Dětské kolo 20 a balanční kolečka

7931
28.7.20 12:55

Dětské kolo 20 a balanční kolečka

Zdravím, chtěla bych se zeptat, možná někdo poradí. Dcera 6 let, 24kg něco kolem 122 cm, až doposud nechtěla jezdit na kole. Už od mala jí nic neříkalo ani odrážedlo, tříkolka, koloběžka???? tak jsem to nechala plavat a až teď projevila přání jezdit. Akorát nevím jaké kolo koupit, podle velikosti dítěte mi to vychází na kolo velikost 20, ale u takto velkých kol už nejsou balanční kolečka. Mám tedy učit bez koleček? Dcera právě na těch balančních kolečkách bazíruje. Tak nevím poraďte, popř. koupit kolo menší 16 nebo 18 ????‍♀️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21603
28.7.20 13:04

@Maty80 úplně neporadím..ale doporučím si kolo půjčit třeba..synovi jsme koupili kolo 16 a balanční kolečka..vztek..nervy. Kolečka jsme sdělali a šup..jel sám..
Podle mě to v těch dětech je..a kolečka spíše ublíží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21603
28.7.20 13:06

Jinak..menší nekupujte. Vyhozené peníze. Buď jí to půjde nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12698
28.7.20 13:07
@Maty80 píše:
Zdravím, chtěla bych se zeptat, možná někdo poradí. Dcera 6 let, 24kg něco kolem 122 cm, až doposud nechtěla jezdit na kole. Už od mala jí nic neříkalo ani odrážedlo, tříkolka, koloběžka???? tak jsem to nechala plavat a až teď projevila přání jezdit. Akorát nevím jaké kolo koupit, podle velikosti dítěte mi to vychází na kolo velikost 20, ale u takto velkých kol už nejsou balanční kolečka. Mám tedy učit bez koleček? Dcera právě na těch balančních kolečkách bazíruje. Tak nevím poraďte, popř. koupit kolo menší 16 nebo 18 ????‍:female_sign:️

Ne, balanční kolečka rozhodně ne. Já je nedoporučuju ani těm úplně malým dětem na rozježdění - dítě se naučí špatný způsob držení balancu a speciálně třeba v zatáčkách je to problém. 6ti letá slečna si určitě nechá vysvětlit, že postranní kolečka jsou pro miminka. Moje trošku mladší dcera má podobné parametry (výška a váha) a 20´ je na ní akorát. Ale ve vašem případě bych jí nejprve nechala projet někde na menším kole, nejlépe 16´, aby se nebála. Nemáte třeba někoho, kdo by vám ho na víkend půjčil?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18637
28.7.20 13:07

@Maty80 a nedala by se umluvit na sundani slapek, kdy by ji z kola vzniklo na tyden odrazedlo a po ziskani jistoty by dostala slapky? Me deti zacinaly na kole kolem dvou a ctvrt a kolecka nikdy nemely, predtim jezdily na odrazedle. Ta kolecka jsou mor, jednak kolo s jimi hur jede a to naklaneni na stranu take neni nic extra. Verim ale, ze i na 20 se daji dat kolecka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
121
28.7.20 13:08

Škoda, že dceři nic neříkalo odrážedlo.
Oba kluci měli first bike a pak plynule přešli na kolo 16 bez balančních koleček. Těžko radit, no. Na 16 nebo 18 kole bude jak vosa na bonbonu… Asi bych ji koupila starší 20 a bude se prostě učit bez koleček, že už je velká holka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7931
28.7.20 13:15

Upřímně musím říct, že jsem to nejspíš zanedbala já, ona třeba doma na odrážedle jezdila, ale venku kde to drncalo už nechtěla, to samé kolobežka, pokud hladký asfalt tak jakž takž jede, ale kachličky tak jet nechce, je docela bázlivá, proto ty kolečka. Navíc jde do první třídy, tak se bojím že budou chodit třeba na dopravní hřiště a ona jediná na kole nebude umět ( asi je po mě, já se naučila až někdy v páté třídě). Zkusím tedy naučit bez koleček, a budu doufat že po prvním pádu to holka nevzdá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2203
28.7.20 13:15

Záleží jak je opatrná. Moje dítě se o sebe hodně bojí a určitě by bez koleček nejezdilo. Ale u té 20 mám obavy, že se bude stejně cítit blbě, i kdyby kolečka měla. Na 16 se ji bude asi zase blbě šlapat. Nevím, no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2203
28.7.20 13:17
@Maty80 píše:
Upřímně musím říct, že jsem to nejspíš zanedbala já, ona třeba doma na odrážedle jezdila, ale venku kde to drncalo už nechtěla, to samé kolobežka, pokud hladký asfalt tak jakž takž jede, ale kachličky tak jet nechce, je docela bázlivá, proto ty kolečka. Navíc jde do první třídy, tak se bojím že budou chodit třeba na dopravní hřiště a ona jediná na kole nebude umět ( asi je po mě, já se naučila až někdy v páté třídě). Zkusím tedy naučit bez koleček, a budu doufat že po prvním pádu to holka nevzdá.

No, nechat ji spadnout nesmíš, pokud je bázlivá, byla by to asi konečná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18637
28.7.20 13:20

@Maty80 pokud neco, tak bych zvolila „vodici tlacnou tyc“, ty se nesedres a dceri dodas jistotu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21170

Souhlasím s @Cuddy

Ať se bez pedlů naučí držet balanc apak za ní chvilku budete muset běhat a jistit ji (s 24 kg teda potěš koště, to bude na držení za sedlo práce spíš pro tatínka) a ať se učí rovnou bez koleček. Ty jsu k prdu.
Hlavně vyberte dobré kolo, na kterém došádne na zem a bude mít jistotu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7931

@jita22 opatrná je, navíc beran, takže jak se zabejčí že nepojede, tak prostě nepojede, takže i tak nejspíš koupím kolo bazarové, ptž nevím jak to dopadne. Jako je to dilema, jestli koupit menší někde za tisícovku aby si to ošahala, naučila a nebála tak vysoko a potom koupit větší, nebo rovnou to velké a tečka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3986
28.7.20 13:21

Já bych ty kolečka klidně pořídila. Naučí se šlapat, získá jistotu a pak už jen vypiluje balanc. Jeden syn kolečka neměl nikdy, poprvé seděl na kole a do 20 minut už jezdil po celém sídlišti. Absolutně bez problémů, ale on už uměl šlapat i znal držení rovnováhy, jen to na tom kole spojil dohromady. Druhý syn kolo zatvrzele odmítá..Neumi šlapat a po pár nezdarech se to odmítá učit. Na odrazedle jede jak drak, rovnováhu zvládá. Takže ten dostane přídavný kolečka, ať se naučí šlapat. Až to bude umět, sundáme je, doplňuje rovnováhu a bude jezdit. Toť tedy moje teorie, uvidíme, jaká bude praxe :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12698

@Maty80 Mám taky přeopatrného syna a paradoxně s těmi kolečky se bál mnohem víc. Dítě nemůže udělat náklon a když jede třeba po trochu sklopeném chodníku, tak dá strašně práce to vyvažovat..
Spadnout jí ale v době učení prostě nesmíš nechat :nevim: Běhej klidně vedle ní, dokud se nenaučí bezpečně rozjet i zastavit, brzdit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41213

@Maty80 kluky jsem ucila jezdit na kole v drivejsim veku. Vyjadrim se jen k tem koleckum. Uplne zbytecny mezikrok. Starsi se naucil jezdit na kole s kolecky, kdyz jsme mu je sundali, musel se naucit jezdit na kole bez kolecek. U mladsihi jsme kolecka nedavali. U obou jsem drzela sedadlo-chodila, bezela s nimi. a pak se jednoho dne rozjeli sami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama