Dětská kniha - kde lišky dávají dobrou noc

31.5.20 08:23

Dětská kniha - kde lišky dávají dobrou noc

Zdravím, hledám knihu z dětství, ale nejsem si jistá názvem… Buď to bylo Kde lišky dávají dobrou noc, nebo… (něco) aneb kde lišky dávají dobrou noc.
Bylo to o holčičce, co se s rodinou přestěhovala na vesnici, kde se jí nejdřív nelíbilo. Konkrétně si to moc nevybavuji. Ani nevím, zda byla od českého autora. Ale určitě to není ta kniha od Nepila.
Vybavuji si matně, že vždy večer při usínání o tom nějak ta holčička přemýšlela, že tam lišky dávají dobrou noc…
Neříká to někomu něco prosím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13
31.5.20 13:56

Nasla jsem budovatelsky roman z 50. let :) to asi nebude ono, co
https://www.databazeknih.cz/…ou-noc-94789

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67
31.5.20 14:11

@Ninnna :lol: Budovatelsky román je náhodou ještě fajn volba! :D
Mě napadlo „Koho vypijou lišky“ od Kábrtové což o holčičce je, ale rozhodně bych to nenazvala dětskou knihou :)
( :think: Ale je pravda že Kohoutovu Katyni jsem taky přelouskala někdy v šesté sedmé třídě… Jen jsem z toho pak nějakou dobu nemohla spát 8) :mrgreen:) )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.20 18:13

Děkuji, není to ono :sweat_smile: :thumbsup:
Blbé je, že možná se to tam jen často opakuje, to slovní spojení a mě to utkvělo jako název…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
137
3.6.20 17:25

S přemýšlením nad liškami a dáváním dobré noci je i Martin v ráji, ale to je tak jediné, kde se to shoduje s popisem (hlavní hrdina kluk, líbí se mu tam…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.6.20 21:10

Díky, to je ono! Mě se to pomotalo se Zorka na prázdninách, nějak se mi spojily dvě knihy dohromady… Ale to s těmi liškami je ono, děkuji moc :thumbsup:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
137
4.6.20 21:27

@Lišťičková Která to tedy nakonec je? Budovatelská, „nedětská“ nebo o chlapeckovi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.6.20 21:36

Je to ta o chlapečkovi… Placky paní Princové ;-) Nějak se mi to pomotalo s jinou knihou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama