis. Ona je to drahá sranda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2527
7.11.15 12:06

S tou motorkou to je Zdenda, 4 roky. Dole sedí na benzínové ctyrkolce David, je to padesátka. David má rok a půl. Takže ono ty padesatky nejsou o moc větší než elektrické. Tato stála těch 8 tis a jen jsme se s ní trapili a v několika servisech nám potvrdili, že toto je běžné u těchto „levných“ ctyrkolek. Nej je koupit kvalitní 110.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.15 12:16
@LennaZS píše:
S tou motorkou to je Zdenda, 4 roky. Dole sedí na benzínové ctyrkolce David, je to padesátka. David má rok a půl. Takže ono ty padesatky nejsou o moc větší než elektrické. Tato stála těch 8 tis a jen jsme se s ní trapili a v několika servisech nám potvrdili, že toto je běžné u těchto „levných“ ctyrkolek. Nej je koupit kvalitní 110.

Moc ti děkuju, pomohla jsi mi v rozhodování. předpokládám že ta benzínová asi i vyžaduje nějakou větší údržbu než elektrická, je to tak? My jezdíme akorát autama a na koních a manžel co se týče auta se vůbec nechytá, takže nějaká údržba čtyřkolky vážně asi nehrozí. Takže asi i to mluví pro elektrickou. Jen mě teda zarazilo na té fotce, jak píšeš že na té čtyřkolce je 1,5 roční klučina, nebude teda pro 4 letého malá??? Tu 110 se mi kupovat nechce, ono už je to cenově zase jinde :-( A byla by vůbec pro 4 leťáka? Omlouvám se že tě bombarduju dotazy ale fakt se nemám vůbec kde poradit :-(

• Citovat
  • Nahlásit
4472
7.11.15 12:25

Tak na tyhle elektrické srandy jsem totálně alergická už když je v dáli slyším…to vám fakt připadá normální, že děcko do něčeho takhle pasivně posadíte, a ono při tom několik desítek minut nedělá naprosto nic? :roll: tomu se říká pohyb na čerstvém vzduchu fakt :zed: a pak se tu lidi diví, proč jsou děti hyperaktivní, nesoustředěné nebo mají naopak problém s usínáním. v tomhle věku by měli hlavně běhat, skákat, zdokonalovat se v pohybových dovednostech…ale tak asi chcete mít nutně ze syna závodníka no :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.15 12:31
@reinkarnace píše:
Tak na tyhle elektrické srandy jsem totálně alergická už když je v dáli slyším…to vám fakt připadá normální, že děcko do něčeho takhle pasivně posadíte, a ono při tom několik desítek minut nedělá naprosto nic? :roll: tomu se říká pohyb na čerstvém vzduchu fakt :zed: a pak se tu lidi diví, proč jsou děti hyperaktivní, nesoustředěné nebo mají naopak problém s usínáním. v tomhle věku by měli hlavně běhat, skákat, zdokonalovat se v pohybových dovednostech…ale tak asi chcete mít nutně ze syna závodníka no :think:

Upřímně řečeno, o tobě taky dost vypovídá tento příspěvek. Soudit někoho koho vůbec neznáš, netušíš jaký kdo vede život a kolik času a čím kdo tráví, to je opravdu hodně primitivní :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
2527
7.11.15 12:32

@reinkarnace tak on Zdenda i plave, chodime s detma na tury a nepřijde mi, že bychom byli pasivní. No a jezdila jsi na tom někdy? To je makacka jako blázen, fakt. Rozhodně to není pasivní zábava. A pokud je táta motorkar, tak ti kluky to prostě táhne. A já ocenuji, že s nimi manžel jezdí tam, kde je to bezpečné a nejezdí mi někde za domem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2527
7.11.15 12:40
@Anonymní píše:
Moc ti děkuju, pomohla jsi mi v rozhodování. předpokládám že ta benzínová asi i vyžaduje nějakou větší údržbu než elektrická, je to tak? My jezdíme akorát autama a na koních a manžel co se týče auta se vůbec nechytá, takže nějaká údržba čtyřkolky vážně asi nehrozí. Takže asi i to mluví pro elektrickou. Jen mě teda zarazilo na té fotce, jak píšeš že na té čtyřkolce je 1,5 roční klučina, nebude teda pro 4 letého malá??? Tu 110 se mi kupovat nechce, ono už je to cenově zase jinde :-( A byla by vůbec pro 4 leťáka? Omlouvám se že tě bombarduju dotazy ale fakt se nemám vůbec kde poradit :-(

Víš co, to je fakt těžko, hrozně nerada bych ti poradila blbě. Zdenda se na té padesátce vyřadí naprosto skvěle, je poměrně vysoký a malá mu není. David na ní jen seděl, na pedály moc nedosáhl. Ono sedět na ní a dobře ji ovládat je rozdíl. A frci fakt dost rychle, kolem stodoly to mladý bere po dvou kolech :mrgreen: a ona je to dost těžká mrcha, takže zvednout by ji sám ani neuvedl, když s ní listí na bok. 110 pro ctyrletaka bez zkušeností je o hubu. Tam bych asi dala redukci, aby nemohl jet víc než třeba 20 km/hod, protože jak by tomu dal, nedohonili byste ho. A bezpečnost je tady na prvním místě. Ony se dělají i větší elektrické třeba Hamry nebo motorky. Zkus mrknout na YouTube, tam zadas jak elektrické, tak třeba padesatky a 110. Ten rozdíl tam uvidis hned. A nebo zajít mrknout na 110 a 50 v reálu. Elektrické mají i na prodejnách třeba v Hechtu. Každopádně elektrickou asi do šesti let nevyužije, jede fakt pomalu a ať na ní nesedí nahrbeny. Určitě omrknete real a nekupujte na netu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.15 12:41
@LennaZS píše:
@reinkarnace tak on Zdenda i plave, chodime s detma na tury a nepřijde mi, že bychom byli pasivní. No a jezdila jsi na tom někdy? To je makacka jako blázen, fakt. Rozhodně to není pasivní zábava. A pokud je táta motorkar, tak ti kluky to prostě táhne. A já ocenuji, že s nimi manžel jezdí tam, kde je to bezpečné a nejezdí mi někde za domem.

Hele obávám se že tohle je zbytečné, čekala jsem kdy se tu podobný příspěvek objeví, protože jednak jsi trapná že na to vůbec máš, a druhak jsi neschopná matka protože neposkytneš dítěti adekvátní rozvíjející zábavu. A většinou to takhle vidí ty největší „knedlošky matky“ (a tím nemyslím nikoho konkrétně). Já to vidím v našem okolí, matky jdou takový tím velbloudím krokem, sbíraj s děckama šišky a myslí si jak jsou skvělé :roll: - „jéééžíši - vy ho necháte jezdit na poníkovi? co když se mu něco stane?“ " a nejezdí na tom kole moc rychle?" „a proč pořád běhá, není mu něco?“ „a vy skáčete v zimě na trampolíně? nenastydnete?“ :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat