Dětská treková obuv na širokou nohu

5764
2.1.21 11:15

dětská treková obuv na širokou nohu

Poraďte prosím, kdo se trochu orientujete v problematice -

chceme boty pro skoro 5 letého (teď vel. 30).
Ukazuje se, že docela ochotně šlape, tak děláme teď výlety časteji a delší procházky kolem 8km…a na to už to chce kvalitní boty, nemůže teď s námi šlapat v nějakých sněhulích apod.
Jenže on má celkem širokou nohu. Myslela jsem, že mu zas koupím Adidas terrex, jako měl v létě na horách, ale už ho prý tlačí…začala jsem to zkoumat…no nedivím se, že tlačí :zed: na délku tam rezervu ještě má, ale je ta bota tak úzká, že by musel mít o 2 prsty méně, aby se tam vešel :zed: Nechápu, jak jsem mu to v létě mohla koupit, za to se trochu stydím :oops:
No a co teď? Zkoušet se nikde nedá, musí objednat. Šířku nikdo moc neuvádí… V BF obuvi tuším, že bych se chytla, ale… Já sama chodím v BF - V5F, ale netuším, jestli pořizovat dítěti BF na turistiku? :think: Když na to není zvyklý…?
A ráda bych nějaké celoročky, aby to mohl mít na procházky s teplou ponožkou teď v zimě, ale bylo to vhodné i pak na jaro nebo podzim (pokud z toho nevyrote).

Jinak, kdy byste měl tip na hodně širokou obuv pro dospělého (vel. 42), tak budu taky ráda - starší syn i muž mají místo nohou ploutve :nevim: Spíš třeba značku, která takové boty dělá a dá se tam vybrat různá obuv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23536
2.1.21 11:19

Kupuju keeny a na podzim se mi povedlo ulovit model sirsich alpine pro (vel.32). Jinak u vsech bezne dostupnych bot ve sportisimu hekal, ze jsou uzke a tlaci ho malicky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6586
2.1.21 11:33

@vulpes Mě děti chodí v BF celoročně, protože do obyč obuvi je prostě nedostanu. Myslím že na BF si zvykne rychle, jen to chce ze začátku ty výšlapy udělat kratší než si zvykne klenba pracovat. Jinak u pětiletého bych koupila zimní boty, protože na jaře stejně budete muset kupovat větší velikost.

Jinak já mám hodně širokou nohu, takže stabilně kupuji (tedy v Barefoot) Ahinsa Shoes, Fivefingers, Freet, FeelMax a mám zimní od Vivo (i když tam je to výjimka, tyhle boty jsou na BF dost úzké).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5764
2.1.21 11:44
@Svistice píše:
Kupuju keeny a na podzim se mi povedlo ulovit model sirsich alpine pro (vel.32). Jinak u vsech bezne dostupnych bot ve sportisimu hekal, ze jsou uzke a tlaci ho malicky.

no, právě v simu si ten starší zkoušel asi davcatery, než jsme našli něco, co by ho na šířku netlačilo…tak tam už vím, že v těch značkách asi nemá cenu ani pátrat…
Ty Keen standardně dlouhodobě kupujeme sandály, nenapadlo mě zkusit i plné boty :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51952
2.1.21 11:51

Já se t připíchnu, řeším už dlouho totéž, jen v čísle 35/36. Takže dětského už skoro nic a dospělého ještě skoro nic. Popř. boty za x tisíc. Loni jsem koupila trekové Keeny, na první pohled dobrý, prý netlačí, schváleno… po pár kilometrech úzký, tlačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65818
2.1.21 11:52

Keeny a BF.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5764
2.1.21 12:00

@Heivka díky za tipy. Já nosím jen V5F, mám ráda ty prstíky, takže v „normální“ BF se neorientuji vůbec. No a moje kluky (ty velké) bych na V5F nikdy nepřemluvila…ten malý by rád, ale na to zas nemám nervy mu tam rovnat ty prsty :lol:
Celoročky jsem chtěla proto, že „normální“ zimní boty do školky má, ale jsou to boty na courání po vesnici, ne na výšlapy. Kupovat teď boty, které bude mít na měsíc, max. 2 (a to mi ještě taky může omarodit a je z toho rázem týden nošení :roll: ) to už mi přijde zas moc…hlavně v našich podmínkách, kde jsme sníh neviděli už dva roky :nevim:

Nemáš prosím nějaké konkrétní eshopy, kde nakupuješ? kdyžtak nějak nenápadně, ať to vypadá jako reklama… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5764
2.1.21 12:02
@ugluk píše:
Já se t připíchnu, řeším už dlouho totéž, jen v čísle 35/36. Takže dětského už skoro nic a dospělého ještě skoro nic. Popř. boty za x tisíc. Loni jsem koupila trekové Keeny, na první pohled dobrý, prý netlačí, schváleno… po pár kilometrech úzký, tlačí.

to mi ani nemluv! Když měl kluk velikost 37, to bylo největší peklo, protože to nejsou žádný boty!!! Dětské takové už pořádně nikde nemají a pánské se tak malé nedělají…a dámské kozačky moc nechtěl :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2258
2.1.21 12:26
@ugluk píše:
Já se t připíchnu, řeším už dlouho totéž, jen v čísle 35/36. Takže dětského už skoro nic a dospělého ještě skoro nic. Popř. boty za x tisíc. Loni jsem koupila trekové Keeny, na první pohled dobrý, prý netlačí, schváleno… po pár kilometrech úzký, tlačí.

V klasické obuvi asi nic širšího než keeny nekoupíš. Takže jedině Barefoot. Syn má velikost 36 a kupuji značky Beda - barefoot řada a FareBare (pozor obě značky mají i klasickou řadu, tak to nesplést).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2258
2.1.21 12:29
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65818
2.1.21 12:33
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2258
2.1.21 12:40

@vulpes v tomto věku (tedy tuto velikost měly děti zhruba kolem 6 let) jsem u syna s BF začala. Zvykl si rychle a na nic si nestěžoval. On má extrémně širokou nohu a ještě ve tvaru ploutve, takže jiná cesta není. I v BF je ta šířka těsně nebo malá. Kupujeme značky Beda a FareBare. V této velikosti najdeš dost modelů na různé období stačí dát do google.
Nejprve ale nohu změř možná nakonec ani širokou nohu nemá jen „normální“ + řešit tvar - protože nakonec by ti mohla vyjít vhodná jiná značka. Dcera má tuhle velikost a normální šířku a sedí jí Jonap, i když Beda jí taky celkem jdou. Celoroční Fare mít nemůže skrz tvar, který jí vůbec nesedí. No je to věda a chcete to se tím prohrabat :mrgreen:

Příspěvek upraven 02.01.21 v 12:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65818
2.1.21 12:44
@IvaX píše:
@vulpes v tomto věku (tedy tuto velikost měly děti zhruba kolem 6 let) jsem u syna s BF začala. Zvykl si rychle a na nic si nestěžoval. On má extrémně širokou nohu a ještě ve tvaru ploutve, takže jiná cesta není. I v BF je ta šířka těsně nebo malá. Kupujeme značky Beda a FareBare. V této velikosti najdeš dost modelů na různé období stačí dát do google.
Nejprve ale nohu změř možná nakonec ani širokou nohu nemá jen „normální“ + řešit tvar - protože nakonec by ti mohla vyjít vhodná jiná značka. Dcera má tuhle velikost a normální šířku a sedí jí Jonap, i když Běda jí taky celkem jdou. Celoroční Fare mít nemůže skrz tvar, který jí vůbec nesedí. No je to věda a chcete to se tím prohrabat :mrgreen:

Fare bare jsou fajn. Bedy vypadaj jak pro děti ze sirotčince v padesátých letech :mrgreen: zvlášt ty větší velikosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2258
2.1.21 12:47

@Lama Lama no není, ale nic širšího než keeny v klasice není. Naopak v BF zase nevím o botě v této velikosti coby byla treková a nestála pořádnou pálku. Takže je to jen ukázání možností a zakladatelka si musí rozhodnout co preferuje. Jinak na mě to úplně nepřišlo jako náročná turistika, když píše delší procházka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2258
2.1.21 12:54
@Lama Lama
@Lama Lama píše:
Fare bare jsou fajn. Bedy vypadaj jak pro děti ze sirotčince v padesátých letech :mrgreen: zvlášt ty větší velikosti

V době, kdy jseme přešli na BF se Fare ještě v těch větších velikostech, kterou syn potřeboval nedělaly. Takže jiná možnost v podstatě skoro nebyla. Syn design skoro neřeší a já dala přednost před šířkou než vzhledem. Od jejích začátku se Beda pomalu posunují i k lepšímu designu, ale Fare jsou hezčí, to jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat