Dětská mozková obrna – kdy se dá zjistit?

1621
18.12.10 17:11

Dětská mozková obrna-kdy se dá zjistit?

Ahoj, mám takový zvláštní dotaz… Jedné naší známé se přednedávnem narodil synek. Nevím kolik dní přenášela, ale když pak trpěla den a půl v bolestech, udělali jí císaře a kluk byl hodně veliký. Po 14 dnech mu zjistili dětskou mozkovou obrnu. Myslíte, že se tahle nemoc dá zjistit už v těhotenství?? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2287
18.12.10 17:55

Ahoj, v těhotenství DMO nezjistíš.
Kamarádce přeji aby bylo vše OK

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25324
18.12.10 18:04

Myslím,že ne.A pokud jsem dobře pochopila,tak DMO může být i následek porodu…taky přeji,aby bylo vše OK…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1621
18.12.10 18:05

Aha, děkuju za odpověď. Snad bude mrňous ok… Když mi dělali testy na vrozený vady, myslela jsem právě že i tohle se dá zjistit :-/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25324
18.12.10 18:06
Verca182 píše:
Aha, děkuju za odpověď. Snad bude mrňous ok… Když mi dělali testy na vrozený vady, myslela jsem právě že i tohle se dá zjistit :-/

To tak možná Downův syndrom,Edwardsův syndrom…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1556
18.12.10 18:17

Našla jsem, že DMO může vzniknout :

• 1. prenatální – infekce plodu i matky – toxoplasmóza, zarděnky
  • 2. perinatální – porodní komplikace
  • 3. postnatální – infekce, úrazy, poškození spojená s CNS
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
19.12.10 22:47

Hmm, myslim ze driv jak po porodu se to zjistit neda. Ja mam takhle postizeneho brasku. Mamca taky prenasela a mela spatnou plodovou vodu, coz byl pravdepodobne dusledek. Nejhorsi na tom je, ze se to mozna mohlo podchytit, nebyt jedne line kravy! (pardon) Preji prckovi tve kamaradky ten nejlehci prubeh DMO a hodne sil :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
419
5.2.11 06:45

chaala to pekně napsala, u nás to byly komlikace u porodu, bohužel velké následky, ale říkali, že takové věci se v dnešní době nedějí :-) :-( …teda aby bylo postižení v takovém rozsahu, je totiž už jiná doba a na vše se příjde včas…přeji známé aby bylo vše co nejlepší…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
155
2.4.15 09:42

Dobry den nema nekdo zkusenosti narodil se nam vnoucek bez neurohypofyzy a ma hypotal. Obezitu ve dvouch letech vazi 16 kilo bohuzel nesedi neleze jen se pretaci na brisko a vali sudy priznaky jsou podobne DMO. Dekujem za kazdou radu a podobnou zkusenost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3595
6.6.17 16:05

@eVerča Jak to u kamardcina ditete zjistili tak brzo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama