Dětské oddělení Nové město na Moravě

22.4.21 15:54

Dětské oddělení Nové město na Moravě

Ráda bych se s vámi podělila o hrůzný zážitek z dětského oddělení nemocnice v Novém městě na Moravě. Odeslal nás tam dnes už náš bývalý pediatr MUDr. Chlubna (jeho chování rozeberu v jiné diskusi), protože malá (plně kojena) pribirala pomalu a den! stála na váze. Od něj příkaz UM nebo nemocnice. Já zvolila nemocnici, protože věděla, že mám mléka dost, a že malá si taky vypije, a že UM není potřeba. (vážili sme to u doktora a vypila si po půl hodině 60g a to se jí ještě moc nechtělo sát) Kdybych věděla, co nás v Novém městě čeká, ani bysme tam nejeli. Přijeli jsme tam a hned nakojte a zvažte před a po. Nakojila jsem 20g, protože jsem malou před odjezdem kojila. Ihned verdikt UM. Velká vizitka probíhala tak, že hned po prvním nakojeni řekli, že malá je podvyzivena a že nemám mléko. Já jsem jim říkala, že mléko mám a UM není potřeba, oni se se mnou začali hádat, řvát na mě a doktorka Švandová se mně dokonce smála. Absolutně ignorovali, co jim říkám. Řekli, že musím kojit z každého prsů 10 min, i když jsem říkala, že malé to trvá tak 30-40 min. Zase ignor. Další kojení jsem nakojila i přes UM 55g. Dorvali ji do 100 UM. Dávala jsem to malé strikackou, sama si to prý má vysat. Když jsem se ptala, jestli si nemůže zvyknout na stříkačku, tak prý ne. A já blbá jim věřila. Kojení šlo do kopru, po 4 dnech jsme odcházeli plně na UM, protože malá si na stříkačku zvyklá a ode mě nesala. Techniku mně kontrolovali, ta byla ok, a prý pořád, že malá je slabá, že to mléko ode mě nevytahne, i když jsem jim říkala, že malá před příjezdem do nemocnice normálně pila. Absolutní ignor a tvrdili si svoje, že malá je slabá. Nakonec jsem se pohadala s doktorem, že proč to kojení zapisuju, když se na to nikdo ani jednou nepodíval. Tak se tedy milostive podíval a řekl, že když nakojim 40, že nemusím dávat UM, jenže to už bylo pozdě, malá nepila ode mě. Jeden den jsem byla už rozhodnutá podepsat revers, ale všichni mně začali tvrdit, že jestli odejde tak malá skončí na Jip, zůstala jsem, dneska už vím, že to byla chyba. Kdybych odešla, tak bych kojení možná zachránila. Nějaké rozsáhlejší testy taky vůbec nedělali, jen základní jaterní, ty vyšly vyšší a hned začali tvrdit, že z podvyzivy. Dnes už vím, že u kojenych děti to je normální. Doktoři v Novém městě jsou absolutní ignoranti a jen chcou člověku zničit kojení a narvat UM, aby dítě tabulkove pribiralo, stejně jako většina doktorů a vůbec neberou v potaz individualitu miminka, že roste do délky, genetiku atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat