Dětská oslava - poraďte co a jak

11366
15.5.18 18:53

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 09.09.19 v 18:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11366
15.5.18 18:57

Příspěvek upraven 09.09.19 v 18:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16411
15.5.18 19:08

@Taciras ono záleží jak moc se s dospělými znáte a jak to vezmou. Když jsme pořádali oslavu pro dceru poprvé, bylo jí 5 let, měli jsme připravený prostor i občerstvení pro dospělé. Z nich tam nakonec nikdo nezůstal, všichni dovedli děti a za domluvenou dobu si pro ně přišli. To stejné i u syna, taky letos měl první oslavu, 5 let s kamarády ze školky. Rodiče dovedli děti a za dvě hodiny si pro ně přišli.

Ale zase když jsme šli na oslavu narozenin neteře, tak všechny děti tam byly s rodiči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1159
15.5.18 19:10

Pokud budou děti mít doprovod počítala bych i s jídlem pro rodiče, je blbé aby děti mlsaly a rodiče nedostaly nic :D 15 dětí je dost obdivuji vás že do toho jdete :potlesk: Jinak pokud chcete mít oslavu doma tak bych dala rodičům židle a dětem třeba na zem polštářky těm ti vadit nebude :lol: nebo si pronajmout nějaký prostor ale to se prodraží :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16411
15.5.18 19:11

Na oslavu většinou pořizuji drobné občerstvení (na ty dvě hodiny) - křupky, ovoce, zeleniny apod. a hlavní je dort, který krájíme. Když jsme připravili toho více, nikdo pak nejedl dort, jen se v něm pofrfňaly a konec. V podstatě jsem pak celý dort vyhazovala, což mě bylo líto.

Případně pro rodiče udělat šneky z listového těsta, jednohubky apod.

Co se týče židlí, tak očekávám, že převážně rodiče budou sedět a děti lítat. U nás tedy děti na židlích nikdy nesedí, buď lítají nebo sedí na zemi a hrají si.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7005
15.5.18 19:21

My jsme měli taky oslavu i loučení se školkou.
Bylo tu asi 10 dětí a vyzvedla jsem si je ve školce a maminy postupně přicházely (po 5 hod), pro ně jsme měla taky sladkost a byla tu zelenina a ovoce. Bylo horko nikdo nic nechtěl, ke kávě si kousek „dortu“ daly.
Dort nebyl - zbytečné - upekli jsem dopoledne brownies a zmizlo všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11366
15.5.18 19:32

Příspěvek upraven 09.09.19 v 18:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
809
15.5.18 19:36

My měli minulý rok k 5.narzozkám 14 dětí, s těmi co se známe přišli i oba rodiče, s některými jeden, se 2 nikdo, lidu strašně. Máme výhodu venkovní pergoly, určitě není místo k sezení pro všechny, ale přirozeně se střídali. K pohotění sem připravila ovocné špízy zapíchané v melounu, dort samozřejmě a mísu malých řízečků, k nim chleba, myslím, že to bylo akorát, k pití byl na stole džbán s vodou a další se šťávou, alko jsme nepodávali vzhledem k tomu, že to byla dětská oslava. Na začátku byla stopovačka a pak už měly děti volnou zábavu a bohatě si vystačily samy. Hodně v okolí frčí pozvat si někoho kdo maluje na obličej a asi to ani nebude tak drahé…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10751
15.5.18 19:40

@Taciras Já měla oslavu do deseti holčiček. Měla jsem to doma (nemáme terásku, jen malý obývák a dětský pokoj) - bála jsem se, že když rezervuju herničku a udělá se hezky - září je rizikový měsíc - bude dcera v zaplacené herně sama. (Teď se to stalo jedné její kamarádce v květnu - přišla jen moje dcera.)

Byl to celkem masakr, bordel, jekot atd., ale žádná tragédie a holky si snad užily. Pointa byla, že u nás rodiče nebyli: nechali tu holky a šli si po svém. (Zbyla tu jedna maminka holčičky, kterou jsme skoro neznali - byla ze školy, akm tou dobou dcera chodila dva týdny.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14237
15.5.18 19:45

Všechno záleží na tobě a jak si to nastavíš. Můžeš pozvat pouze děti a nebo pozvat i rodiče. My pořádáme tyto oslavy radši mimo domov. Když to u nás bylo naposled, musela jsem hned druhý den povolat paní na úklid, protože se na to nedalo koukat a vlastními silami uklidit taky ne. Ale máme byt, ne dům se zahradou.
Pro děti připravujeme vždy nějaký program, hry, tvoření, případně je možné pozvat divadlo, klauna s balonky, malování na obličej. Můžeš si oslavu i objednat v nějaké herně s kompletním servisem včetně hlídání pro děti.
Máme už děti 11 a 7 let a u starší frčí oslavy na Lasergame, u mladšího ve větších hernách, kdy prostě děti vypustíme a voláme jen na jídlo a hlavně pití. Na občerstvení pro děti křupky, ovoce, zeleninu, suché pečivo, miniřízečky a hlavně dort. Opět záleží na tom, jak dlouhou oslavu plánuješ. Pro dospělé objednáváme obložené mísy a zeleninu s dipy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
959
15.5.18 19:51

Také jsme měli oslavu asi deset dětí rodiče se nezdrželi pro děti si přišli a děti si opékali máme zahradu.Pak jsme měli také dort, ovoce, zmrzlinu, pití.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11366
15.5.18 19:54

Příspěvek upraven 09.09.19 v 18:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7005
15.5.18 20:10

@Taciras taky jsem jela busem, holky dostaly od ředitelky, která mi je předávala, přednášku jak se chovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2862
15.5.18 20:21

Já bych zkusila ty barvy na obličej. Pokud jsi na to šikovná nebo někoho poprosit aby se ujal malovaní. Taky hudbu a asi nejakou hru na zabaveni v zaloze. Nevim, co tveho syna baví, zajímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16411
15.5.18 21:32
@Slečna Ferka píše:
@Taciras Já měla oslavu do deseti holčiček. Měla jsem to doma (nemáme terásku, jen malý obývák a dětský pokoj) - bála jsem se, že když rezervuju herničku a udělá se hezky - září je rizikový měsíc - bude dcera v zaplacené herně sama. (Teď se to stalo jedné její kamarádce v květnu - přišla jen moje dcera.)Byl to celkem masakr, bordel, jekot atd., ale žádná tragédie a holky si snad užily. Pointa byla, že u nás rodiče nebyli: nechali tu holky a šli si po svém. (Zbyla tu jedna maminka holčičky, kterou jsme skoro neznali - byla ze školy, akm tou dobou dcera chodila dva týdny.)

Toto nechápu. Pokud přijmu pozvánku na oslavu nějakého dítěte, tak jediná omluva je nemoc, ne to, že se venku udělá hezky. Většinou to přijímám s vědomím toho, že daný víkend/den nic nemáme, nebo nic u čeho musí být dítko jdoucí na oslavu. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama