Dětské kolo k Vánocům - 3 roky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Misulicka 1
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 11.09.15 23:55
Dětské kolo k vánocům 3r

Maminky ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti. Mám prcka na jaře 3roky, řekla bych líný jako veš po mamince :oops: Odrážedlo nás naprosto neuchvátilo. Měli jsme několik motorek (u babičky apod.) a nic, přesto jsme neměli klasické Enduro, které jak někde uviděl hned chtěl. Po dlouhém „přemluvání“ jsem svolila a Enduro jsme dovalili domu… cca 4m naprostá bomba - bez motorky ani ránu a pak nic, konec. Cca od července nepoužita. Teď se mi sápe v obchodě po kolech s kolečky. Vytáhli jsme starou tříkolku ale bez úspěchu - zkusili jsme ale asi to neušlápne nebo nechce, prostě nezájem, koloodrážedlo nemáme ale ani po něm nikdy nebyla poptávka, to si ani nepůjčí, nic. Teď přemýšlíme zda tedy koupit už kolo? Přijde mi to brzy, koupili bychom na vánoce a jezdil by až napřesrok, ráda bych využila posezonních slev na nákup ale nějak nevím. Má vůbec tak malé dítě šanci to ušlapat? Myslíte 12tku nebo rovnou 14tku (97cm nyní) a zda ho to vůbec už může bavit?… mám takový dojem aby nebyl gaučový po mě, což bych teda nerada :think:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Hanka253
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 1 inzerát 12.09.15 00:03

@Misulicka 1 nám se osvědčilo ve 3,5 koloodrážedlo, za tu sezonu dradil parádně, z kopce zvedal nohy a jel, naučil se parádně sám od sebe držet rovnováhu, brzdit ruční brzdičkou.. Za rok ve 4,5 pak přešel na kolo a naučil se za 2× na něm jezdit bez koleček. Tříletý kolo neušlape, odrážedlo má poloviční váhu možná ještě míň, navíc začne jezdit nakřivo s kolečky a dlouze se jich pak bude zbavovat. Já bych kolo tříletému nekupovala.

Misulicka 1
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 12.09.15 00:08

@Hanka253 To se právě bojím také :( Ale vůbec nevím jak je to možné že to naše dítko na žádné takové věci není… odrážedlo, koloběžka, tříkolka, nic. Přitom kočárek odmítá už co se naučil chodit. A prostě chodí. Jo a běhá jak ďábel ale to je vše. Je mi to trochu líto no…

Tereza1986
Kelišová 6753 příspěvků 12.09.15 03:34

Teď o prázdninách dostal syn kolo Author Jet 12".Tři roky mu budou v říjnu. Jezdí normálně, ušlápne to. Koloodrážedlo naopak vůbec nechtěl.

Lutonka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.15 05:56

Každé dítě má prostě na něco jiného. Pokud ho nebaví motorky, tříkolky ani odrážela, tak bych mu kolo nekupovala- pravděpodobně vám pak bude taky ležet doma. Vydržte, třeba časem sám dozraje. Náš syn do 2,5 let nic moc, pak jednoho dne sám sedl na koloodrážedlo a okamžitě suverénně jezdil s parádní rovnováhou. Teď ve 3l dostal kolo šlapací (16'-má 106cm) a jezdí jako drak :lol:

Saman
Ukecaná baba ;) 2406 příspěvků 12.09.15 07:29

Dobře volené kolo by už ušlapal, jestli mu teď na jaře byli 3 roky, tak příští sezónu by mohl pěkně drandit. Taky budeme v tomhle věku pořizovat. Ale prcek naopak všechna odrážedla, tříkolky, koloběžky miluje.
U vás bych asi nepořizovala, když ho to nebaví a nesnaží se, tak ho nemá cenu v tomhle věku nutit.

meda.pusik
Povídálka 24 příspěvků 12.09.15 07:44

Já bych napřed zkusila kolo od nějaké kamarádky půjčit a vyzkoušet. Ale 3 roky mi připadá brzy. Syn začal ve 4 v pohodě, dcera až v 6, protože byla droboučká, a nic jí neuteklo, v 8 jezdí normálně :)

wewa
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 12.09.15 08:44

@Misulicka 1 syn nejel nikdy ani na motorce, koloodrážedlo nechce taky, sednul na tříkolku a šlapak ale neuměl řídit moc…budem kupovat kolo má 102cm takže asi rovnou větší aby na jaře bylo akorát. Ve velikosti kol se ale motám a ráda si nechám poradit jaké :palec:

teri.teri.x
Kecalka 119 příspěvků 12.09.15 09:04

Já bych mu nic nekupovala, zatím neví, co chce, abyste nevyhodili zbytečně peníze

Misulicka 1
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 12.09.15 09:15

No my bychom právě byli poměrně rádi kdyby na něčem začal. Tatínek jezdí na kole dost a pro mě to je také jediný přijatelný sport krom gaučinu :mrgreen: a hlavně - dostat se s malým z místa A do místa B je katastrofa! Myslm že teď by se mu kolo líbilo, oblejzá to kde může, ale obávám se aby to nedopadlo jak s Endurem - chvilka velkého nadšení a dost :cert: Možná ještě dokud je počasí zkusíme znova tu tříkolku

teri.teri.x
Kecalka 119 příspěvků 12.09.15 09:31

No je fakt, že u dětí člověk nikdy neví, u čeho vydrží

vodomil
Stálice 58 příspěvků 12.09.15 09:50

@teri.teri.x to ano, u nás se to pořád mění

Hojuza
Kecalka 115 příspěvků 12.09.15 10:19

Ahoj, já bych kolo koupila, ale přikoupila bych i tyč pro rodiče, když se mu nebude chtít šlapat, můžete ho dát na tyč a jede se dál. My jí strašně užili a i teď v dceřiných skoro 5 jí používáme. Koupila bych 16 (nebo max.14), protože za půl roku bude mít cca 100 cm a to mi přijde, že by mohl 16 zvládnout. Dcera jezdila na 16 od 3.5 a měla cca 96-97 cm a tak 12 kg a v pohodě. Jo a učila bych bez koleček, na kole s kolečkami se jezdí blbě, děti tam sedí křivě a pak se je bojí sundat. Samozřejmě nejdřív kolem něj budete lítat, ale to je vždy. Tak dobrý kup.

vodomil
Stálice 58 příspěvků 12.09.15 10:22

To s těmi kolečky je pravda, ony se pak bojí mez nich

teri.teri.x
Kecalka 119 příspěvků 12.09.15 10:24

Ano, je to tak, když jezdí s kolečkama, tak to berou jako trojkolku, nesnaží se o rovnovánu a jsou nakloněný na jednu stranu

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama