Dětská přízviska pohlavních orgánů :)

15.9.19 07:16

Dětská přízviska pohlavních orgánů :)

Ahoj,
mám malyho syna a nedávno jsem moji máme popisovala něco ohledně prebalovani, přičemž jsem použila slovo “pinďour”. No došlo mi, ze asi budu muset přijít na něco jinyho, nez z toho bude mít rozum, ale rozhodne se nebudu inspirovat v naši rodině :lol:.
Tak jen pro zajímavost:
Muj dotaz č.1: Jaké výrazy byly ve vaši rodině používané pro dámské a mužské pohlaví?
Dotaz č.2: Jaké výrazy používáte nebo plánujete používat před dětmi vy sami?

Za mě - celá rodina používala výrazy šulínek (snad to cenzura vezme) a kačka. Proč, to nevim, a všem Katerinam se tímto omlouvám :lol:. Co budu používat ja, ještě netusim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18928
15.9.19 07:27

Šulínek bych teda neřekla nikdy. U nás je prostě pinďourek a je to. Holky u nás mají buchtu, případně buchtinu. Ale já dceru nevedu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4538
15.9.19 07:29

@cernycajscitronem Používám klasické označení syn má penis a dcerka má vulvu, používat nějaké eufemické názvosloví mi přijde pitomost hodná nedospělých puberťáků. Má-li něco svůj název, který je snadno zapamatovatelný a vyslovitelný nevidím důvod proč ho nepoužívat. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5110
15.9.19 07:30

Kluky jsem ucila nazev pindik a pytlik/sourek/kulicky. Od doby, kdy je zajimaji knizky o tele (4 roky) pouzivam navic nazev penis, ze se to tak rika i u pana doktora.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12632

U nás je to pindík a nebo famfulín (na to sem přišla já, ale už vůbec nevím jak) :lol: dceru nemám, ale u nás doma když sem byla malá se říkalo prostě pipina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Tak u nás v rodině se pro holčičí genitalie používalo slovo „mulina“ úplně otřesné slovo, které nevím, kde vůbec vzniklo. U nás ma dcera pipinu, buchtu, kacenku. Syn má pindika, pinďu. Dcera už Teda ví jak se věci nazývají pravými jmény, i těmi hanlivymi, takže u ní už to nějak neřeším a vyjadřujeme se „normálně“, syn z toho ještě rozum nemá. Ale co se týká genitálií, nějak extra to neřešíme, říkáme děti věcem bez obalu ale tak aby je v jejich věku dokázali pochopit.

• Nahlásit
  • Citovat
13129
@Heivka píše:
@cernycajscitronem Používám klasické označení syn má penis a dcerka má vulvu, používat nějaké eufemické názvosloví mi přijde pitomost hodná nedospělých puberťáků. Má-li něco svůj název, který je snadno zapamatovatelný a vyslovitelný nevidím důvod proč ho nepoužívat. :nevim:

U nás stejně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11477
15.9.19 07:34

4lety vi, ze ma penis. Holky nevedu :mrgreen: Cetla jsem toho dost ve prospech pouzivani spravnych nazvu, takze jsem svoje puvodni tendence o nejake sislani velice brzy zrusila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1016
15.9.19 07:36
@jizvíková píše:
U nás stejně

Vazne se treba dvoulete holky zeptas-pokud ma treba vyrazku-“a nesvedi te vulva?” To pochopi ns co se ptas jo??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31960
15.9.19 07:36

Pindour, pipina… šulin mi prijde sprostý..( něco jak. urak)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11477
15.9.19 07:42

@Khalesi : proc by to deti nechapaly, kdyz je to naucis? Myslis, ze maji nekde zakodovane, ze je to treba pipina? Nemaji, nauci se slovo, ktere jim rikas :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.9.19 08:03

U nás se říkalo “Franta” a “Kačena”, za mne teda dost ujeté. Pohlavní orgány nazýváme, normálně penis a vagina. Taky nikdo nevymýšlí náhradní názvy pro další části těla, ruka je ruka a ne “šahavka” apod. Tyhle předsudky a obavy jsou jen v hlavách dospělých, není důvod to dětem marginalizovat. Syn měl jako malinký problém s fimozou, od útlého věku je tedy naučný, že penis je součástí jeho těla a musí se o něj starat stejně jako o celého sebe. Nevytváříme přezdívky ani tabu, naopak se snažíme všepovat přirozený přístup k vlastnímu tělu, hygieně a sexualitě.

• Nahlásit
  • Citovat
357
15.9.19 08:05

Pindik,pipina.az budou vetsi tak penis, vagina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.9.19 08:16

U nás se říkalo julča a pindík. Vzhledem k tomu, že mám dceru Kačenku jsem odmítla nazývat přirození jménem. Takže u nás je to pipinka a pinďour. Dceři je 2 a 3/4 a víc mi vyhovuje, když rozlišuje přirození dětskými výrazy. Až bude větší, dozví se oficiální název.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
584
15.9.19 08:26

Nevím, jak na to dcera přišla, ale už tak někdy od 5 let sama říká, že ma „diskot“ takže takové věci jako „spadla jsem a bouchla se do diskotu“ jsou pak běžné.
Ale jinak se říká pindík a pipinka, ale už jsme si vykládali samozřejmě o penisu a vagíně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama