Dětské stavebko vs dětská vkl. knížka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.19 19:13
Dětské stavebko vs dětská vkl.knizka

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti…
Dětem jsme založili stavební sporeni, mají tam celkem už dost peněz, ale vybrat jdou až za dva až čtyři roky.
Ale teď máme nabídku koupit domeček, tak by se peníze hodili než brát vyšší hypotéku. Jenze soud by tohle nejspíš neschválil i když děti by tam žily také… Šlo by převést stavebko třeba na dětskou vkladní knížku u které by nemusel být souhlas soudu? Nebo jaký důvod jste uváděli vy, když jste chtěli předčasné ukončit stavební spoření?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
matkabagristy
Hvězda diskuse 35008 příspěvků 03.09.19 19:15

Stavebko už se neřeší přes soud

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.19 19:18

To by bylo super, ale když se chce ukončit předčasné, tak myslím, že jo…Nebo je to nějaká novinka? Docela by nám to ulehcilo

matkabagristy
Hvězda diskuse 35008 příspěvků 03.09.19 19:29

https://www.stavebky.cz/…reni-ditete/

u předčasného ukončení rozhoduje opatrovnický soud

P4ja
Extra třída :D 11011 příspěvků 03.09.19 19:40
@Anonymní píše:
To by bylo super, ale když se chce ukončit předčasné, tak myslím, že jo…Nebo je to nějaká novinka? Docela by nám to ulehcilo

Jenom bacha, pokud vypovis předčasně, tak seberou státní podporu a třeba u Raiffeisenbank ještě navíc chtějí poplatek za předčasné ukončení smlouvy.

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1257 příspěvků 03.09.19 19:48

Urcite prevest neslo. Ale pokud driv jak po 6ti letech. Tak prijdete o veskerou statni podporu a uroky z ni.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.19 19:53

Dobře, děkuju holky.To mě tak točí. Si člověk připadá jak nějaký kriminalnik. Pritom pro děti žijeme, milujeme a děláme to hlavně pro ně…Jsem myslela jak na ně vyhrajeme s tím převodem…

P4ja
Extra třída :D 11011 příspěvků 03.09.19 20:09
@Anonymní píše:
Dobře, děkuju holky.To mě tak točí. Si člověk připadá jak nějaký kriminalnik. Pritom pro děti žijeme, milujeme a děláme to hlavně pro ně…Jsem myslela jak na ně vyhrajeme s tím převodem…

Já vím. My třeba kvůli tomu máme na stavebku pro malou jen minimum. Zbytek tam, kde se to dá vybrat a nebo psaný na nás.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.19 20:23

@P4ja Jojo, to jste udělali chytře…Taky se teď tlučeme do hlavy…No jsem zvědavá, jestli to nějak vymyslíme, aby nám to soud povolil…

zrcadlo
Echt Kelišová 7671 příspěvků 03.09.19 20:46
@Anonymní píše:
@P4ja Jojo, to jste udělali chytře…Taky se teď tlučeme do hlavy…No jsem zvědavá, jestli to nějak vymyslíme, aby nám to soud povolil…

A vy jste tam sypali dobrovolně víc než 20tis. ročně? Píšeš, že smlouvy jsou ještě na 2 a 4 roky, tzn., že jsou 4 a 2 roky uzavřené, tak kdybyste tam dávali strop pro státní podporu, tak je tam dohromady 120tis. To mi nepřijde jako tak obrovská částka, o kterou by se vyplatilo vzít nižší hypotéku. Stejně byste si měli nechat nějakou rezervu, tak já bych nechala ty peníze na stavebku, abych nepřišla o státní podporu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.19 20:54

@zrcadlo Děti máme víc a každé tam má dost přes 200 tisíc…

zrcadlo
Echt Kelišová 7671 příspěvků 03.09.19 20:59
@Anonymní píše:
@zrcadlo Děti máme víc a každé tam má dost přes 200 tisíc…

No tak to byl velký nerozum sypat tam peníze, ze kterých už žádný zisk není. Ale s tím už teď nic neuděláš. A není možné nakombinovat si hypotéku s úvěrem ze stavebka (bral váš finanční poradce v potaz i tuhle variantu)?

P4ja
Extra třída :D 11011 příspěvků 03.09.19 21:07
@zrcadlo píše:
No tak to byl velký nerozum sypat tam peníze, ze kterých už žádný zisk není. Ale s tím už teď nic neuděláš. A není možné nakombinovat si hypotéku s úvěrem ze stavebka (bral váš finanční poradce v potaz i tuhle variantu)?

Tohle mě taky napadlo, ale nevím jestli tohle taky musí přes soud? Jenže ne všechny smlouvy mají dobrý úrok. Třeba my máme nastavenou tu variantu na spoření, kde je úrok na úvěr vyšší.

P4ja
Extra třída :D 11011 příspěvků 03.09.19 21:10
@Anonymní píše:

Ale opravdu bacha. Když ukoncis dvouletou smlouvu, tak se ti možná vrátí i.min než jste vložili.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.19 21:22

@P4ja @zrcadlo Ta kombinovaná varianta musí jít taky přes soud právě. Proto mě napadlo, když třeba stavebka jsou u spořitelny, kdyby se to převedlo na vkladní knížky, taky spořitelny, jakože produkt za produkt, jestli by musel být taky soud…Protože na vkladní knížky požehnání soudu být prý nemusí…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama