Dětské pojistky na spotřebičích

4940
14.12.19 11:12

Dětské pojistky na spotřebičích

Jak vám fungují dětské pojistky na domácích spotřebičích - třeba pračka, myčka, trouba.
Jde ten spotřebič normálně vypnout i přes aktivovanou dětskou pojistku?
Mám doma pračku Miele a troubu Bosch a oba spotřebiče jdou natvrdo vypnout hlavním tlačítkem i když je aktivovaná dětská pojistka. Servis Bosch tvrdí, že to je vlastnost, manžel se také přiklání k tomu, že to je vlastnost a je to tak z důvodu bezpečnosti.
Ale já z toho šílím, protože mám doma batole a takhle je dětská pojistka na nic, protože mi to prostě vypne. :zed: :zed: :zed: :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6652
14.12.19 11:20

@Elenloth Tak teď jsem to zkusila a u trouby Bosch mi jde přes pojistku nařídit minutka a vypnout trouba. Pračku mám AEG a vypínač je mechanické tlačítko takže ta jde taky vypnout i přes dětskou pojistku.

Já to vyřešila tak že když mi děti šahaly na troubu nebo pračku dostaly dvakrát pořádně přes ruce a přes zadek a už je to přešlo. Potřetí to ani jeden nezkusil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
14.12.19 11:27
@Heivka píše:
@Elenloth Tak teď jsem to zkusila a u trouby Bosch mi jde přes pojistku nařídit minutka a vypnout trouba. Pračku mám AEG a vypínač je mechanické tlačítko takže ta jde taky vypnout i přes dětskou pojistku.Já to vyřešila tak že když mi děti šahaly na troubu nebo pračku dostaly dvakrát pořádně přes ruce a přes zadek a už je to přešlo. Potřetí to ani jeden nezkusil.

Asi tak, ale bohuzel ve spouste domacnostech se to holt radsi resi dopisama vyrobcum :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4940
14.12.19 12:11
@I890l píše:
Asi tak, ale bohuzel ve spouste domacnostech se to holt radsi resi dopisama vyrobcum :-D

Nerada bych, aby se to tu zvrtlo v diskusi o výchově dětí. Ale ano, v dnešní době internetu raději napřed napíšu mailem dotaz výrobci, než bych opakovaně bila dvouleté dítě za to, že zmáčklo čudlík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24786
14.12.19 12:31

Zatím jsem nenašla dětskou pojistku co by fakt fungovala. Na troubě ji máme jen na otevření dvířek, to jsme u malých dětí využívaly, na tlačítka se nevztahuje. A u pračky atd. jsem zavřela dveře do koupelny a byl klid. Jinak tam mohly otočit kolečkem a opět vše vypnout. U mikrovlnky co jsem poznala, se většinou deaktivovala pojistka otevřením dveří na což děti přišli během chvilky (otevřít zavřít a už pípá) případně jediné pípající tlačítko ji odblokovalo.
Jinak jsme to řešili tak, že jsme dětem povolovali nastavovat pod dozorem pračku, sušku, troubu a brzo poznaly, že jak na to sáhnou sami a něco vypnou, tak je k nastavování pak nepouštím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4940
14.12.19 12:40

@Aspera No já jsem z toho právě trochu rozčarovaná, že je to takové polovičaté. U nás zatím nepomáhá nic. Koupelnu taky zavírám a buzeruju zbytek osazenstva, ať zavírají taky.
Ale s tou troubou je problém. Věci jako cukroví teď peču po večerech, ale třeba pomalé pečení je na půl dne, že.
Zatím jsem nepřišla na žádnou motivaci, plácnutí nepomáhá a řezat ho teda nebudu.
Ale to je jen takový povzdech, byla jsem překvapená, že ty pojistky na nových spotřebičích (ne)fungují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3279
14.12.19 13:09
@Elenloth píše:
Nerada bych, aby se to tu zvrtlo v diskusi o výchově dětí. Ale ano, v dnešní době internetu raději napřed napíšu mailem dotaz výrobci, než bych opakovaně bila dvouleté dítě za to, že zmáčklo čudlík.

A až se naučí vypnout tu pojistku, tak budeš taky psát výrobci? :roll:
Hele musíš ho prostě naučit, že na to nemá sahat. Nemusíš ho bít, zrovna u trouby mi nejvíc pomohlo říct, že je to horký a nechat malou sáhnout na to sklo, když jsem pekla (ono je teplý dooost, takže to zrovna příjemný není, ale úplně na spálení to není) a od té doby, když něco peču, tak na troubu nesahá. Pračku neřeším, tak maximálně mi jí vypne no :nevim: Já mám o půl roku mladší dítě a třeba když vařím, tak si soupe židli ke sporáku, aby pomáhala. No tak jsem jí opakovaně sundavala s tím, že nemůže, že je to horký. Teď už mi to stačí jen říct a jede s ní jinam. Btw pojistku u sporáku umí vypnout :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2522
14.12.19 13:09

@Elenloth Pračku mi mladší vypíná také. Už se tam ani nesnažím tu pojistku zapínat. Ale tam to řeším zavíráním dveří. Pokud jde o troubu, tak ta ho baví pořád. :cert: Jestli máš tu kde jdou ty čudlíky zamáčknout, tak to bych přelepila. U té co má čudlíky pevné netuším. Vydrž, staršího to přestalo bavit po půl roce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4940
14.12.19 13:33

@Jitul.kaaa9 Moje trouba není zvenku horká. Prakticky vůbec.

Může mi někdo vysvětlit, co je špatného na tom, napsat dotaz výrobci, když mám pocit, že výrobek nefunguje správně? Proč se toho každý tak chytá?
@lea79 No mýho to zatím nepřechází, spíš se právě učí ty dětský pojistky vypínat úplně. :mrgreen:

Mně jenom prostě připadá divné, že dají na výrobek dětskou pojistku, ale na ten největší a většinou ještě blikající a pípající čudlík nefunguje. Mám pocit, že ti, co to navrhovali, asi doma s batolaty nevařili a neprali, že. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3279
14.12.19 13:39
@Elenloth píše:
@Jitul.kaaa9 Moje trouba není zvenku horká. Prakticky vůbec.

Může mi někdo vysvětlit, co je špatného na tom, napsat dotaz výrobci, když mám pocit, že výrobek nefunguje správně? Proč se toho každý tak chytá?
@lea79 No mýho to zatím nepřechází, spíš se právě učí ty dětský pojistky vypínat úplně. :mrgreen:

Mně jenom prostě připadá divné, že dají na výrobek dětskou pojistku, ale na ten největší a většinou ještě blikající a pípající čudlík nefunguje. Mám pocit, že ti, co to navrhovali, asi doma s batolaty nevařili a neprali, že. ;)

A nenapadlo tě, že je to třeba kvůli bezpečnosti? Abys to mohla rychle vypnout kdyby něco?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2522
14.12.19 13:51

@Elenloth Tak ono to bude dané bezpečností. Musíš mít tlačítko, kterým to hned vypneš. Představ si, že by hlavní tlačítko mělo nějakou pojistku a v krizové situaci Ti to nepůjde hned vypnout a může to třeba způsobit požár. To si žádný výrobce na triko nevezme, třeba v USA by díky žalobám asi spousta výrobců zkrachovala.

Ale protože mám malé děti, tak vím, že je to pruda. To mladší v září pošteloval všechny kohoutky u radiátorů. Normálně v pohodě, ale my jsme jeli na dovolenou a v říjnu začala topná sezona. Po dovolené jsem tu musela větrat celý den. A chudák naše sousedka, ta větrala celou dobu co jsme byli pryč. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4940
14.12.19 14:27

@Jitul.kaaa9 @lea79 Samozřejmě, že mě to napadlo, píšu to hned v prvním příspěvku.
Ale stejně jsem se chtěla zeptat, jestli to tak mají i druzí.
Bezpečnost je nové náboženství dneška :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6652
14.12.19 14:38

@Jitul.kaaa9 Je pravda že syn i dcera se naučiili vypínat pojistky velmi rychle (syn dokonce otevře pojistky skříněk se kterými má leckterý dospělý problém). Třeba troubu horkou nemám vůbec, když peču pizzu a uvnitř je 300°C tak dvířka jsou z venku lehce teplá. Ono s batolaty je to jako se psy, když se zákaz udělá 1-2× pořádně a energicky už se to nemusí více-méně řešit, případně jen lehce připomenout zákaz. Zase je pravda že já se snažím děti vést k samostatnosti, takže jakmile se mi zdá že chápou nějaký princip tak je tu činnost naučím s tím většinou přejde i zlobení s čudlíky, krámování skříněk. Je pravda že se synem to bylo jednodušší, protože on se k těm činnostem většinou dostal když byl připravený se něco naučit. S dcerkou to je trochu složitější protože její pohybový vývoj je o dost rychlejší než ten rozumový.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2522
14.12.19 14:44

@Elenloth Já Tě fakt chápu. Prostě odpověď na Tvojí otázku je, že ano, mají to tak všichni výrobci. Zatím jsem nenarazila na nějaký chytrý systém řešení. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24229
15.12.19 10:38

@Elenloth Mame jen na pracce. Kdyz je zapnuta detska pojistka, jde vypnout jen natvrdo vytazenim snury ze zasuvky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat