Dětská ortodoncie Praha a pečetění stoliček - máte zkušenost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Špageta
Ukecaná baba ;) 1561 příspěvků 09.01.18 18:39
Dětská ortodoncie Praha a pečetění stoliček - máte zkušenost?

Ahoj všem,

u našeho osmiletého doporučila zubařka návštěvu ortodoncie. Zdá se, že se mu zatím nevyvinulo několik druhých zubů. Mohli byste mi, prosím, doporučit dobrou ortodoncii v Praze, kde budou hodní na děti a ceny budou přiměřené?
U druhého dítěte máme pro změnu zvážit jestli nebude třeba provést „pečetění stoliček“. Má na nich prý rýhy a má to být jakési uhlazení (do budoucna lepší čistění a prevence proti kazu). O podobném zákroku jsem slyšela poprvé a neznám nikoho z okolí komu by to dělali. Máte někdo s tímto zkušenost?
Díky předem za radu. :kytka:

Reklama

Reakce:

Samarlenka
Kecalka 198 příspěvků 09.01.18 18:55

@Špageta
Ortodoncii neporadím, ale pečetění stoliček, pokud se udělá zavčas- co nejdříve po prořezání zubu je dobrá prevence proti kazu. Většinou se dělá u hlubokých rýh, které jsou tak tenké, že tam nevlezou ani vlákna kartáčku- tudíž v podstatě nevyčistitelný prostor. Zuby se tím nijak nenaruší, jen se zalijí hmotou ty rýžky, časem se to buď okouše, ale to už jsou rýhy mělčí-zoubky se věkem obrušují nebo to občas mají na zubech i dospělí, není to na závadu.

Malaga
Generální žvanilka 23729 příspěvků 09.01.18 19:27

@Špageta pečetění má své příznivce i odpůrce…
jak píše @Samarlenka, tak je to vyleštění zubů kartáčkem a spec pastou a zalití hlubokých rýh, by se lépe čistilo.
Někteří zubaři jsou proti, protože když to není dobře udělané, tak může vznikat kaz pod výplní a je to lehce přehlédnutelné (buď to začne bolet, což je pozdě anebo se to zjistí na rentgenu při prevenci, ale ty se běžě u malých dětí nedělají…)…
Ale tak pokud vám to lékařka doporučuje, tak s tím má asi dobrou zkušenost ;)

masinka9
Závislačka 4706 příspěvků 22.01.18 23:47

@Špageta já mam druhe stolicky zapecetené a jediná co se zkazila je sedmicka nahore. Jinak to zabralo. Delali mi to uz na gymplu takze pred 20 lety :mrgreen: Kdyby mi to nabidli pro dceru tak ji taky necham udelat.

Špageta
Ukecaná baba ;) 1561 příspěvků 08.02.18 18:37

Děkuji všem za odpovědi.
Tak máme za sebou pečetění stoliček. Co nám říkala paní zubařka, tak by to mělo určitě vydržet do puberty.
Náhodou jsem zjistila u kolegyně v práci, že s dcerou před mnoha lety řešila to samé, ale tehdy, že se doporučovalo (nebo to alespoň dělal její zubař) rovnou odvrtání a plomba.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Legendární pražský DJ Loutka zemřel ve věku 51 let. Oběsil se!

DJ Loutka, občanským jménem Michal Maudr, je po smrti. Houseový dýdžej,... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Reklama