Dětské boty pro extrémně širokou nohu

16
27.2.21 13:30

Dětské boty pro extrémně širokou nohu

Zdravím,
byl by tu prosím někdo, kdo by mohl poradit s výběrem bot pro velmi široké nohy? Syn aktuálně nosí velikost bot 33-34, na šířku má 8,5 cm. Dříve mu seděly Pegresky, teď má Keen Hikeport, což je nejširší bota, kterou jsme zatím našli, a je to tak na hraně nositelnosti (ale špatně se mu do nich obouvá). Zkoušeli jsme leccos, v Decathlonu, Sportisimu, A3, Baťa apod nepochodíme, Merrel, Fare, Jonap, Viking, vše úzké. V dětské obuvi nám také nedokáží nabídnout. Snad by mohly sednout BF boty, ale problém je vysoký nárt (a trochu křivé kotníky). Řešila nějaká maminka podobný problém? Máte tip na boty, které by mohly sednout? Uvítám i tipy na sandálky.
Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19796
27.2.21 13:44

Koukni na stránky obchodu littleshoes.cz. Specializují se na nestandardní nožičky a rádi ti poradí. Já tam na ty naše kačenky sehnala boty vždycky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19599
27.2.21 13:45

Na strankach littleshoes. cz jsou v sekci blog srovnani „vsech“ barefootovych bot. Takto hodne siroke jsou Fare bare a Jonap.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19599
27.2.21 13:47

A jak pise @Janli, jde se s nimi poradit, i telefonicky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
27.2.21 14:03

Děkuji za tip, na littleshoes jsem narazila jen zběžně, srovnávací tabulky jsem nenašla. Podívám se na to a zkusím jim zavolat. Psala jsem přímo do Pegresu, Fare a Vpavučině, mám tip na jedny Pegresky, které bych vyzkoušela v obchodě, vím, že je mívají (tedy až otevřou). Fare Bare se mi líbí, ale přijde mi, že mají dost nízké nárty. Jonap si teď nevybavuji, prohlédla jsem opravdu hodně bot a nějak mi v tom zapadly, už nevím z jakého důvodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1126
27.2.21 14:04

Taky máme ploutve místo noh.. je to peklo sehnat boty. Mají pokaždé jiné. Zimní jsme sehnali v Globusu, skvěle široké, jarní jsme tam ale podobné nenašli. Z bf Fare a Jonap, ale já úplně bf nechci, radši kompromis, ale to sehnat často fakt nejde. Občas natrefim na něco při prolezani všech obuví, ale to teď fakt nejde. Sandále na léto určitě Sprandi, mají jeden model dokonale široký a ohebny, syn je miloval, doufám, že letos seženu zase udělané pro vsechny dětí. Jinak máme pegres, Fare, Jonap, keen, merrel, Sprandi, Decathlon, ddstep…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
27.2.21 14:11

Zaujaly mě Beda BF a Be Lenka (Play), ale zdá se mi, že jsou nízké v nártech. Nemá někdo vyzkoušené?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1056
27.2.21 14:22
@KaterinkaK píše:
Zaujaly mě Beda BF a Be Lenka (Play), ale zdá se mi, že jsou nízké v nártech. Nemá někdo vyzkoušené?

Beda určitě ano. Ty Lenky nevím, to spíš ne. Zkusila bych ještě D.D.step, FareBare, možná Protetika. Vycházím z informací na fb stránce „barefoot nejen pro děti“ - řeší se tam nejen barefoot, ale právě, aby bota dobře seděla po všech ohledech, znáš to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19796
27.2.21 14:36

@KaterinkaK Jonap jsou na široký nohy i vysokej nárt, určitě na ně koukni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2591
27.2.21 14:37

@KaterinkaK syn má Froddo a spokojenost :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11836
27.2.21 17:47

Synovi se širokou nohou kupuji jen Primigi a sportovní Salomon (existuje prý i řada Superfit, ale nebyla jsem nikdy schopná se jich dopátrat). Je to těžké - sama jsem si nedávno koupila sandále extra wide fit a jsou mi úzké :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
27.2.21 19:03

@Midaku Na sandály Sprandi určitě kouknu, díky moc. Chci pak v létě okouknout i sandály Merrel (zná někdo?), snad by sedly. Loni jsem koupila Keeny, Seacamp nebo Newport, teď nevím, ale byly hrozně malé přes nárty, museli jsme je dát hned pryč.
@prejeta_zaba DD a Protetiky bohužel ne, ty synovi nesedly ani jako malému.
@kavenka Froddo bohužel to samé, jsou úzké, ty se mi moc líbily. Chodím boty kupovat převážně do dětské obuvi, je tam skvělá paní prodavačka, co fakt zná a umí, jen nám už moc nemají co nabídnout. Většinou ty Pegresky, jednou to byly Fare a Jonap, pak se syn dostal na velikost, kterou už nedělali.
@wobludka Salomon jsem nakonec dnes koupila ve sportu. Stélku mají sice úzkou, nějakých 7,8 cm, ale bota je měkká, síťovaná, nikde na nohu netlačí, nic lepšího se nenašlo. Není to na teď, ale super na léto nebo na tělocvik. Okoukla jsem i Adidas, Reebok atd. Keen mají na šířku 8,2 cm (máme doma), ale zase je ta bota hodně pevná, nepovolí.
Ještě mě napadá, nevíte, jak jsou na tom se šířkou Sketchers? Večer zkusím dohledat ty Jonapy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
305
27.2.21 19:11

Z BF bot na vysoky nart a siroke nohy sedi Beda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
27.2.21 19:32

@dupejj00 Beda se mi líbí, a jsou snadno sehnatelné, mi přijde. Já bych si hrozně přála prostě najít značku bot, co sedne a jen kupovat větší číslo… Je mi jedno jestli BF nebo klasika, na vzhled také dávno nekoukám, hlavně aby dobře seděly. Chodíme se synem na ortopedii, nosí vložky na míru, cvičíme fyzio, nechci mu zničit nohy jen proto, že je těžké sehnat správné boty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
27.2.21 22:49

@KaterinkaK skutečně fare bare na vyšší nárt nejsou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu