Dětská oslava narozenin - 5 let

2892
13.4.16 14:11

Dětská oslava narozenin - 5 let

Dámy, potřebovala bych zjistit, jak probíhají dětské oslavy narozenin. Rodina to nedělá, kámošky taky ne, tak jdu sem. Dceři bude 5 let a ve školce je zvykem pozvat všechny děti na oslavu. Na žádné jsme zatím nebyli, tak nevím, co s tím. Dcera si tuto velkou oslavu přeje, chci jí to splnit, i když sama to jako těžký introvert nesnáším. Bylo by to u nás na zahradě, děti jsou zde z vesnice, plus možná sestřenky a bratranci s rodiči. A teď dotazy.

1. zvou se i rodiče nebo se předpokládá, že tu nechají dítě a za pár hodin ho vyzvednou (z toho by mě asi piclo), dětem je plus mínus pět
  2. předpokládá se, že připravím nějaký program? Pokud ano, co? Zabavit se tu dokážou jistě sami, bude to v létě, venku, většinou se dobře znají.
  3. nosí se dárky? napsat na pozvánku, že nenosit? (nechci dárky)
  4. co prarodiče, taky se zvou nebo s nima slavíte zvlášť? Moc se mi do toho nehodí…

Jediné, co bych tak ještě zvládla je občerstvení :-), tam snad žádné úskalí není. Pomoc!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27357
13.4.16 14:14

AI záleží, jak jsi s maminkama, ale já bych pozvala i rodiče. Dárky nechcete proč? Nebude to dítěti líto?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2892
13.4.16 14:15

@pikola Nechci, aby si s tím hosté lámali hlavu. Dárky dostane od nás a to hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2892
13.4.16 14:18

@pikola S maminkama s některýma občas pokecám ve školce, jiné znám jen od vidění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25017
13.4.16 14:33

Je zvykem pozvat na oslavu všechny děti ze třídy? Vado…to by mě kleplo a musela bych to udělat někde v Parkhotelu, aby se tam všichni vešli :lol:
A když je to u vás tak zvykem, tak vaše malá ještě na žádné oslavě nebyla, abys věděla, jak to tam vypadá?
Jinak 1.
Očekávala bych že tam bude s dětmi i rodič, pokud bys to chtěla jinak, domluv se s nimi.
2.Pokud to bude v létě venku na zahradě, tak bych vymyslela něco jen rámcově (mít připravené dvě tři hry, co dětem nabídneš, kdyby vypadaly že se nudí - hraní na schovku, na babu, nebo jim po zahradě poschovávat malé hračky (třeba z kindervajíček), jedno nějaké malování třeba - to by mohlo být i řešení problému číslo tři - ať děti namalují tomu tvému jako narozeninový dárek obrázek
protože 3.
je blbý nechtít od pozvaných dárek. Bude to líto nejen té tvé dcerce, ale i těm pozvaným. Nakreslit obrázek je podle mě velmi chytré řešení :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25017
13.4.16 14:34

4. rodinnou oslavu bych udělala jindy - při představě, jak zvu sedmdesátiletou babičku mezi pětadvacet harpyjí, nevím, zda se smát nebo brečet :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34556
13.4.16 14:37
@Pipi 00 píše:
Dámy, potřebovala bych zjistit, jak probíhají dětské oslavy narozenin. Rodina to nedělá, kámošky taky ne, tak jdu sem. Dceři bude 5 let a ve školce je zvykem pozvat všechny děti na oslavu. Na žádné jsme zatím nebyli, tak nevím, co s tím. Dcera si tuto velkou oslavu přeje, chci jí to splnit, i když sama to jako těžký introvert nesnáším. Bylo by to u nás na zahradě, děti jsou zde z vesnice, plus možná sestřenky a bratranci s rodiči. A teď dotazy.
  1. zvou se i rodiče nebo se předpokládá, že tu nechají dítě a za pár hodin ho vyzvednou (z toho by mě asi piclo), dětem je plus mínus pět
  2. předpokládá se, že připravím nějaký program? Pokud ano, co? Zabavit se tu dokážou jistě sami, bude to v létě, venku, většinou se dobře znají.
  4. co prarodiče, taky se zvou nebo s nima slavíte zvlášť? Moc se mi do toho nehodí…

Jediné, co bych tak ještě zvládla je občerstvení :-), tam snad žádné úskalí není. Pomoc!

Napíšu ti, jak je to u nás.

1. zvou se i rodiče

2)obvykle se objednává profesionál (kouzelník, balonkář ad.)

1. nechtít dárky je trapné, působí to nafrněně (stejně byste nám nedali nic dobrého)
  2. jak kdo
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70908
13.4.16 14:38
@Pipi 00 píše:

Jediné, co bych tak ještě zvládla je občerstvení :-), tam snad žádné úskalí není. Pomoc!

kluk si vybral 5 kamarádů, t jsem pozvala i s rodiči. jedna maminka jen předala dítě a vyzvedla. ale všechny bych tu tak nechtěla. jednak chci partáky i pro sebe, druhak nejsem chůva
program jsem jednou měla, jednou ne
dárky se nosí a přišlo by mi blbý jim nařizovat, že je nosit nemaj. už i kvuli těm dětem. jednou to je nějaká oslava. na oslavu je prostě zvykem dárk přinést a basta. byt jen symbolický a děti se to maj učit.
rodinnou oslavu dělám zvlášt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
915
13.4.16 14:39

U nás si dítě samo řekne koho pozvat a napíšeme pozvánku( Rozhodně ne celou školku ). Pronajmeme herničku, udělám jednoduché občerstvení pro děti ( dort, ovoce, tyčniky, limča ) a dospělé ( pomazánka, brambůrky ). Některá maminka zůstane, jiná si jenom vyzvedne.
Drobný dárek každý donese, je to slušnost. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2892
13.4.16 14:47

@Mar__tanka1983 Jo, dík, já předpokládám, že všichni nepřijdou. Tak jako my bychom šli jen k jejím kamarádkám a tam to zrovna nevyšlo nebo myslím oslavu nedělají (jedna bydlí v paneláku, jedna celkem daleko). Takže sice pozveš všechny, ale dorazit jich může tak pět, max. dejme tomu osm. Plus ještě kamarádi s rodičema plus sestřenky, bratranci, to máme tak dalších pět. Určitě ne 20 dětí. Bývá to o víkendu, spousta lidí má jiný program. S dárkem máš asi pravdu, hry stačej tyhle běžný, že by se nudili se myslím nestane. Máme na zahradě minipotok, takže v nejhorším tam vlezou a zabahněj se :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10975
13.4.16 14:47

Tak na zahradní oslavu bych klidně pozvala i rodiče, ale nechala bych na nich, jestli chtějí zůstat nebo ne (ale předpokládám, že při vyšším počtu dětí by to chtělo více dospělých než jednoho). Rozhodně nespojovat s rodinnou oslavou. Nějaký program bych jim asi připravila a venku se toho dá dělat dost, navíc je výhoda, že pak člověk nemusí doma uklízet :mrgreen: A dárky bych nechala na dětech. My běžně dáváme puzzle za pár kaček, pastelky, omalovánky, holkám korálky, sponky,…prostě drobnosti. A radost udělá i čokoláda ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20128
13.4.16 14:51

@Pipi 00 Hlavne chtej od rodicu zpetnou vazbu, zda prijdou ci nikoli, at vis, s kolika lidma pocitat. Rada lidi neumi naprimo odmitat, ty predpokladas, ze prijdou a pak misto 10 deti mas 3.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.4.16 15:04

Ako program priprav nejake kravoviny na sutazenie, ako jazdu na detskom odrazadle, nosenie vajicka na lyzicke, my sme ako dospeli pluvali na celaskon, ze ktore druzstvo ho skorej rozpusti :oops: (teda, nabrali sme vodu do pusy a utekali s nou cez cele ihrisko, kde cakal onen sumivy celaskon :andel: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.16 15:14

@Pipi 00
Ad 1 - zvou se jenom děti
Ad 2 - program ano, ale ne na celou dobu, nechat je i trochu vyběhat a samostatně si hrát (ale mít tam k tomu pomůcky)
Ad 3 - Dárky ano, ale lze na pozvánku napsat, aby byly malé, drobnosti.
Ad 4 - prarodiče a s rodinou slavíme zvlášť, dohromady se to nehodí.

A jen tak mimochodem, celá třída se určitě nezve, pouze pár dětí, se kterýma si nejvíc hraje a kamarádí a zná. Celkem max 10 dětí, i to je dost.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
2892
13.4.16 15:26

@monrom Já bych celou třídu taky nezvala, ale u nás se fakt dělá. Každý dostane pozvánku a ještě je jedna na nástěnce. Nedělají to asi všichni, ale je to časté. Dodám, že jde o malou školku, 15 dětí. Ale uvažuju i tom, že pozve jen tu svojí partu. Akorát to je stejně krom pár starších kluků každej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat