Dětské příkrmy a testování rentgenem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sisi2018
Nováček 3 příspěvky 17.04.18 02:11
dětské příkrmy a testování rentgenem

Zdravím maminky.. Taky jste se dověděly, že všechny kupované příkrmy (Hipp, Hami, atd..) pro kojence i batolata jsou při výstupní kontrole testované rentgenem? :cert: Jsem z toho docela zaskočená, že pro naše nejmenší tato potrava, dle nařízení kontrolního úřadu, musí projít rentgenem, aby se zachytily předměty, které tam nepatří. Tuto opatrnost firem chápu, ale dle mého názoru, ozářená potrava (i když v nepatrném množství) do úst našim miminkám rozhodně nepatří! A když takové miminko jí takovou potravu často…hmmm. Co vy na to říkáte?? Můj názor je, že už budu jen a jen vařit po domácku a radši riskovat nějaké ty dusičnany ve stravě, zdá se mi to bezpečnější..

Příspěvek upraven 18.04.18 v 02:11

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Teruskat
Stálice 55 příspěvků 1 inzerát 17.04.18 05:06

Vařila jsem doma pro obě dcery. Kupovane příkrmy bych jim nedala. Ani jedné to nijak neublížilo, byly a jsou v pohodě.

pedigka
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 17.04.18 05:54

@sisi2018
To jsem nevedela.

debra.morgan
Závislačka 2768 příspěvků 17.04.18 06:14

Nevěděla jsem to, ale nic to pro mě do budoucna nemění. plánuji používat.

lucynka25
Kelišová 6878 příspěvků 2 inzeráty 17.04.18 06:21

@sisi2018 Ahoj, tak se přidej k nám do skupinky vaříme pro kojence a batolata, najdeš tam recepty na příkrmy a budeme rády i za tvojí insiraci :kytka:

Jinak by mě zajímalo, kde jsi se to dočetla nebo doslechla? Nikdy jsem o tom neslyšlela a ráda si to pročtu/vyslechnu :think:
U nás padnou tak 2 skleničky týdně, většinou ryba.. zbytek vařím.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1735 příspěvků 17.04.18 06:55

@sisi2018 a muzes prosim uvést zdroj teto imformace? Jinak to totiž zavání šířením pomluvy… ;) :andel:

Anonymní  17.04.18 07:10

To je ale starý, testuje se tak všechno, i např. oblečení na hranicích, je to jen paprsek světla. Podle mě je horší projít kolem frekventovane silnice než resit nějaký „ozáření“. Tak to miminu nedávejte 3× denně, no. :roll:

Victoria1988
Povídálka 40 příspěvků 17.04.18 07:11

No nevím, jestli ohřívání jídla v mikrovlnné troubě není mnohem horší. Někde jsem četla, jak to mění strukturu potravin a co jsem videla, tak lidi používají mikrovlnku furt, takže ten rentgen bude menší zlo.

Heivka
Závislačka 2874 příspěvků 17.04.18 07:12

Jděte se projít kamkoliv do přírody kde je žulový podklad (třeba Severní Čechy) a schytáte tak mnohem větší množství záření (Radon) než kdyby jste stála pod rentgenem půl dne. :roll: Ale jinak vařit je pro dítě je mnohem lepší než kupovat skleničky, měla jsem tu čest to párkrát ochutnat a je to hnus co bych nedala prasatům, vůbec nejdou rozlišit chutě a vůně jednotlivých surovin.

ka2ka
Extra třída :D 12148 příspěvků 17.04.18 07:39

Hmmm a to máš konkrétně odkud to vypadá že chceš vyvolat tak trochu paniku

ka2ka
Extra třída :D 12148 příspěvků 17.04.18 07:40
@Heivka píše:
Jděte se projít kamkoliv do přírody kde je žulový podklad (třeba Severní Čechy) a schytáte tak mnohem větší množství záření (Radon) než kdyby jste stála pod rentgenem půl dne. :roll: Ale jinak vařit je pro dítě je mnohem lepší než kupovat skleničky, měla jsem tu čest to párkrát ochutnat a je to hnus co bych nedala prasatům, vůbec nejdou rozlišit chutě a vůně jednotlivých surovin.

vidíš a my bydlíme v místě kde je víc radonu takže hurá skleničky nevadí :mrgreen:

natyber
Kelišová 5177 příspěvků 17.04.18 07:48
@sisi2018 píše:
Zdravím maminky.. Taky jste se dověděly, že všechny kupované příkrmy (Hipp, Hami, atd..) pro kojence i batolata jsou při výstupní kontrole testované rentgenem? :cert: Jsem z toho docela zaskočená, že pro naše nejmenší tato potrava, dle nařízení kontrolního úřadu, musí projít rentgenem, aby se zachytily předměty, které tam nepatří. Tuto opatrnost firem chápu, ale dle mého názoru, ozářená potrava (i když v nepatrném množství) do úst našim miminkám rozhodně nepatří! A když takové miminko jí takovou potravu často…hmmm, tak to už to nepatrné množství ozáření toho tělíčka je asi docela větší a nechci ani vědět, jaké to může zanechat časem následky! Co vy na to říkáte?? Můj názor je, že už budu jen a jen vařit po domácku a radši riskovat nějaké ty dusičnany ve stravě, zdá se mi to bezpečnější..

A po domácku budeš vařit z čeho? Máš vlastní zahradu? Pak ano, ale u kupovaných potravin je to dneska celkem jedno, všechno je to stejnej hnus. A k těm skleničkám, to sis myslela, že to jako někdo, zavařuje přesně podle starodávných receptur? Mě už by vadilo to, že je to prostě trvanlivá potravina, tudíž musí být nějak upravená, aby vydržela :nevim:

Aduš8
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 17.04.18 08:02

Já se tedy přiznám, že proti skleničkám nejsem a sama jsem je začala malému dávat. Když jsem začala s příkrmy, vařila jsem mu. Kupovala jsem biomrkev, pár dní jedl fajn a pak už jí nechtěl. Když jsem to ochutnala, zjistila jsem, že to nechutná po ničem. Ta mrkev byla úplně vodová, i taková bez barvy. Pak jsme odjížděli na celý den pryč a koupila jsem skleničku. A malý zhltnul celou porci a jak rychle. Takže jsem začala kupovat skleničky, každou ochutnám, než mu ji dávám a můžu říct, že hodně z nich bych jedla i já sama. A nebudu lhát, je to i pohodlné. Radši tu půlhodinku věnuji malému.

Jana206
Nadpozemská drbna 26006 příspěvků 17.04.18 08:21

To je hoax :roll: Nešiř zakladatelko bludy, raději se věnuj něčemu užitečnému.

Jana206
Nadpozemská drbna 26006 příspěvků 17.04.18 08:28

Je to stejný blábol jako radioaktivita jogurtu a podobné nesmysly. Urban legends. Pokud má někdo vlastní zahradu, tak málokdo si nechává dělat pravidelně rozbory půdy na dusičnany a rozbory výpěstků. Ani tam bych za kvalitu pro mimino ruku do ohně nedala. Pokud je to v tomto ročním období z obchodu, tak kvalita je daleko horší než ve skleničkách.

Zajímalo by mě, kolik z vás ví, že první jarní zelenina je na dusičnany nejbohatší, tudíž nejškodlivější pro ty nejmenší děti. A u kořenové zeleniny se mají používat jen vrchní části po oloupání pod slupkou, ne „vnitřky“(třeba mrkve, petržele).

Suma sumárum bych to neřešila, používám skleničky už u několikátého dítěte(do roku věku minimálně),děti jsou kromě běžných neduh zdravé a i kdyby ne, souvislost neprokázaná. Vliv na budoucí jídlo to taky nemělo.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Pouze pro plnoleté! Junckerovu líbačku se Zemanem by ocenil i Brežněv

Videa zpitého předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera v průběhu... číst dále >

Narazil do autobusu! Bohumil Klepl měl vážnou nehodu na motorce

Hvězda filmů Účastníci zájezdu nebo Doktor od jezera hrochů, Bohumil Klepl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak tělo varuje před rakovinou? Krvácením, závratí i chronickým kašlem

Tělo nám vysílá spoustu varovných signálů. Většinou poukazují jen na drobné... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Reklama